Doctor Strange 2 koronaviru zatím odolává

27. 3. 2020 - 9:00 | Novinky | Adam Homola

Doctor Strange 2 koronaviru zatím odolává zdroj: Marvel Studios

Celosvětová pandemie koronaviru odkládá filmové premiéry a ruší téměř všechna myslitelná natáčení, ale minimálně jeden film zatím pokračuje podle plánu: Doctor Strange 2.

Podle zdrojů Variety se má Doctor Strange in the Multiverse of Madness začít natáčet v červnu, což je původní plánovaný termín a studio ho tak kvůli koronaviru neodkládá. Zatím jde prý všechno podle plánu, předprodukční fáze běží na plné obrátky a pokud do toho koronavirus nehodí vidle, kamery se rozjedou už za pár měsíců.

Zajímavé ovšem je, že film pořád nemá oficiálně a veřejně oznámeného a potvrzeného režiséra. První díl natočil Scott Derricskon a ten měl točit i dvojku, ostatně se podílel i na jejích přípravách. Jenže nakonec od projektu odešel kvůli klasickým „kreativním neshodám“. Kdo usedne na jeho místo se zatím neví, ale spekulace naznačují účast Sama Raimiho. Což by byla vzhledem k hororovému pojetí druhého dílu velice zajímavá volba. Jenže do této chvíle to ani Raimi, ani Marvel nepotvrdili.

Hlavní roli si opět střihne Benedict Cumberbatch, ale po jeho boku uvidíme například i Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch. Film má být totiž nějakým způsobem provázaný s připravovaným seriálem WandaVision.

Koronavirus už Marvelu do plánů zasáhl poměrně solidně: studio muselo odložit prakticky hotovou Black Widow na neurčito a bylo nuceno pozastavit natáčení Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Jak jsou na tom Eternals, pravděpodobně už z velké části natočení, v tuto chvíli nevíme. Zatím u nich pořád platí datum premiéry na listopad letošního roku.

S premiérou Doctor Strange in the Multiverse of Madness se počítá na květen 2021. Zatím.

zdroj: Cinemart

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.