Diváky loni do amerických kin nejvíce lákala Sandra Bullock

3. 1. 2010 - 8:30 | Téma | red

Diváky loni do amerických kin nejvíce lákala Sandra Bullock zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullock lákala do amerických kin v loňském roce nejvíce diváků. Objevila se celkem ve třech snímcích a podle žebříčku vydavatelství Quigley Publishing Company tak porazila hvězdy jako jsou George Clooney nebo Denzel Washington.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Na druhém místě se díky úspěchu filmu Veřejní nepřátelé umístil Johnny Depp. Za ním následují Matt Damon, George Clooney, Robert Downey Jr, Tom Hanks, Meryl Streepová, Brad Pitt, Shia LaBeouf a Denzel Washington. Naposled žebříček ovládla žena před více než deseti lety, když byla v roce 1999 za "nejvýnosnější" herečku označena Julia Roberts.

Bullock si loni zahrála hlavní roli v romantické komedii Návrh, která od června po celém světě vydělala na vstupném 315 milionů dolarů (5,8 miliardy korun).

Objevila se i ve filmu z prostředí amerického fotbalu The Blind Side (Slabá stránka), který od listopadové premiéry vydělal v severoamerických kinech 193 milionů dolarů. Jeho distribuce ve světě se teprve chystá.

Dalším filmem s Bullockovou byl snímek All About Steve (Všechno o Stevovi), za který diváci v USA a Kanadě utratili 34 milionů dolarů. Do pořadí společnosti Quigley Publishing se kromě výdělků promítá i průzkum u majitelů kin, kteří se vyjadřují k tomu, jak podle nich pouhá přítomnost té které hvězdy ve filmu láká diváky do kina.

Sandra Bullock vstoupila do podvědomí diváků v roce 1994 hlavní rolí ve filmu Nebezpečná rychlost. Následovaly např. úspěšné filmy Síť a Zatímco jsi spal. V dalších letech ale Bullocková hrála vesměs ve snímcích, které se nelíbili odborné kritice a ani neměly velký divácký ohlas - například Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Přístav naděje či Magická posedlost.

Úspěšná byla jeji role ve filmu Slečna Drsňák (2000) ale jeho volné pokračování u diváků také propadlo.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.