Divákovo oko - tipy na červenec

21. 7. 2009 - 9:36 | Téma | red

Divákovo oko - tipy na červenec zdroj: tisková zpráva

Jedna premiéra českého filmu a další dva filmy (to kromě Harryho Pottera). Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Kromě pro mnohé jistě povinného nového Harryho Pottera doporučím i jdalší tři zajímavé filmy. (Porter)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2. 7. 2009)

Tvůrci tentokrát přihodili do placu pár novinek. Především změnili prostředí, kde se příběh tentokrát odehrává. Objeví se tedy několik nových postav a jak název napovídá, budou to především různí -sauři. Žaludy pronásledující krysoveverčák dostane v tomto dílu mnohem víc prostoru – a je to dobře, protože převážně díky němu, ale také lenochodovi, je ve filmu zas pár vtipných momentů. Hlavní novinkou je možnost vidět film i ve 3D, což pěkně vynikne při některých akčních scénách. Jinak je vše při starém, podobné fóry které už tu párkrát byly, a nesmí chybět ani nějaké to ponaučení.

Pokoj v duši (16. 7. 2009)

Jde o drama zasazené do prostředí slovenských hor. Hlavní hrdina se po několika letech vrací z vězení do rodné vesnice a zjišťuje, že tu už nic není jako dřív. Výstižné ztvárnění charakterů postav z míst, kde se všichni znají a vědí o sobě skoro vše, celkem uvěřitelný příběh a odpovídající herecké výkony jsou důkazem toho, že i naši východní sousedi umějí točit zajímavé filmy. Ve filmu se v malé roli objeví i český herec Jaromír Hanzlík. Uvidíte zde dost možná rekord v počtu zapálených cigaret v historii slovenské kinematografie, takové množství by zvládl vykouřit snad jen Jiří Bartoška.

Piráti na vlnách (30. 7. 2009)

Po dlouhé odmlce se R. Curtis vrací k režii, a znovu přichází s divácky vděčným námětem. Příběh čerpá z reálných událostí šedesátých let minulého století, kdy ve Velké Británii byla v rozhlase cenzurována rocková hudba. A tak se zrodilo pirátské vysílání z lodi v Severním moři partami nadšených dýdžejů. Pohodová atmosféra dobrodružství na vlnách (rozhlasových i mořských), skvělé obsazení a herecké výkony (především K. Branagh je roli zarputilého ministra výtečný), několik vtipných momentů, ale hlavně rockové písně, které osloví nejen pamětníky té doby.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.