Divákovo oko: zářijové premiéry

16. 9. 2009 - 9:46 | Téma | red

Divákovo oko: zářijové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled obyčejného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Dnes tři filmy různých žánrů. (Porter)

Číslo 9 (premiéra 3. 9. 2009)

Po všech těch zábavných a odlehčených animácích od studia Pixar či Disney přichází do kin animovaný akční sci-fi, u které se člověk sice moc nazasměje, ale na druhou stranu uvidí originální svět v nedaleké budoucnosti. Jelikož jedním z producentů je Tim Burton, lze očekávat temné, vizuálně pestré prostředí, plné různorodých postav a mimo jiné i několika velmi povedených akčních sekvencí. Jen ten příběh se nepovedlo úplně vybrousit, ale atmosféra, která z filmu čiší, dá na to rychle zapomenout.

Jánošík.Pravdivá historie (premiéra 10. 9. 2009)

Několik let trvalo, než se konečně na plátna dostal tento film, vyprávějící o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával. Nabízí se srovnání s loňským historickým filmem J. Jakubiska Bathory a dá se říci, že Jánošík jej poráží na všech frontách. I bez světoznámých herců jsou k vidění slušné herecké výkony, hlavně V. Jiráček odvádí velmi dobrou práci. Povedená je i kamera a výprava. Souboje a akční scény jsou na dobré úrovni. Děj filmu se samozrejmě zaměřil především na postavu Jánošíka, která je charakterově dobře zpracována. Až na některé zbytečné digitální triky a nepovedenou scénu s mrtvým dítětem se jedná o zajímavou podívanou.

Protektor (premiéra 24. 9. 2009)

Příběh vypráví o soukromém dramatu manželského páru na pozadí německé okupace v roce 1938. Takový film je po nesčetných českých hořkých komediích o vztazích příjemným zpestřením. Poutavý děj nepostrádá spád i napětí, které se v podobných příbězích přímo nabízí. Herecké výkony zaslouží pochvalu a je příjemné po dlouhé době vidět v hlavních rolích i neokoukané tváře. Zajímavá výtvárná stránka filmu a pražské exteriéry navlečené do předválečné doby umocňují dojem z oněch krušných časů..

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.