Doctor Strange 2 koronaviru zatím odolává

27. 3. 2020 9:00 - Novinky | Autor: Adam Homola

Doctor Strange 2 koronaviru zatím odolává zdroj: Marvel Studios

Celosvětová pandemie koronaviru odkládá filmové premiéry a ruší téměř všechna myslitelná natáčení, ale minimálně jeden film zatím pokračuje podle plánu: Doctor Strange 2.

Podle zdrojů Variety se má Doctor Strange in the Multiverse of Madness začít natáčet v červnu, což je původní plánovaný termín a studio ho tak kvůli koronaviru neodkládá. Zatím jde prý všechno podle plánu, předprodukční fáze běží na plné obrátky a pokud do toho koronavirus nehodí vidle, kamery se rozjedou už za pár měsíců.

Zajímavé ovšem je, že film pořád nemá oficiálně a veřejně oznámeného a potvrzeného režiséra. První díl natočil Scott Derricskon a ten měl točit i dvojku, ostatně se podílel i na jejích přípravách. Jenže nakonec od projektu odešel kvůli klasickým „kreativním neshodám“. Kdo usedne na jeho místo se zatím neví, ale spekulace naznačují účast Sama Raimiho. Což by byla vzhledem k hororovému pojetí druhého dílu velice zajímavá volba. Jenže do této chvíle to ani Raimi, ani Marvel nepotvrdili.

Hlavní roli si opět střihne Benedict Cumberbatch, ale po jeho boku uvidíme například i Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch. Film má být totiž nějakým způsobem provázaný s připravovaným seriálem WandaVision.

Koronavirus už Marvelu do plánů zasáhl poměrně solidně: studio muselo odložit prakticky hotovou Black Widow na neurčito a bylo nuceno pozastavit natáčení Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Jak jsou na tom Eternals, pravděpodobně už z velké části natočení, v tuto chvíli nevíme. Zatím u nich pořád platí datum premiéry na listopad letošního roku.

S premiérou Doctor Strange in the Multiverse of Madness se počítá na květen 2021. Zatím.

zdroj: Cinemart

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.
Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

28. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Když už se tak nějak počítalo s tím, že příští Superman bude někdo jiný, přihlásil se Henry Cavill o slovo. A když to všechno klapne, uvidíme ho minimálně ještě jednou.
Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

27. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet jeho dlouholetý kamarád a spolupracovník Doug Liman.
Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.