Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst

24. 11. 2009 - 15:01 | Téma | red

Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst zdroj: tisková zpráva

Ve dvaadvaceti městech měli či ještě budou mít zájemci možnost navštívit mezinárodní festival outdoorových filmů. Jeho sedmý ročník, nabízející sedm desítek titulů ze třinácti zemí, byl zahájen v polovině října v Ostravě. Vrcholí v Praze, kde od 27. listopadu do 5. prosince zaplní kina Atlas, Lucerna a sál Městské knihovny.

Čestným hostem letošní přehlídky je legenda slovenského horolezectví, šestasedmdesátiletý Ivan Gálffy, šéf řady velkých expedic do Himálaje a dalších světových velehor. Zájemci se s ním mohou setkat v pátek 4. prosince vpodvečer v Městské knihovně.

Do letošního ročníku nabídli tvůrci na 120 titulů. Mezi nejatraktivnější patří extrémní skialpinistický film Mount St. Elias či snímek slovenského dokumentaristy Pavola Barabáše Carstensz - siedma hora, který mapuje velmi náročný výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie. V rámci spolupráce s Krátkým filmem organizátoři zařadili do nesoutěžní sekce film mapující československou expedici na Tirič Mir v Pákistánu v roce 1968. Film zdroj: tisková zpráva

"Naše přehlídka je jednou z největších tohoto žánru ve světě," uvedl Kráčalík a dodal, že při zahájení v Ostravě se promítalo jedenáct dnů pro více než tři tisíce diváků. "Přitom filmy amatérů se o přízeň poroty ucházejí vedle snímků poloprofesionálních či projektů televizních. Vedle ukázek vrcholných sportovních výkonů tu máme i díla cestopisná a filmy se sociálním nábojem či s ekologickými aspekty," podotkl ředitel festivalu.

Na vítěze každé ze čtyř kategorií čeká hlavní cena dotovaná částkou 400.000 korun. Nejlepší snímky porota vyhlásí 5. prosince v pražském kině Atlas.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.