Divákovo oko - tipy na červenec

21. 7. 2009 - 9:36 | Téma | red

Divákovo oko - tipy na červenec zdroj: tisková zpráva

Jedna premiéra českého filmu a další dva filmy (to kromě Harryho Pottera). Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Kromě pro mnohé jistě povinného nového Harryho Pottera doporučím i jdalší tři zajímavé filmy. (Porter)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2. 7. 2009)

Tvůrci tentokrát přihodili do placu pár novinek. Především změnili prostředí, kde se příběh tentokrát odehrává. Objeví se tedy několik nových postav a jak název napovídá, budou to především různí -sauři. Žaludy pronásledující krysoveverčák dostane v tomto dílu mnohem víc prostoru – a je to dobře, protože převážně díky němu, ale také lenochodovi, je ve filmu zas pár vtipných momentů. Hlavní novinkou je možnost vidět film i ve 3D, což pěkně vynikne při některých akčních scénách. Jinak je vše při starém, podobné fóry které už tu párkrát byly, a nesmí chybět ani nějaké to ponaučení.

Pokoj v duši (16. 7. 2009)

Jde o drama zasazené do prostředí slovenských hor. Hlavní hrdina se po několika letech vrací z vězení do rodné vesnice a zjišťuje, že tu už nic není jako dřív. Výstižné ztvárnění charakterů postav z míst, kde se všichni znají a vědí o sobě skoro vše, celkem uvěřitelný příběh a odpovídající herecké výkony jsou důkazem toho, že i naši východní sousedi umějí točit zajímavé filmy. Ve filmu se v malé roli objeví i český herec Jaromír Hanzlík. Uvidíte zde dost možná rekord v počtu zapálených cigaret v historii slovenské kinematografie, takové množství by zvládl vykouřit snad jen Jiří Bartoška.

Piráti na vlnách (30. 7. 2009)

Po dlouhé odmlce se R. Curtis vrací k režii, a znovu přichází s divácky vděčným námětem. Příběh čerpá z reálných událostí šedesátých let minulého století, kdy ve Velké Británii byla v rozhlase cenzurována rocková hudba. A tak se zrodilo pirátské vysílání z lodi v Severním moři partami nadšených dýdžejů. Pohodová atmosféra dobrodružství na vlnách (rozhlasových i mořských), skvělé obsazení a herecké výkony (především K. Branagh je roli zarputilého ministra výtečný), několik vtipných momentů, ale hlavně rockové písně, které osloví nejen pamětníky té doby.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.