Diváky loni do amerických kin nejvíce lákala Sandra Bullock

3. 1. 2010 - 8:30 | Téma | red

Diváky loni do amerických kin nejvíce lákala Sandra Bullock zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullock lákala do amerických kin v loňském roce nejvíce diváků. Objevila se celkem ve třech snímcích a podle žebříčku vydavatelství Quigley Publishing Company tak porazila hvězdy jako jsou George Clooney nebo Denzel Washington.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Na druhém místě se díky úspěchu filmu Veřejní nepřátelé umístil Johnny Depp. Za ním následují Matt Damon, George Clooney, Robert Downey Jr, Tom Hanks, Meryl Streepová, Brad Pitt, Shia LaBeouf a Denzel Washington. Naposled žebříček ovládla žena před více než deseti lety, když byla v roce 1999 za "nejvýnosnější" herečku označena Julia Roberts.

Bullock si loni zahrála hlavní roli v romantické komedii Návrh, která od června po celém světě vydělala na vstupném 315 milionů dolarů (5,8 miliardy korun).

Objevila se i ve filmu z prostředí amerického fotbalu The Blind Side (Slabá stránka), který od listopadové premiéry vydělal v severoamerických kinech 193 milionů dolarů. Jeho distribuce ve světě se teprve chystá.

Dalším filmem s Bullockovou byl snímek All About Steve (Všechno o Stevovi), za který diváci v USA a Kanadě utratili 34 milionů dolarů. Do pořadí společnosti Quigley Publishing se kromě výdělků promítá i průzkum u majitelů kin, kteří se vyjadřují k tomu, jak podle nich pouhá přítomnost té které hvězdy ve filmu láká diváky do kina.

Sandra Bullock vstoupila do podvědomí diváků v roce 1994 hlavní rolí ve filmu Nebezpečná rychlost. Následovaly např. úspěšné filmy Síť a Zatímco jsi spal. V dalších letech ale Bullocková hrála vesměs ve snímcích, které se nelíbili odborné kritice a ani neměly velký divácký ohlas - například Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Přístav naděje či Magická posedlost.

Úspěšná byla jeji role ve filmu Slečna Drsňák (2000) ale jeho volné pokračování u diváků také propadlo.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.