Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst

24. 11. 2009 - 15:01 | Téma | red

Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst zdroj: tisková zpráva

Ve dvaadvaceti městech měli či ještě budou mít zájemci možnost navštívit mezinárodní festival outdoorových filmů. Jeho sedmý ročník, nabízející sedm desítek titulů ze třinácti zemí, byl zahájen v polovině října v Ostravě. Vrcholí v Praze, kde od 27. listopadu do 5. prosince zaplní kina Atlas, Lucerna a sál Městské knihovny.

Čestným hostem letošní přehlídky je legenda slovenského horolezectví, šestasedmdesátiletý Ivan Gálffy, šéf řady velkých expedic do Himálaje a dalších světových velehor. Zájemci se s ním mohou setkat v pátek 4. prosince vpodvečer v Městské knihovně.

Do letošního ročníku nabídli tvůrci na 120 titulů. Mezi nejatraktivnější patří extrémní skialpinistický film Mount St. Elias či snímek slovenského dokumentaristy Pavola Barabáše Carstensz - siedma hora, který mapuje velmi náročný výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie. V rámci spolupráce s Krátkým filmem organizátoři zařadili do nesoutěžní sekce film mapující československou expedici na Tirič Mir v Pákistánu v roce 1968. Film zdroj: tisková zpráva

"Naše přehlídka je jednou z největších tohoto žánru ve světě," uvedl Kráčalík a dodal, že při zahájení v Ostravě se promítalo jedenáct dnů pro více než tři tisíce diváků. "Přitom filmy amatérů se o přízeň poroty ucházejí vedle snímků poloprofesionálních či projektů televizních. Vedle ukázek vrcholných sportovních výkonů tu máme i díla cestopisná a filmy se sociálním nábojem či s ekologickými aspekty," podotkl ředitel festivalu.

Na vítěze každé ze čtyř kategorií čeká hlavní cena dotovaná částkou 400.000 korun. Nejlepší snímky porota vyhlásí 5. prosince v pražském kině Atlas.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.