Dokud nás smrt nerozdělí - remake filmu The In-laws

11. 2. 2004 - 12:21 | Téma | red

Dokud nás smrt nerozdělí - remake filmu The In-laws zdroj: tisková zpráva

Dokud nás smrt nerozdělí je akční komedie plná napětí a vtipných situací. Patří do populárního žánru buddy movies o nesourodé dvojici, která se společně dostane do víru šílených událostí

Dokud nás smrt nerozdělí je akční komedie plná napětí a vtipných situací. Patří do populárního žánru buddy movies o nesourodé dvojici, která se společně dostane do víru šílených událostí. Tvůrci filmu se inspirovali komedií z roku 1979 s názvem The In-Laws, kde si hlavní role zahráli Peter Falk a Alan Arkin a rozhodli se natočit její remake. Film vypráví příběh dvou otců s naprosto odlišnými životními styly, kteří se seznámí těsně před svatbou svých dětí. V tu dobu se jeden z nich (jenž pravděpodobně pracuje z příkazu CIA) snaží uzavřít velmi důležitý případ, který může ohrozit bezpečí mnoha lidí na celém světě, a zkazí tím svatební plány. Tím ale podoba s originálem končí.

Producent Bill Todman Jr., který se rozhodl remake natočit k tomu říká: „Původní The In-laws byl skvělý film, ale zatímco my začínáme se stejným základem, dost jsme se odchýlili od starého příběhu. Tohle je jiný film pro jinou dobu a jiné publikum.“ A scenárista Nat Mauldin, který byl původním scénářem Andrewa Bergmana okouzlen dodává: „Více se zabýváme vývojem otce ženicha, zatímco původní film se zabýval hlavně proměnou otce nevěsty. Také mladá manželská dvojice je více zapojena do příběhu a je rozvinut vztah otce se synem.”

Při obsazování rolí bylo tvůrcům od začátku jasné, kdo by měl ztvárnit hlavní postavy. Když Fleming práci přijal, přitahovala ho představa obsazení Michaela Douglase a Alberta Brookse jako ústředního dua. K tomu poznamenává: “Svatby dělají z lidí maniaky - úplně se vymykají realitě. Svatby se tváří jako slavnostní události, ale vlastně jsou to psychodramata.“ Albert Brooks byl jasnou volbou pro roli Jerryho Peysera. “Albertova minulost herce, režiséra, scenáristy a ještě předtím komika je fenomenální” říká Gerber. “Když jsme uvažovali, kdo bude druhou stranou rovnice, byl Albert naší první volbou, protože je to komický génius.”

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.