Festival nad řekou předvede české i světové filmy a hosty

11. 8. 2009 - 8:25 | Téma | red

Festival nad řekou předvede české i světové filmy a hosty zdroj: tisková zpráva

Písek 31. 7. až 9. 8. 2009 Písek 31. 7. až 9. 8. 2009 Jihočeské město Písek ožívá od 31. července na deset dní filmem

Písek 31. 7. až 9. 8. 2009

Jihočeské město Písek ožívá od 31. července na deset dní filmem. První ročník Festivalu nad řekou Písek 2009 v dramaturgii Jiřího Králíka nabídne v několika cyklech zajímavý program pro diváky hledající oddech a rekreaci, ale i pro zájemce o hlubší poznání české ui zahraniční kinematografie.

Program frestivalu je rozdělen do cyklů – nejvýznamnější jsou cykly hlavní, které charakterizují celkové pojetí programu. V letošním roce je festival zaměřen na SVĚT JOSEFA K. (adaptace a inspirace tvorbou Franze Kafky), ZLATÁ ŠEDESÁTÁ (největší přehlídka a setkání tvůrců čs. filmu šedesátých let) a ARGENTINSKÝ FILM (opět největší domácí přehlídka argentinské tvorby za osobní účastni několika argentinských tvůrců).

Jan Němec DOMÁCÍ HOSTÉ:

V. Chytilová, J. Němec, J. Schmidt, H. Bočan, J. Kačer, J. Šofr, Z. Mahler, I. Balaďa, L. Dohnal, J. Hanibal, J. Kallista, J. Švankmajer, J. Klusák, E. Grečner, A. Marenčin, S. Milota, V. Chramostová, M. Ondříček, I. Passer, J. Somr, V. Šašek, L. Smoček, K. Vachek, O. Vávra, I. Vyskočil, M. Procházková, I. Janžurová, M. Šmídmajer, M. Janek, V. Marhoul, V. Balko, J. Nvota, I. Vojnár, Z. Tyc, T. Krejčí a.j.

Festival přivítá čtyři významné tvůrce z Polska. Hosté představí kolekci 14 celovečerních a 20 krátkometrážních polských filmů a připomenou i dílo spisovatele Bruna Schulze.

Terry Gilliam ZAHRANIČNÍ HOSTÉ:

T. Gilliam, K. Zanussi, P. Dumala, H. Zischler, J. Glomb, H. G. Koch, C. Sorin, R. Parodi, Z. Rybczynski, R. Grlić, S. Loza, P. Felix-Didier a.j.

Vedle hlavních projekčních sálů v budovách (především velké, dobře vybavené kino PORTYČ a KLUB KULTURY) ožije projekcemi i velké LETNÍ KINO a promítat se bude i na hlavním náměstí i na dalších místech. Doprovodné akce hudby, tance, výstav a divadelních představení doplní filmový program.

Pro pražské diváky jsou připraveny v kině Lucerna a v Centru Franze Kafky Ozvěny Festivalu nad řekou ve dnech 9. – 15. srpna 2009. Zahájeny budou 9. 8. v 19.00 hodin v kině Lucerna slavnostním představením filmu argentinského režiséra Carlose Sorina Králův film (1986) a následným setkáním s tvorbou Zbigniewa Rybczynského. V pondělí 10. 8. od 19.00 h se koná koncert orchestru Mária Klemense k němému filmu Erotikon. Součástí ozvěn bude kolekce filmů věnovaných Franzi Kafkovi a retrospektiva filmových adaptací povídek E. A. Poea v režii Rogera Cormana (z 35mm kopií).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.