Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon

2. 6. 2015 - 18:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon zdroj: tisková zpráva

Jsou filmy, na které za pár minut po skončení zapomenete, ale vlastně si je celkem užijete. Pobaví, potěší, trochu napnou a pak přijdou závěrečné titulky. Odhodíte krabici od popcornu a zmizíte zase do svého světa. Takových snímků natočila americká herečka Reese Witherspoon celou řadu a poslední z nich teď zamířil do kin. Divoká dvojka je akční komedie výborná třeba do letních kin.

Ta poslední věta v úvodním odstavci už vlastně příliš pravdivá není. Kolik letních kin zůstalo naživu? Faktem je, že letní komedie do letních kin patří a dovedu si představit, že člověk přichází více smířen s tím, že nejde zrovna na hodnotné dílo.

Režisérka Anne Fletcher není neznámým pojmem a odlehčená témata a komedie umí točit téměř na výbornou. Paradoxní je, že zatímco kritici její díla cupují, fanoušci a zejména ženské publikum na ně chodí docela rádo. Z její tvorby stojí za připomenutí například Let´s Dance a 27 šatů.

zdroj: Forum Film CZ & SK


Populární blondýna Reese Witherspoon si tentokrát zahrála ambiciózní policistku, které šéfové svěří do ochrany důležitou svědkyni v procesu s mafiánským bossem. No a fór je v tom, že boss je současně manželem oné svědkyně. Obě mladé a samozřejmě krásné ženy tak vyráží na bláznivou dámskou jízdu napříč Texasem. Povrchní, ale vlastně docela chytrá Daniella (Sofía Vergara) vytvoří s Cooper (Reese Witherspoon)ne nepodobnou dvojici Thelmě a Louise. Dámy v této verzi "ženského" akčního filmu jsou samozřejmě trochu víc povrchnější a řeší banálnější problémy ještě banálnějšími způsoby, ale srovnání neutečou. 

Vlastně platí, že film vylifruje většinu zábavných okamžiků do traileru, ale no a co. Paní režisérka rozhodně nechce točit feministickou road movie a nabízí jen letní komedii, kde se tlachá, rychle jezdí a občas prolítne nějaká ta akčněji pojatá scéna.

A v originále se film jmenuje Hot Pursuit, což mužské herní publikum může zmást.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.