Emma Watson spojí síly s Tomem Hanksem v tech dramatu The Circle

25. 6. 2015 11:15 - Novinky | Autor: Adam Homola

Emma Watson spojí síly s Tomem Hanksem v tech dramatu The Circle Zdroj: Archiv

Emma Watson a Tom Hanks si zahrají hlavní role v připravovaném filmu The Circle. Ten vychází ze stejnojmenné knihy Davida Eggerse z roku 2013. Emma Watson ztvární roli hlavní hrdinky Mae Holland, která jde pracovat do internetového a technologického monopolu Circle, nápadně připomínajícího případnou lehce přestřelenou budoucnost dnešního Googlu či Applu.

Kniha se přitom odehrává ve velmi blízké budoucnosti, kde je ze Circle nebezpečný monopol ovládající celý internet, telefony, tablety, i počítače. Firma v podstatě vlastní online identity všech obyvatel a v plánu má ještě odvážnější a drzejší plány. Mae Holland začíná svoji kariéru jako řadové děvče na zákaznické podpoře, ale velmi rychle se propracuje na důležité pozice, ze kterých má přístup k zakladatelům firmy.

Ve své druhé polovině se The Circle změní téměř v drama či thriller o bezpečnosti a soukromí v kompletně transparentním digitálním světě, kde je každý občan pod neustálým veřejným dohledem. Firma přitom chystá něco ještě většího, do čehož se Mae zamotá. Tím se nastartuje spletité kolečko intrik, odhalování různých tajemství a temných zákoutí jinak navenek perfektní firmy.

Režisérem The Cricle je James Ponsoldt, známý především díky The Spectacular Now, Smashed a Off the Black. Ponsoldt se postará také o scénář. Natáčet by se mělo začít už letos v září v Kalifornii. "Emma Watson je jedna z mých oblíbených hereček. Její neuvěřitelný talent, citlivost a vysoká inteligence přidají do The Circle přímo elektrizující dávku energie," napsal režisér Ponsoldt, jak reportuje Variety.

Emma Watson v současné době pracuje na nové filmové adaptaci Krásky a zvířete, zatímco Toma Hankse uvidíme v kinech letos v říjnu v novém dramatu Stevena Spielberga Bridge of Spies (Most Špiónů). Pokud se nic nezmění, tak The Cricle bude dalším vysoce profilovým filmem s významnými herci, který se točí kolem technologické společnosti, gadgetů a internetu. Tím prvním je listopadový Steve Jobs s Michaelem Fassbendrem v hlavní roli.

Zdroje: Variety , Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.