Festival francouzského filmu

29. 1. 2008 - 13:30 | Téma | red

Festival francouzského filmu zdroj: tisková zpráva

FFF 2003: zajímavé filmy z Francie v Praze od 20. do 24. listopadu. Francouzské velvyslanectví, Francouzský institut v Praze a Unifrance uvádějí 6. ročník Festivalu francouzského filmu

Francouzské velvyslanectví, Francouzský institut v Praze a Unifrance uvádějí

6. ročník Festivalu francouzského filmu. (version en francais)

FFF Ve dnech 20. až 24. listopadu můžete zhlédnout to nejlepší ze současné francouzské filmové tvorby. Připraveno je celkem 17 žánrově rozmanitých filmů. Festival proběhne v tradičním kinosále Francouzského institutu a tento rok nově v multikině Village Cinemas Anděl na Smíchově.

Letošní ročník nabídne 6 nejnovějších francouzských filmů, které budou díky našim filmovým distributorům uvedeny na festivalu v předpremiéře. Dalších jedenáct reprezentativních filmů mapuje rozmanitou francouzskou produkci současnosti. Šestice předpremiérových snímků plus pětice zajištěná Francouzským institutem bude promítána ve Village Cinemas Anděl na Smíchově. Každý návštěvník si tak může vybrat žánr podle svého vkusu a momentální nálady. Nebudou chybět kriminální a milostná dramata, komedie ani animovaný film pro dospělé i děti. V kinosále Francouzského institutu promítneme zbylých šest filmů, které zaujmou především festivalové labužníky. Filmy zajištěné Francouzským institutem budou v Čechách k vidění pouze jednou, maximálně dvakrát – právě na festivalu!

Filmy uvedené v předpremiéře jsou s českými podtitulky, ostatní snímky jsou buď titulkovány, nebo budou simultánně tlumočeny.

Festival zahájí snímek Šťastnou cestu, který bude reprezentovat Francii v souboji o Oscara. Osobně ho přijede uvést herec Grégori Dérangère, představitel jedné z hlavních rolí. Delegace z řad umělců se očekávají i k ostatním předpremiérovým filmům, např. scenáristé a zároveň hlavní postavy filmu Kdo zabil Pamelu Rose? Kad Merad a Olivier Barroux. Režisér Xavier Giannoli a herečka Marie Denarnaudová osobně uvedou Žádostivá těla. Za film Motýl to bude režisér Philippe Muyl a představitelka hlavní dětské role. Animovaný snímek Trio z Bellville přijede podpořit jeho režisér a scenárista Sylvain Chomet.

Ve Francouzském institutu se diváci setkají s režiséry Samem Karmannem - Na šikmé ploše, a Pascalem Bonitzerem – Drobné šrámy. Nebo s herečkami hlavních rolí Elodie Bouchezovou - Stormy Weather, a Hélène Filièresovou - Muž jak má být.

Předprodej vstupenek bude zahájen 6. listopadu v pokladně kin Village Cinemas Anděl a Černý Most a týden před zahájením ve Francouzském institutu. Cena vstupenky v multikině je 79,- Kč a ve Francouzském institutu 70,- Kč.

Srdečně děkujeme našim sponzorům a partnerům, bez jejichž pomoci by nebylo možné festival uskutečnit!

Francouzské filmy

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.