Drsný chlapík Kurt Russell slaví šedesátiny

- Téma autor: red

Kurt Russell, který dnes, 17. března slaví šedesátiny, je synem bývalého baseballového hráče a příležitostného herce Binga Russella a na počátku 70. let se profesionálně věnoval baseballu. Po zranění ale sportování zanechal a plně se začal věnovat herectví, ke kterému přičichl již jako dítě. Filmový fanoušek si ho tak mohl vychutnat v temném snímku Útěk z New Yorku, ve sci-fi hororu Věc nebo například v dobrodružně a kriminálně laděných komediích Velké potíže v Malé Číně a Tango & Cash.

Russell se narodil ve Springfieldu ve státě Massachusetts a již jako devítiletý se začal objevovat ve filmech z produkce Walta Disneyho. Postupně se ale začal upínat na baseball a až zranění ramene způsobilo, že se vrátil k filmu. Russell hrál většinou drsné chlapíky a je znám také tím, že se v nebezpečných scénách nenechává zastupovat kaskadéry. Brány Hollywoodu mu otevřel film Útěk z New Yorku (1981) režiséra Johna Carpentera, se kterým natočil i Věc (1982). V následujícím roce se objevil v komorně laděném snímku Silkwoodová (1983), ve kterém mu sekundovala Meryl Streepová a za který byl nominován na Zlatý glóbus.

Poté byla Russellova kariéra rozkolísaná. K úspěchům patří například drama Rona Howarda Oheň (1991), v roce 1993 zazářil ve westernu Tombstone a o rok později se objevil v slavném sci-fi hitu Rolanda Emmericha Hvězdná brána.

Kurt Russell

V posledních letech zaujal diváky v nové verzi katastrofického příběhu Poseidon (2006).¨

První manželkou Kurta Russela byla herečka Season Hubley. Od roku 1983 žije s herečkou a producentkou Goldie Hawnovou, která byla jeho partnerkou také několikrát na filmovém plátně. Mají spolu syna Wyatta.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.