Film A Single Man příjde v létě do kin

31. 5. 2010 - 19:50 | Téma | red

Film A Single Man příjde v létě do kin zdroj: tisková zpráva

V polovině července vstoupí do českých kin režisérská a scenáristická prvotina módního návrháře luxusního pánského oblečení Toma Forda s názvem A Single Man. Jeho návrhy si zamilovaly hollywoodské hvězdy. Nyní přichází jako režisér s filmem o maličkostech a obyčejných věcech, jeho distributorem bude společnost Aerofilms, která ho v předpremiéře uvede na karlovarském festivalu.

Film A Single Man natočený podle stejnojmenné novely Christophera Isherwooda byl poprvé uveden na festivalu v Benátkách a následně nominován na Oscary hned v šesti kategoriích. Přestože Ford do té doby nenatočil jediný film, jeho prvotina se setkala s nečekaným úspěchem. Člověk, který zvedl prodej značky Gucci o 90 procent, stál za oživením značky Yves Saint Laurent a uspěl i se svou vlastní značkou Tom Ford, nyní sklízí úspěchy i na režisérské židli.

Snímek A Single Man je přitom o jediném dnu vysokoškolského profesora. Je příběhem o lásce a osamění, zdánlivě bezejmenných okamžicích a záblescích smyslu života. Profesor George Falconer po smrti svého dlouholetého partnera nemůže přijít životu na chuť. Nezvedá telefony, zůstává v kontaktu pouze s jedinou kamarádkou a svět se pro něj stal jen nepříjemnou rutinou. Každý den začíná s jediným cílem: nějak jej protrpět do dalšího dne.

A Single Man zdroj: tisková zpráva

Snímek se vyznačuje vynikající vizuální stránkou; Tom Ford nezapře své výtvarné a designérské zkušenosti. A Single Man je navíc obsazen předními herci. Hlavní roli ztvárnil Colin Firth (Pravda nebo lež, Dívka s perlou, Deník Bridget Jonesové, Mamma Mia), který získal cenu na MFF v Benátkách. Ve vedlejší roli září Julianne Mooreová (Hodiny, Hannibal, Magnolia), jejíž okouzlující výkon jí vynesl nominaci na Zlatý glóbus.

Snímek se v českých kinech objeví od 15. července v deseti kopiích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.