Do tuzemských kin dorazí čtvrté pokračování Let’s Dance

- Téma autor: red

Do tuzemských kin na konci prázdnin dorazí čtvrté pokračování úspěšné americké filmové série Let’s Dance. Příběh natočený ve 3D s titulem Let’s Dance: Revolution diváky zavede do rozpálených ulic v Miami, kam přijíždí za svým snem tančit na profesionální úrovni mladá Emily (Kathryn McCormicková). Filmový debut režiséra Scotta Speera uvede distribuční společnost Bontonfilm do tuzemských kin 30. srpna.

Scénář napsala další debutantka Jenny Mayerová. Děj filmu se točí kolem vztahu Emily s vedoucím kontroverzního pouličního tanečního hnutí MOB Seanem (Ryan Guzman). Emily se zapojí do tanečního projektu, jehož cílem je provokace. Jeho členové tančí na nejrušnějších místech ve městě, šokují kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií.

Emilyn bohatý otec ale nesouhlasí, aby se jeho dcera stýkala s pouliční partou. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou.

Předchozí snímky Let's Dance 3D (2010) a Let's dance 2 (2008) režíroval Jon Chu, který se právě zaobírá pokračováním filmu G. I. Joe pod názvem G. I. Joe: Retaliation.

Let’s Dance: Revolution

Úvodním snímkem celé série, ve které mají mají filmy odlišné herce a děj na sebe nenavazuje, je Let's Dance z roku 2006. Ve snímku režisérky Anne Fletcherové je hlavním hrdinou rebel Tyler Gage, který se kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce. Zde se seznámí s tanečnicí Norou, která zjistí, že tento drzý kluk má velké taneční nadání.

Motiv tanečně nadaných rebelů, kteří se vlivem okolností přidávají "na tu správnou stranu" je společný všem čtyřem dílům Let's Dance.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.