Festival v Cannes uvede v soutěžních sekcích dva české projekty

15. 5. 2012 - 8:38 | Téma | red

Festival v Cannes uvede v soutěžních sekcích dva české projekty zdroj: tisková zpráva

Mezinárodní filmový festival v Cannes uvede v soutěžních sekcích dva české krátké filmy Tambylles a Tramvaj a na filmovém trhu promítne čtyři celovečerní snímky včetně filmu Čtyři slunce Bohdana Slámy. Představí je tam České filmové centrum (ČFC), které je oficiálním zástupcem české kinematografie.

Prestižní filmová přehlídka se uskuteční od 16. do 27. května, česko-slovenský pavilon, v němž se už několik let prezentují kinematografie obou zemí, bude otevřen 18. května. "Po celou dobu budeme zájemce informovat o novinkách v oblasti české kinematografie, infrastruktuře filmového průmyslu a o zkušenostech a možnostech v oblasti mezinárodních koprodukcí i servisu pro zahraniční filmové štáby," uvedla Hurábová.

Česko bude v oficiálních sekcích zastoupeno dvěma tituly. Ve studentské soutěžní sekci Cinéfondation bude 25. května uveden absolventský snímek studenta FAMU Michala Hogenauera nazvaný Tambylles, který ČFC v rámci propagace v Cannes finančně podpořilo. Je dramatickým příběhem mladého muže s kriminální minulostí, který hledá novou životní cestu. V minulosti zde vyhrála Zuzana Špidlová s filmem Bába (2009), uvedeny tu byly i další dva filmy FAMU.

V soutěžní sekci Quinzaine des réalisateurs se objeví snímek režisérky Michaely Pavlátové Tramvaj, který vznikl v produkci Negativu a francouzské společnosti Sacrebleu Productions. Sedmiminutový lehce erotický příběh o fantaziích tramvajové průvodčí bude uveden 24. a 26. května.

Na filmovém trhu budou uvedeny čtyři české filmy - Až do města Aš Ivety Grófové, Čtyři slunce Bohdana Slámy, Příliš mladá noc režiséra Olmy Omerzua a Saxána a lexikon kouzel Václava Vorlíčka. Trh letos na výstavní ploše 13.000 metrů čtverečních nabídne 4300 filmů od 600 vystavovatelů. Očekává se, že se ho zúčastní přes 10.000 profesionálů. Loni ve 34 projekčních sálech trhu zhlédli zájemci 979 filmů včetně 635 předpremiér.

Také letos bude Česká republika zastoupena v producentském programu Producer on the Move, jehož cílem je propagovat mladé evropské producenty. Českým zástupcem bude Ondřej Zima ze společnosti Evolution Films, kterou v roce 2006 spoluzakládal. Naposled byl výkonným producentem úspěšného seriálu Okresní přebor i jím inspirovaného celovečerního filmu s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nintendo (r)evoluce: Připomeňte si důležité milníky oblíbené značky

Nintendo (r)evoluce: Připomeňte si důležité milníky oblíbené značky

12. 8. 2025 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Nintendo, PlayStation a Xbox – tzv. velká trojka na poli dnešních konzolí. Ač v současnosti drží prim zařízení od Sony a Microsoftu, cestu k úspěchu jim vydláždilo právě Nintendo, a to už v 80. letech, kdy na světový trh uvedlo svůj Nintendo Entertainment System (NES). Předchůdci jako slavný Atari nebo vůbec první konzole Magnavox Odyssey se s ním nemohli měřit. Tady se začala psát budoucnost herního průmyslu.
Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit?

Pravidelné sledování filmů může lézt do peněz. Jak ušetřit?

4. 8. 2025 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Řadíte-li se mezi filmové fanoušky, kterým nesmí ujít žádná premiéra, a rádi se znovu podíváte i na starou dobrou klasiku, jistě víte, že tento koníček rozhodně není levný. Ať už chodíte do kina, nebo sledujete filmy z pohodlí domova, obstarat filmy legální cestou něco stojí. Jak výdaje držet pod kontrolou?
Důchod v roce 2021: Vypočítejte si jeho výši

Důchod v roce 2021: Vypočítejte si jeho výši

27. 7. 2025 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Nacházíte se před nástupem do penze a zajímá vás, jakou částku budete pobírat? V dnešním článku vám poradíme, jak si ji můžete spočítat a co všechno budete k žádosti o důchod potřebovat.
Už za pár dní vstupuje do kin romantická komedie LÁSKA NA ZAKÁZKU

Už za pár dní vstupuje do kin romantická komedie LÁSKA NA ZAKÁZKU

4. 6. 2025 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Romantický film režisérky Evy Toulové v komediálních upoutávkách demonstruje, jak to může vypadat, když otec nepozná vlastní dítě, nebo jak se dá skutečně odnaučit kouřit. Snímek plný známých tváří, vstupuje do kin 6. června 2024.