Festival nad řekou předvede české i světové filmy a hosty

11. 8. 2009 - 8:25 | Téma | red

Festival nad řekou předvede české i světové filmy a hosty zdroj: tisková zpráva

Písek 31. 7. až 9. 8. 2009 Písek 31. 7. až 9. 8. 2009 Jihočeské město Písek ožívá od 31. července na deset dní filmem

Písek 31. 7. až 9. 8. 2009

Jihočeské město Písek ožívá od 31. července na deset dní filmem. První ročník Festivalu nad řekou Písek 2009 v dramaturgii Jiřího Králíka nabídne v několika cyklech zajímavý program pro diváky hledající oddech a rekreaci, ale i pro zájemce o hlubší poznání české ui zahraniční kinematografie.

Program frestivalu je rozdělen do cyklů – nejvýznamnější jsou cykly hlavní, které charakterizují celkové pojetí programu. V letošním roce je festival zaměřen na SVĚT JOSEFA K. (adaptace a inspirace tvorbou Franze Kafky), ZLATÁ ŠEDESÁTÁ (největší přehlídka a setkání tvůrců čs. filmu šedesátých let) a ARGENTINSKÝ FILM (opět největší domácí přehlídka argentinské tvorby za osobní účastni několika argentinských tvůrců).

Jan Němec DOMÁCÍ HOSTÉ:

V. Chytilová, J. Němec, J. Schmidt, H. Bočan, J. Kačer, J. Šofr, Z. Mahler, I. Balaďa, L. Dohnal, J. Hanibal, J. Kallista, J. Švankmajer, J. Klusák, E. Grečner, A. Marenčin, S. Milota, V. Chramostová, M. Ondříček, I. Passer, J. Somr, V. Šašek, L. Smoček, K. Vachek, O. Vávra, I. Vyskočil, M. Procházková, I. Janžurová, M. Šmídmajer, M. Janek, V. Marhoul, V. Balko, J. Nvota, I. Vojnár, Z. Tyc, T. Krejčí a.j.

Festival přivítá čtyři významné tvůrce z Polska. Hosté představí kolekci 14 celovečerních a 20 krátkometrážních polských filmů a připomenou i dílo spisovatele Bruna Schulze.

Terry Gilliam ZAHRANIČNÍ HOSTÉ:

T. Gilliam, K. Zanussi, P. Dumala, H. Zischler, J. Glomb, H. G. Koch, C. Sorin, R. Parodi, Z. Rybczynski, R. Grlić, S. Loza, P. Felix-Didier a.j.

Vedle hlavních projekčních sálů v budovách (především velké, dobře vybavené kino PORTYČ a KLUB KULTURY) ožije projekcemi i velké LETNÍ KINO a promítat se bude i na hlavním náměstí i na dalších místech. Doprovodné akce hudby, tance, výstav a divadelních představení doplní filmový program.

Pro pražské diváky jsou připraveny v kině Lucerna a v Centru Franze Kafky Ozvěny Festivalu nad řekou ve dnech 9. – 15. srpna 2009. Zahájeny budou 9. 8. v 19.00 hodin v kině Lucerna slavnostním představením filmu argentinského režiséra Carlose Sorina Králův film (1986) a následným setkáním s tvorbou Zbigniewa Rybczynského. V pondělí 10. 8. od 19.00 h se koná koncert orchestru Mária Klemense k němému filmu Erotikon. Součástí ozvěn bude kolekce filmů věnovaných Franzi Kafkovi a retrospektiva filmových adaptací povídek E. A. Poea v režii Rogera Cormana (z 35mm kopií).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.