Do českých kin přichází nový film Rumový deník s Johnnym Deppem

9. 12. 2011 9:35 - Téma | Autor: red

Do českých kin přichází nový film Rumový deník s Johnnym Deppem

Nový americký snímek Rumový deník s Johnnym Deppem, který natočil režisér Bruce Robinson podle vlastního scénáře na motivy stejnojmenné novely amerického spisovatele a novináře Huntera S. Thompsona přichází do českých kin.

Příběh pojednává o novináři, který si chce odpočinout od velkoměstského ruchu v nevýznamném plátku na ostrově v Karibiku. Ve všudypřítomném alkoholovém opojení přitom zjišťuje, že chamtivých podnikatelů není ušetřen ani zdánlivý "ráj na zemi" a musí se rozhodnout, zda se od nich nechá koupit, nebo se pokusí překazit jejich plány na přestavění panenského ostrova na luxusní letovisko.

Kromě Deppa ve snímku hrají například Aaron Eckhart, Richard Jenkins, Amber Heardová, Michael Rispoli a Giovanni Ribisi. Americká premiéra na sklonku října skončila pro filmové studio naprostým zklamáním.

Rumový deník

Snímku nepomohlo ani angažování slavného Deppa do hlavní role. Zatímco výroba filmu přišla na 50 milionů dolarů, po premiérovém víkendu film utržil pouhou desetinu této částky. Návštěvnosti odpovídá i hodnocení filmových diváků; na specializovaném serveru rottentomatoes.com ho ohodnotili pouhými 51 procenty.

Snímek o délce 110 minut je přístupný od 12 let. Do kin přijde v původní anglicko-španělsky namluvené verzi s českými titulky.

Hunter S. Thompson (1937-2005) byl novinář a spisovatel, který se zabýval kontroverzními tématy. Proslavil se v roce 1966 knihou Hell's Angels o motorkářském gangu; před šesti lety ukončil život sebevraždou.

Rumový deník

Rumový deník sice vznikl již počátkem 60. let, poprvé vyšel až v roce 1998. Ve stejném roce režisér Terry Gilliam natočil podle jiné Thompsonovy knihy svůj snímek Strach a hnus v Las Vegas, rovněž s Deppem v hlavní roli.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.