Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana - recenze dětského filmu

7. 3. 2014 - 9:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana - recenze dětského filmu zdroj: tisková zpráva

Peabody je pes a pořád něco vynalézá. Sherman je jeho malinkatý adoptivní syn a je člověk. Já si matně vybavuji, že jsem jako dítě sledoval na videu epizody animovaného seriálu, který se jmenoval úplně jinak a je předobrazem tohoto filmu. Dobrodružství psa a malého kluka je fajn důvodem, proč s malým dítětem navštívit o víkendu kino.

Animáky mám rád a na těch amerických se mi líbí, jak tvůrci většinou dokážou pochopit, že do kina jdou dospělí s dětmi, že je tedy nutné, aby se bavili obě skupiny diváků. To je něco, co čeští tvůrci neumí. U Kozího příběhu jsem se třeba strašlivě styděl. A u Shermana s Peabodym? Docela mi mrzelo, že nejsem v tom filmu.

zdroj: Archiv

Peabody je bílý pejsek, který je velmi vzdělaný, akční a patří k největším světovým celebritám. Má Nobelkovku a několikrát zachránil svět. Také má ve svém domě spoustu šílených vynálezů. Jedním z nich je malá výuková pomůcka, která má v Shermanovi probudit zájem o dějepis. Jmenuje se Časoněco a díky stroji mohou oba jezdit po světě do minulosti. Tvůrci si příběh zjevně užívali a nacpali do něj pro dospělého celou řadu vtipných a chytře poskládaných klišé ze sci-fi filmů. Nesmíte se v minulosti potkat sám se sebou!

mr-peabody-sherman-25461-1920x1080 zdroj: tisková zpráva

Obě postavičky tak vidí velké dějinné události a je klidně možné, že díky filmu si americké publikum bude představovat historické výlevy let minulých jako animované výjevy. Sherman všal jednoho dne se svojí novou kamarádkou Penny naruší něco v časoprostoru a hrozí zánik světa. Ač mu pes zakázal hrát si se strojem času, tak si s ním hráli a porušili snad všechna pravidla. Takže se začne promíchávat minulost a současnost.

Tvůrci vsadili na humor, který baví dospělé i děti. Hodně se cestuje do minulosti. Pes je strašlivě chytrý a je to takový ten tatínek, kterého jsme všichni jako děti chtěli. Sherman si zase může dělat všechno, co se mu zlíbí. Některé vtípky jsou horší, jiné lepší, ale celek funguje na výbornou. Dobrodružství pana Peabodyho a a Shermana je ideálním mixem generačního animáku, který nepotřebuje milión odkazů na popkulturní výjevy, aby zaujal. Obstojí sám o sobě a to stačí.

Jasně, Peabody a jeho adoptivní kluk asi nebudou novými hrdiny, kvůli kterým vznikne několik dalších pokračování, ale na druhou stranu, proč nejít na film, kde se budeme bavit všichni.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.