Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon

2. 6. 2015 18:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Divoká dvojka - recenze akční komedie se sympatickou Reese Witherspoon Zdroj: Archiv

Jsou filmy, na které za pár minut po skončení zapomenete, ale vlastně si je celkem užijete. Pobaví, potěší, trochu napnou a pak přijdou závěrečné titulky. Odhodíte krabici od popcornu a zmizíte zase do svého světa. Takových snímků natočila americká herečka Reese Witherspoon celou řadu a poslední z nich teď zamířil do kin. Divoká dvojka je akční komedie výborná třeba do letních kin.

Ta poslední věta v úvodním odstavci už vlastně příliš pravdivá není. Kolik letních kin zůstalo naživu? Faktem je, že letní komedie do letních kin patří a dovedu si představit, že člověk přichází více smířen s tím, že nejde zrovna na hodnotné dílo.

Režisérka Anne Fletcher není neznámým pojmem a odlehčená témata a komedie umí točit téměř na výbornou. Paradoxní je, že zatímco kritici její díla cupují, fanoušci a zejména ženské publikum na ně chodí docela rádo. Z její tvorby stojí za připomenutí například Let´s Dance a 27 šatů.


Populární blondýna Reese Witherspoon si tentokrát zahrála ambiciózní policistku, které šéfové svěří do ochrany důležitou svědkyni v procesu s mafiánským bossem. No a fór je v tom, že boss je současně manželem oné svědkyně. Obě mladé a samozřejmě krásné ženy tak vyráží na bláznivou dámskou jízdu napříč Texasem. Povrchní, ale vlastně docela chytrá Daniella (Sofía Vergara) vytvoří s Cooper (Reese Witherspoon)ne nepodobnou dvojici Thelmě a Louise. Dámy v této verzi "ženského" akčního filmu jsou samozřejmě trochu víc povrchnější a řeší banálnější problémy ještě banálnějšími způsoby, ale srovnání neutečou. 

Vlastně platí, že film vylifruje většinu zábavných okamžiků do traileru, ale no a co. Paní režisérka rozhodně nechce točit feministickou road movie a nabízí jen letní komedii, kde se tlachá, rychle jezdí a občas prolítne nějaká ta akčněji pojatá scéna.

A v originále se film jmenuje Hot Pursuit, což mužské herní publikum může zmást.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.