Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana - recenze dětského filmu

7. 3. 2014 - 9:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana - recenze dětského filmu zdroj: tisková zpráva

Peabody je pes a pořád něco vynalézá. Sherman je jeho malinkatý adoptivní syn a je člověk. Já si matně vybavuji, že jsem jako dítě sledoval na videu epizody animovaného seriálu, který se jmenoval úplně jinak a je předobrazem tohoto filmu. Dobrodružství psa a malého kluka je fajn důvodem, proč s malým dítětem navštívit o víkendu kino.

Animáky mám rád a na těch amerických se mi líbí, jak tvůrci většinou dokážou pochopit, že do kina jdou dospělí s dětmi, že je tedy nutné, aby se bavili obě skupiny diváků. To je něco, co čeští tvůrci neumí. U Kozího příběhu jsem se třeba strašlivě styděl. A u Shermana s Peabodym? Docela mi mrzelo, že nejsem v tom filmu.

zdroj: Archiv

Peabody je bílý pejsek, který je velmi vzdělaný, akční a patří k největším světovým celebritám. Má Nobelkovku a několikrát zachránil svět. Také má ve svém domě spoustu šílených vynálezů. Jedním z nich je malá výuková pomůcka, která má v Shermanovi probudit zájem o dějepis. Jmenuje se Časoněco a díky stroji mohou oba jezdit po světě do minulosti. Tvůrci si příběh zjevně užívali a nacpali do něj pro dospělého celou řadu vtipných a chytře poskládaných klišé ze sci-fi filmů. Nesmíte se v minulosti potkat sám se sebou!

mr-peabody-sherman-25461-1920x1080 zdroj: tisková zpráva

Obě postavičky tak vidí velké dějinné události a je klidně možné, že díky filmu si americké publikum bude představovat historické výlevy let minulých jako animované výjevy. Sherman všal jednoho dne se svojí novou kamarádkou Penny naruší něco v časoprostoru a hrozí zánik světa. Ač mu pes zakázal hrát si se strojem času, tak si s ním hráli a porušili snad všechna pravidla. Takže se začne promíchávat minulost a současnost.

Tvůrci vsadili na humor, který baví dospělé i děti. Hodně se cestuje do minulosti. Pes je strašlivě chytrý a je to takový ten tatínek, kterého jsme všichni jako děti chtěli. Sherman si zase může dělat všechno, co se mu zlíbí. Některé vtípky jsou horší, jiné lepší, ale celek funguje na výbornou. Dobrodružství pana Peabodyho a a Shermana je ideálním mixem generačního animáku, který nepotřebuje milión odkazů na popkulturní výjevy, aby zaujal. Obstojí sám o sobě a to stačí.

Jasně, Peabody a jeho adoptivní kluk asi nebudou novými hrdiny, kvůli kterým vznikne několik dalších pokračování, ale na druhou stranu, proč nejít na film, kde se budeme bavit všichni.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.