Do českých kin přichází nový film Rumový deník s Johnnym Deppem

9. 12. 2011 - 9:35 | Téma | red

Do českých kin přichází nový film Rumový deník s Johnnym Deppem zdroj: tisková zpráva

Nový americký snímek Rumový deník s Johnnym Deppem, který natočil režisér Bruce Robinson podle vlastního scénáře na motivy stejnojmenné novely amerického spisovatele a novináře Huntera S. Thompsona přichází do českých kin.

Příběh pojednává o novináři, který si chce odpočinout od velkoměstského ruchu v nevýznamném plátku na ostrově v Karibiku. Ve všudypřítomném alkoholovém opojení přitom zjišťuje, že chamtivých podnikatelů není ušetřen ani zdánlivý "ráj na zemi" a musí se rozhodnout, zda se od nich nechá koupit, nebo se pokusí překazit jejich plány na přestavění panenského ostrova na luxusní letovisko.

Kromě Deppa ve snímku hrají například Aaron Eckhart, Richard Jenkins, Amber Heardová, Michael Rispoli a Giovanni Ribisi. Americká premiéra na sklonku října skončila pro filmové studio naprostým zklamáním.

Rumový deník

Snímku nepomohlo ani angažování slavného Deppa do hlavní role. Zatímco výroba filmu přišla na 50 milionů dolarů, po premiérovém víkendu film utržil pouhou desetinu této částky. Návštěvnosti odpovídá i hodnocení filmových diváků; na specializovaném serveru rottentomatoes.com ho ohodnotili pouhými 51 procenty.

Snímek o délce 110 minut je přístupný od 12 let. Do kin přijde v původní anglicko-španělsky namluvené verzi s českými titulky.

Hunter S. Thompson (1937-2005) byl novinář a spisovatel, který se zabýval kontroverzními tématy. Proslavil se v roce 1966 knihou Hell's Angels o motorkářském gangu; před šesti lety ukončil život sebevraždou.

Rumový deník

Rumový deník sice vznikl již počátkem 60. let, poprvé vyšel až v roce 1998. Ve stejném roce režisér Terry Gilliam natočil podle jiné Thompsonovy knihy svůj snímek Strach a hnus v Las Vegas, rovněž s Deppem v hlavní roli.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.