Divácká anketa v USA patřila sáze Twilight a Deppovi

7. 1. 2010 - 19:50 | Téma | red

Divácká anketa v USA patřila sáze Twilight a Deppovi zdroj: tisková zpráva

V americké divácké anketě People's Choice Awards, která oceňuje nejlepší filmy, televizní pořady a hudebníky, letos nejvíce bodovala upírská romance Twilight sága: Nový měsíc. Tento film obdržel hned čtyři ocenění. Největší potlesk ale v losangelské aréně Nokia Theatre během předávání cen slyšel herec Johnny Depp, jenž za uplynulých deset let od diváků dostal vůbec nejvíc hlasů, a stal se tak nejoblíbenějším hercem desetiletí.

Do 36. ročníku prestižní ankety letos přišlo rekordních více než 60 milionů hlasů. Slavnostním večerem již počtvrté za sebou provázela americká herečka a zpěvačka Queen Latifah. Večera přenášeného televizní stanicí CBS se zúčastnila řada hvězd, například Hugh Jackman, který získal cenu pro nejoblíbenějšího akčního hrdinu, Nicole Kidmanová, britský komik Sacha Baron Cohen či zpěvačka Mary J. Bligeová, která během předávání vystoupila s písní I am. Twilight zdroj: tisková zpráva

Snímek Twilight sága: Nový měsíc, úspěšné pokračování neméně úspěšného filmu Stmívání, v diváckém hlasování získal ocenění "nejoblíbenější film", "nejoblíbenější filmová série" a "nejoblíbenější tým herců". Herec Taylor Lautner, který ve snímku ztvárnil vlkodlaka, se pak stal "nejoblíbenějším průlomovým hercem". Ocenění získalo i další dílo s upírskou tematikou, a to seriály True Blood: Pravá krev a The Vampire Diaries.

Depp, který se loni představil například ve filmu Veřejní nepřátelé, převzal speciální cenu pro nejlepšího herce dekády od Cohena. Očividně dojatý herec poděkoval divákům a podotkl, že jsou "jediným důvodem, proč tu kdokoliv z nás dnes stojí na pódiu". 

Ocenění pro nejlepší filmovou herečku si odnesla Sandra Bullocková. Diváci jí přízeň vyjádřili ještě jednou, když zvolili nejoblíbenější filmovou komedií film Návrh, ve kterém byl partnerem Bullockové herec Ryan Reynolds.

Pozornost poutala i zpěvačka Mariah Carey. Umělkyně na vyhlašování výsledků ankety dorazila z filmového festivalu v Palm Springs, kde v úterý kvůli dlouhým pauzám a záchvatům smíchu nepůsobila zcela střízlivým dojmem. Tentokrát si ale napravila reputaci a při přebírání ceny pro nejoblíbenějšího umělce žánru R&B jí problémy působily pouze šaty, ve kterých se jí špatně chodilo, a tak ji na pódium musel doprovodit manžel Nick Cannon.

Nejoblíbenějším umělcem diváci zvolili country zpěváka a manžela Kidmanové Keithe Urbana, mezi ženami ve stejné kategorii vyhrála zpěvačka Taylor Swiftová. V kategorii country pak bodovala zpěvačka Carrie Underwoodová.

Mezi televizními pořady byl loni u diváků nejvíce oblíbený komediální seriál Teorie velkého třesku a drama Dr. House. Nejoblíbenějším televizním komediálním hercem se stal Steve Carell z americké verze britského komediálního seriálu Kancl. Nejoblíbenější komediální herečkou se pak stala Alyson Hanniganová ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Mezi herci vážných rolí se divákům loni nejvíc líbil představitel hlavní role v seriálu Dr. House Hugh Laurie.

Anketa People's Choice Awards se vyhlašuje od roku 1975. Zahajuje sezónu udělování cen v různých oborech, jako jsou například filmové Oscary či hudební ceny Grammy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.