Divákovo oko: zářijové premiéry

16. 9. 2009 - 9:46 | Téma | red

Divákovo oko: zářijové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy různých žánrů. (Porter)

Číslo 9 (premiéra 3. 9. 2009)

Po všech těch zábavných a odlehčených animácích od studia Pixar či Disney přichází do kin animovaný akční sci-fi, u které se člověk sice moc nazasměje, ale na druhou stranu uvidí originální svět v nedaleké budoucnosti. Jelikož jedním z producentů je Tim Burton, lze očekávat temné, vizuálně pestré prostředí, plné různorodých postav a mimo jiné i několika velmi povedených akčních sekvencí. Jen ten příběh se nepovedlo úplně vybrousit, ale atmosféra, která z filmu čiší, dá na to rychle zapomenout.

Jánošík.Pravdivá historie (premiéra 10. 9. 2009)

Několik let trvalo, než se konečně na plátna dostal tento film, vyprávějící o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával. Nabízí se srovnání s loňským historickým filmem J. Jakubiska Bathory a dá se říci, že Jánošík jej poráží na všech frontách. I bez světoznámých herců jsou k vidění slušné herecké výkony, hlavně V. Jiráček odvádí velmi dobrou práci. Povedená je i kamera a výprava. Souboje a akční scény jsou na dobré úrovni. Děj filmu se samozrejmě zaměřil především na postavu Jánošíka, která je charakterově dobře zpracována. Až na některé zbytečné digitální triky a nepovedenou scénu s mrtvým dítětem se jedná o zajímavou podívanou.

Protektor (premiéra 24. 9. 2009)

Příběh vypráví o soukromém dramatu manželského páru na pozadí německé okupace v roce 1938. Takový film je po nesčetných českých hořkých komediích o vztazích příjemným zpestřením. Poutavý děj nepostrádá spád i napětí, které se v podobných příbězích přímo nabízí. Herecké výkony zaslouží pochvalu a je příjemné po dlouhé době vidět v hlavních rolích i neokoukané tváře. Zajímavá výtvárná stránka filmu a pražské exteriéry navlečené do předválečné doby umocňují dojem z oněch krušných časů..

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.