V jedné z úvodních pasáží filmu na Michaela Moorea prezident George W. Bush huláká: „Najdi si nějakou skutečnou práci!“

A Bush? Jeho preference stabilně klesají.
Fahrenheit 9/11 je silný zážitek. Jsou tu vidět krvavé oběti války, jsou tu vidět nervově zhroucení. Především je tu ale vidět nejvlivnější muž světa, kterak sedm minut sedí nad slabikářem, ačkoli ví, že jeho „země byla napadena“.

Zatímco začátek i finále jsou brilantní, prostřední pasáže ukrývají dva problémy. Ten menší: usledovat všechny nitky rodinně-státního klientelismu. Ten větší: zdlouhavý nábor chudých Američanů do armády a rozvleklý příběh matky-vlastenkyně, která se díky smrti syna v Iráku změní v zapálenou bojovnici proti válce.

Mooreův vypravěčský přednes je podmanivě monotónní, přitom ale dokáže skvěle vystihnout jak sarkastickou, tak zdrcující emoci.

Pokud si může vybrat ze dvou možných interpretací, Moore obvykle obětuje „pravdu“ a volí přitažlivější, senzačnější variantu.
Moore hlásí, že Bush se odjel rekreovat, odvolává se na relevantní zdroj. K tomu ale pouští záběr, kdy se po Camp Davidu prochází Bush s britským ministerským předsedou Tonym Blairem – ať už je takováto návštěva jakkoli přátelská, obvykle se na ní „něco“ dojedná.
V aféře se začerněnými jmény na zveřejňovaných lékařských záznamech se Moore věnuje konspirační teorii- jak to že na oficiálně vydaných papírech je jméno Jamese Batha začerněné. Taková už je ale praxe, že cizí jména se začerňují. Mnohem zajímavější přitom je, že se Moore dostal k záznamu nezačerněnému, a že zjistil, čí to jméno je.
Kapitola o amerických spojencích sice vyjmenovává mocnosti typu Costa Rica, Maroko, Rumunsko, či Nizozemí (doplněné humornými archivy), hlasatel však oznámí i Republiku Palau, která je však státem volně přidruženým k USA, a tím pádem do jisté míry automaticky kopíruje jeho politiku.
Podobných drobností, nesrovnalostí a švů je v Mooreově bijáku mnoho, jsou nicméně podružné, neboť Michael Moore si nedělá zálusk na nějakou generální, objektivní pravdu.
Jeho film není ani historickou studií, ani protokolem. Vždyť kdo je hlavní figurou na plakátě k F911? Michael Moore. Kdo pronáší v průběhu filmu sarkastické a zaujaté komentáře? Michael Moore. Michael Moore je rockovou hvězdou světového dokumentu.
DALŠÍ TEXTY:
FAHRENHEIT 9/11 - hlášky
Michael Moore přivítal existenci pirátských kopií F911
FAHRENHEIT 9/11 - preview