Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon

2. 6. 2015 18:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon

Jsou filmy, na které za pár minut po skončení zapomenete, ale vlastně si je celkem užijete. Pobaví, potěší, trochu napnou a pak přijdou závěrečné titulky. Odhodíte krabici od popcornu a zmizíte zase do svého světa. Takových snímků natočila americká herečka Reese Witherspoon celou řadu a poslední z nich teď zamířil do kin. Divoká dvojka je akční komedie výborná třeba do letních kin.

Ta poslední věta v úvodním odstavci už vlastně příliš pravdivá není. Kolik letních kin zůstalo naživu? Faktem je, že letní komedie do letních kin patří a dovedu si představit, že člověk přichází více smířen s tím, že nejde zrovna na hodnotné dílo.

Režisérka Anne Fletcher není neznámým pojmem a odlehčená témata a komedie umí točit téměř na výbornou. Paradoxní je, že zatímco kritici její díla cupují, fanoušci a zejména ženské publikum na ně chodí docela rádo. Z její tvorby stojí za připomenutí například Let´s Dance a 27 šatů.


Populární blondýna Reese Witherspoon si tentokrát zahrála ambiciózní policistku, které šéfové svěří do ochrany důležitou svědkyni v procesu s mafiánským bossem. No a fór je v tom, že boss je současně manželem oné svědkyně. Obě mladé a samozřejmě krásné ženy tak vyráží na bláznivou dámskou jízdu napříč Texasem. Povrchní, ale vlastně docela chytrá Daniella (Sofía Vergara) vytvoří s Cooper (Reese Witherspoon)ne nepodobnou dvojici Thelmě a Louise. Dámy v této verzi "ženského" akčního filmu jsou samozřejmě trochu víc povrchnější a řeší banálnější problémy ještě banálnějšími způsoby, ale srovnání neutečou. 

Vlastně platí, že film vylifruje většinu zábavných okamžiků do traileru, ale no a co. Paní režisérka rozhodně nechce točit feministickou road movie a nabízí jen letní komedii, kde se tlachá, rychle jezdí a občas prolítne nějaká ta akčněji pojatá scéna.

A v originále se film jmenuje Hot Pursuit, což mužské herní publikum může zmást.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

18. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Na hraně zítřka z roku 2014 bylo moc fajn, pokračování si zaslouží a pokud se nestane něco nepředvídatelného, také se ho dočkáme.
Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

17. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

O pokračování oblíbené komedie Dvojčata se mluví už řadu let, a ještě se o ní chvíli mluvit bude. Film by se měl jmenovat Trojčata, třetího bratra by měl hrát Eddie Murphy a vrátí se jak Arnold Schwarzenegger, tak Danny DeVito.
Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.