Dumplings

31. 3. 2005 - 5:06 | Téma | red

Dumplings zdroj: tisková zpráva

Bai Ling jako krásná žena, která bohatým dámám vrací mládí - pomocí tajemných knedlíčků. Lehce šokantní post feministický horror Fruita Chana s opulentní kamerou Christophera Doylea. Napsal: ŠIMON ŠAFRÁNEK. +Fotogalerie. Fruit Chan prodloužil svůj segment Dumplings z pásma Tři… Extrémy (Three... Extremes) na celovečerní formát a dobře udělal

Fruit Chan prodloužil svůj segment Dumplings z pásma Tři… Extrémy (Three... Extremes) na celovečerní formát a dobře udělal. Divákovi servíruje dokonalou výtvarnou exhibici, která přitom nepostrádá dráždivý podtext.

Ne, Dumplings nejsou Prima vařečka. Dumplings nejsou ani alfredissimo!, kde Blixa Bargeld kdysi meditoval nad svým luxusním rizotem ze sépií. Dumplings jsou sexuálně dráždivá kulinářská podívaná, při které se vám budou dělat sliny, ale zároveň na ten pokrm myslím nebudete mít úplně chuť.

Dumplings Obsesi po krásném těle se v poslední době věnuje čím dál víc snímků, připomeňme v této souvislosti domácí dokument Ženy pro měny Eriky Hníkové. Programy na hubnutí, liposukce, plastické operace, to jsou lákadla, kterým mnoho (nejen) žen nedokáže odolat.
Ching Lee (Miriam Chin Wah Yeung) je odkvetlá hvězdička televizních seriálů. Se svým manželem, bohatým obchodníkem panem Lee (šedý vlk Tony Ka-Fai Leung), přebývá nyní Ching v hotelovém apartmánu, neboť jejich luxusní sídlo ještě není hotové. Pan Lee se ovšem o Ching moc nezajímá. Píše jí tučné šeky a čas tráví radovánkami s dospívajícími děvčátky.
Dumplings Ching by ráda získala zpět jeho pozornost i dřívější obdiv přítelkyň. Proto se rozhodne navštívit tajemnou tetu Mei (Bai Ling). Mei je bývalou odbornicí přes potraty a nyní má pověst jako mistrovská kuchařka. Bydlí v obytném bloku, kde se omlazování věnuje kde kdo a způsob, jakým to Chan ztvárnil mi připomíná výhružná westernová intra podlých měst.
Oproti usedlé a přertěnkované Ching je Mei v těsném tričku i kalhotách, s fascinujícím účesem a mandlovýma očima ideálem krásy. A to je jí prý přes 60 let! Její tajemství spočívá v ručně dělaných knedlíčcích. Když Ching za Mei přichází, ptá se jenom po výsledku. Ching ví, čím Mei knedlíčky plní. To jenom režisér s kameramanem hrají s divákem hru na pomalé odhalování a obnažování.
Dumplings Růžově plyšově zvrácený námět využila scenáristka Lilian Lee k mnoha absurdním, podle vkusu strašlivým/ divoce vtipným situacím. Přes dramatické sekvence ale příběh ani v pozdějších pasážích nenabírá žádné strhující tempo. Spíš jako ona rtěnka okolo úst elegantně opíše kruh a naznačuje, že je součástí nekončící legendy.

Miriam Yeung podává Ching jako upjatou, a přitom všeho schopnou ženu, což je ďábelská kombinace. Kamera Christophera Doylea (2046) si dává záležet na detailech jejího těla, případně módních doplňků.
Filmu ale bez debat vévodí Bai Ling. Ta ženská hraje Mei s dětskou rozverností, s dráždivou vyzývavostí osmnáctky, se spikleneckými gesty všeznalé třicítky. Sex-appeal podporuje Doyle celky její výstavní figury.
Dumplings Šedovlasý Tony Ka-Fai Leung v Dumplings ztvárňuje prototyp samce spalovaného touhou, která se dere ven v nespoutaných explozích. Vynikající je jeho první scéna, kdy se miluje s mladičkou dívenkou. Kamera začne na noze dívky a v jediném záběru pomalu přejede obě figury, aby se vrátila zpět na dívčí nárt.
Příprava knedlíčků samotných je pak Chanův a Doylův čistý voyeurismus.

Ve své podstatě jsou ale Dumplings pornografií, neboť veškerá krása a styl slouží hlavní hrdince Ching jenom ke chladnému účelu – omládnout. A metou omládnutí jejího i mládí Mei je soulož. A tím myslím ukojení vyprahlé touhy, čirou rozkoš. To je to jediné, na co potřebují muže. Protože s dětmi už si hrdinky dokáží poradit po svém. Chan tomu říká post-feminismus.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.