Film Mamas&Papas přijde do kin ve 28 kopiích

15. 4. 2010 - 12:38 | Téma | red

Film Mamas&Papas přijde do kin ve 28 kopiích zdroj: tisková zpráva

Mozaika osudů několika manželských či partnerských dvojic, které řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého či zmařeného rodičovství, měla včera večer premiéru v sedmi sálech pražského multikina Cinestar Anděl. Do kin přijde v 28 kopiích.

Téma vztahů mezi rodiči a dětmi prolíná všemi projekty této filmařky - od snímku Ene Bene až k Tajnostem. Producent David Rauch přirovnává nový snímek k intimnímu velkofilmu. Režisérka se v něm pomocí souběžného vyprávění několika příběhů snaží dokázat, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoli postavy.

Při natáčení se Alice Nellis snažila dosáhnout maxima "nehraných" emocí a poskytnout hercům možnost skutečně se stát svou postavou. I proto scénář existoval jen jako volně vyprávěné příběhy bez konkrétních dialogů, které herci neznali. Byli nuceni na určité situace včetně těch velice intimních na místě bezprostředně reagovat.

"Oni samozřejmě určité scény hráli - od toho jsou herci. Ten můj koncept nebyl dělán jen vzhledem k jedné či dvěma scénám, ale kvůli celkovému stylu toho filmu. Chtěla jsem využít i to, jak ten či onen člověk skutečně mluví. Ta metoda dovolila přímou participaci herců i neherců, do jisté míry stírala rozdíly mezi nimi a byla v tomto případě přirozenější," řekla Alice Nellis před premiérou. Ani kameramani prý netušili, co bude následovat.

Mamas & Papas

Její nový film může podle ní zaujmout publikum bez ohledu na věk či postavení. Neboť každý z vyprávěných příběhů se může stát komukoliv. "Například žena, zvažující možnost dát dítě k adopci, věří, že její problém by jednoduše vyřešil dostatek peněz, příběh lékařky, která naopak své dítě ztratila, sděluje, že peníze neznamenají nic," vysvětlila režisérka. Všechna řešení jsou podle ní relativní.

Film Mamas&Papas vznikl v koprodukci s Českou televizí ve společnosti U.F.O Pictures, která se podílela jako výkonný producent například na Vratných lahvích Jana Svěráka, Tajnostech Alice Nellis či na Bařinově komedii Bobule.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.