Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon

2. 6. 2015 - 18:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon zdroj: tisková zpráva

Jsou filmy, na které za pár minut po skončení zapomenete, ale vlastně si je celkem užijete. Pobaví, potěší, trochu napnou a pak přijdou závěrečné titulky. Odhodíte krabici od popcornu a zmizíte zase do svého světa. Takových snímků natočila americká herečka Reese Witherspoon celou řadu a poslední z nich teď zamířil do kin. Divoká dvojka je akční komedie výborná třeba do letních kin.

Ta poslední věta v úvodním odstavci už vlastně příliš pravdivá není. Kolik letních kin zůstalo naživu? Faktem je, že letní komedie do letních kin patří a dovedu si představit, že člověk přichází více smířen s tím, že nejde zrovna na hodnotné dílo.

Režisérka Anne Fletcher není neznámým pojmem a odlehčená témata a komedie umí točit téměř na výbornou. Paradoxní je, že zatímco kritici její díla cupují, fanoušci a zejména ženské publikum na ně chodí docela rádo. Z její tvorby stojí za připomenutí například Let´s Dance a 27 šatů.

zdroj: Forum Film CZ & SK


Populární blondýna Reese Witherspoon si tentokrát zahrála ambiciózní policistku, které šéfové svěří do ochrany důležitou svědkyni v procesu s mafiánským bossem. No a fór je v tom, že boss je současně manželem oné svědkyně. Obě mladé a samozřejmě krásné ženy tak vyráží na bláznivou dámskou jízdu napříč Texasem. Povrchní, ale vlastně docela chytrá Daniella (Sofía Vergara) vytvoří s Cooper (Reese Witherspoon)ne nepodobnou dvojici Thelmě a Louise. Dámy v této verzi "ženského" akčního filmu jsou samozřejmě trochu víc povrchnější a řeší banálnější problémy ještě banálnějšími způsoby, ale srovnání neutečou. 

Vlastně platí, že film vylifruje většinu zábavných okamžiků do traileru, ale no a co. Paní režisérka rozhodně nechce točit feministickou road movie a nabízí jen letní komedii, kde se tlachá, rychle jezdí a občas prolítne nějaká ta akčněji pojatá scéna.

A v originále se film jmenuje Hot Pursuit, což mužské herní publikum může zmást.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.