Festival bollywoodského filmu

25. 1. 2008 - 9:53 | Téma | red

Festival bollywoodského filmu zdroj: tisková zpráva

9.-15.10. proběhne v pražských kinech Aero a Světozor 4. ročník Festivalu bollywoodského filmu. 9. - 15. října se v pražských kinech Aero a Světozor uskuteční již čtvrtý ročník Festivalu bollywoodského filmu, tentokrát s podtitulem: „Bollywood? Globalizace“

9. - 15. října se v pražských kinech Aero a Světozor uskuteční již čtvrtý ročník Festivalu bollywoodského filmu, tentokrát s podtitulem: „Bollywood? Globalizace“.

Numafung Bollywoodská produkce je známá tříhodinovými délkami, romantickými zápletkami i množstvím hudebních a tanečních sekvencí. Do českých kin se v posledních letech dostává výhradně díky festivalům, mezi kterými patří Festivalu bollywoodského fimu nejpřednější místo. Po třech ročnících, kdy festival seznamoval diváky především se šíří indické komerční tvorby jako takové, se letos dramaturgové přehlídky rozhodli svému publiku ukázat současné trendy bombajských studií. Na festivalu bude možné vidět snímky, které bollywoodský vliv různým způsobem reflektují, včetně děl tvůrců, kteří z Indie odešli do světa, ale ve své tvorbě se k Bollywoodu neomylně vracejí.

Taal Některé snímky na festivalu představí jejich tvůrci: Subhash Ghai promítne svůj velkolepý romantický muzikál Rytmus (Taal). Nabin Subba uvede Dívku jménem Numafung (Numafung), příběh nepálské dívky, která hledá svou identitu – režisér v tomto snímku zároveň kritizuje vliv Bollywoodu na původní nepálskou kinematografii. Multimediální tvůrce Kaspar Saxena, který žije v Kanadě, se zúčastní nejen projekcí svého pásma Ještě než zmizí (Until Vanishing), ale představí i kolekci pěti snímků kanadských filmařů jihoasijského původu, jejichž dílo život v exilu výrazně rámuje.

Program festivalu doplní panelové diskuse s výše uvedenými tvůrci. Nedílnou součástí přehlídky je též výstava filmového bollywoodského plakátu v prostorách kin Aero a Světozor, kde také budou moci diváci ochutnat speciality indické kuchyně.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.