Do kin po celém světě míří nejdražší indický snímek všech dob

5. 10. 2010 - 8:18 | Téma | red

Do kin po celém světě míří nejdražší indický snímek všech dob zdroj: tisková zpráva

Ve 2000 kinech celého světa, ale hlavně v indických, měl premiéru nejdražší indický a vůbec asijský film všech dob. Jmenuje se Endiran (Robot), hlavní roli v něm hraje tamilská hvězda Radžiníkánt a nebyl natočen v Mekce indického filmu "Bollywoodu", ale v Čennaí (Madrásu), hlavním městě jižního státu Tamilnádu.

V Čennaí stáli o víkendu Radžiníkántovi fanoušci fronty na lístky přes noc a jeho portréty v nadživotní velikosti byly polévány galony mléka, které je symbolem čistoty, napsala agentura AP. Čeká se, že snímek bude největším kasovním trhákem v dějinách indického filmu.

Jeho natočení stálo v přepočtu asi 650 milionů korun. Kromě Madrásu se točilo také v Peru, USA, Brazílii a v indických státech Himáčalpradéš a Goa, v Bombaji, sídle Bollywoodu, se odbyly jen některé fotoseance. Film jde do kin také v hindštině a v telugu.

Je to příběh vědce, který se snaží dostat pod kontrolu superinteligentního robota, jehož vytvořil. Spolu s Radžiníkántem ve filmu hraje i bollywoodská superhvězda Aíšvarja Rájová, někdejší Miss World a mezinárodně nejznámější indická herečka.

Tvůrci filmu tvrdí, že se svými technickými efekty vyrovná hollywoodským filmům typu Terminátor nebo Godzilla. Ti, kdo ho viděli, říkají, že je po technické stránce na daleko vyšší úrovni než jiné indické filmy, píše AP.

Radžiníkánt, původně řidič autobusu, má za sebou ve svých šedesáti letech přes 100 filmů. Je to nejlépe placený asijský herec po Jackiem Chanovi.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.