Drama Melancholia je dle amerických kritiků nejlepším filmem roku 2011

- Téma autor: red

Psychologické drama režiséra Larse von Triera Melancholia je dle americké Národní společnosti filmových kritiků (NSFC) nejlepším filmem uplynulého roku 2011. Ocenění podle agentury Reuters posiluje šance tohoto filmu na úspěch při blížícím se udělování Oscarů.

Společnost zvolila Kirsten Dunst za nejlepší herečku a Brada Pitta za nejlepšího herce. Cenu za nejlepší režii získal Terrence Malick za snímek Strom života. Dunst byla oceněna právě za svůj výkon ve filmu Melancholia a Pitt za role ve snímcích Strom života a Moneyball.

Nejlepším cizojazyčným filmem byl podle NSFC íránský snímek Rozchod Nadera a Simin scenáristy a režiséra Asghara Farhádího. Tento film získal rovněž ocenění za nejlepší scénář.

Melancholia

Snímek Melancholia již v prosinci obdržel Evropskou filmovou cenu (EFA) pro nejlepší film. Ceny EFA jsou evropskou verzí amerických Oscarů, jejichž předávání se uskuteční koncem příštího měsíce.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.