Divákovo oko: zářijové premiéry

16. 9. 2009 - 9:46 | Téma | red

Divákovo oko: zářijové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy různých žánrů. (Porter)

Číslo 9 (premiéra 3. 9. 2009)

Po všech těch zábavných a odlehčených animácích od studia Pixar či Disney přichází do kin animovaný akční sci-fi, u které se člověk sice moc nazasměje, ale na druhou stranu uvidí originální svět v nedaleké budoucnosti. Jelikož jedním z producentů je Tim Burton, lze očekávat temné, vizuálně pestré prostředí, plné různorodých postav a mimo jiné i několika velmi povedených akčních sekvencí. Jen ten příběh se nepovedlo úplně vybrousit, ale atmosféra, která z filmu čiší, dá na to rychle zapomenout.

Jánošík.Pravdivá historie (premiéra 10. 9. 2009)

Několik let trvalo, než se konečně na plátna dostal tento film, vyprávějící o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával. Nabízí se srovnání s loňským historickým filmem J. Jakubiska Bathory a dá se říci, že Jánošík jej poráží na všech frontách. I bez světoznámých herců jsou k vidění slušné herecké výkony, hlavně V. Jiráček odvádí velmi dobrou práci. Povedená je i kamera a výprava. Souboje a akční scény jsou na dobré úrovni. Děj filmu se samozrejmě zaměřil především na postavu Jánošíka, která je charakterově dobře zpracována. Až na některé zbytečné digitální triky a nepovedenou scénu s mrtvým dítětem se jedná o zajímavou podívanou.

Protektor (premiéra 24. 9. 2009)

Příběh vypráví o soukromém dramatu manželského páru na pozadí německé okupace v roce 1938. Takový film je po nesčetných českých hořkých komediích o vztazích příjemným zpestřením. Poutavý děj nepostrádá spád i napětí, které se v podobných příbězích přímo nabízí. Herecké výkony zaslouží pochvalu a je příjemné po dlouhé době vidět v hlavních rolích i neokoukané tváře. Zajímavá výtvárná stránka filmu a pražské exteriéry navlečené do předválečné doby umocňují dojem z oněch krušných časů..

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.