Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst

24. 11. 2009 - 15:01 | Téma | red

Festival oudoorových filmů navštíví celkem 22 měst zdroj: tisková zpráva

Ve dvaadvaceti městech měli či ještě budou mít zájemci možnost navštívit mezinárodní festival outdoorových filmů. Jeho sedmý ročník, nabízející sedm desítek titulů ze třinácti zemí, byl zahájen v polovině října v Ostravě. Vrcholí v Praze, kde od 27. listopadu do 5. prosince zaplní kina Atlas, Lucerna a sál Městské knihovny.

Čestným hostem letošní přehlídky je legenda slovenského horolezectví, šestasedmdesátiletý Ivan Gálffy, šéf řady velkých expedic do Himálaje a dalších světových velehor. Zájemci se s ním mohou setkat v pátek 4. prosince vpodvečer v Městské knihovně.

Do letošního ročníku nabídli tvůrci na 120 titulů. Mezi nejatraktivnější patří extrémní skialpinistický film Mount St. Elias či snímek slovenského dokumentaristy Pavola Barabáše Carstensz - siedma hora, který mapuje velmi náročný výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie. V rámci spolupráce s Krátkým filmem organizátoři zařadili do nesoutěžní sekce film mapující československou expedici na Tirič Mir v Pákistánu v roce 1968. Film zdroj: tisková zpráva

"Naše přehlídka je jednou z největších tohoto žánru ve světě," uvedl Kráčalík a dodal, že při zahájení v Ostravě se promítalo jedenáct dnů pro více než tři tisíce diváků. "Přitom filmy amatérů se o přízeň poroty ucházejí vedle snímků poloprofesionálních či projektů televizních. Vedle ukázek vrcholných sportovních výkonů tu máme i díla cestopisná a filmy se sociálním nábojem či s ekologickými aspekty," podotkl ředitel festivalu.

Na vítěze každé ze čtyř kategorií čeká hlavní cena dotovaná částkou 400.000 korun. Nejlepší snímky porota vyhlásí 5. prosince v pražském kině Atlas.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.