Touha po lepším životě přiměje mladou Rumunku Monu vydat se spolu s otcem na vysněný "Západ". Svou malou dceru proto zanechá u vzdálených příbuzných. Po příchodu do Německa však dívku prodá vlastní otec dvěma nebezpečným obchodníkům s bílým masem, aby tak urovnal své dluhy.
Mafiáni pak Monu spolu se skupinou několika dalších východoevropských dívek propašují v kamionu do Velké Británie, kde je donucena pracovat jako prostitutka v liverpoolském nevěstinci s názvem Bibliothèque Pascal maskovaném jako intelektuální literární klub. Ve skrytých místnostech rozlehlé budovy musí Mona uspokojovat zvrhlá přání náročných a bohatých zákazníků. O svých šokujících životních osudech poté po návratu vypráví úředníkovi na sociálce, protože jen tak se jí může podařit získat zpět do své péče dceru.
"Příběh ženy, která je nalákána do Anglie a stane se prostitutkou a sexuální otrokyní, mi vyprávěla dívka pracující v divadelním bufetu, jež si prošla stejnou cestou jako filmová Mona," vzpomínal na prvotní inspiraci režisér Hajdu. Některé sekvence se prý staly jemu osobně nebo jeho blízkým a jiné motivy pochází z novin. Popisované příběhy jsem navíc přizpůsobil své imaginaci, dodal.
Kontroverzní snímek, který byl v české předpremiéře uveden na letošní Letní filmové škole v Uherském Hradišti, provází velmi dobré kritiky. Čeští a slovenští diváci ho označují za "pohádkově natočený mrazivý příběh". Bude se prý líbit všem, kteří mají rádi magický realismus ve stylu brazilského spisovatele Paula Coelha. Pochvalu se prý zaslouží především skvělý herecký výkon představitelky Mony Orsolye Törökové-Illyésové. V celkovém hodnocení u nich film získal nadprůměrných 79 procent.