Divácká anketa v USA patřila sáze Twilight a Deppovi

7. 1. 2010 - 19:50 | Téma | red

Divácká anketa v USA patřila sáze Twilight a Deppovi zdroj: tisková zpráva

V americké divácké anketě People's Choice Awards, která oceňuje nejlepší filmy, televizní pořady a hudebníky, letos nejvíce bodovala upírská romance Twilight sága: Nový měsíc. Tento film obdržel hned čtyři ocenění. Největší potlesk ale v losangelské aréně Nokia Theatre během předávání cen slyšel herec Johnny Depp, jenž za uplynulých deset let od diváků dostal vůbec nejvíc hlasů, a stal se tak nejoblíbenějším hercem desetiletí.

Do 36. ročníku prestižní ankety letos přišlo rekordních více než 60 milionů hlasů. Slavnostním večerem již počtvrté za sebou provázela americká herečka a zpěvačka Queen Latifah. Večera přenášeného televizní stanicí CBS se zúčastnila řada hvězd, například Hugh Jackman, který získal cenu pro nejoblíbenějšího akčního hrdinu, Nicole Kidmanová, britský komik Sacha Baron Cohen či zpěvačka Mary J. Bligeová, která během předávání vystoupila s písní I am. Twilight zdroj: tisková zpráva

Snímek Twilight sága: Nový měsíc, úspěšné pokračování neméně úspěšného filmu Stmívání, v diváckém hlasování získal ocenění "nejoblíbenější film", "nejoblíbenější filmová série" a "nejoblíbenější tým herců". Herec Taylor Lautner, který ve snímku ztvárnil vlkodlaka, se pak stal "nejoblíbenějším průlomovým hercem". Ocenění získalo i další dílo s upírskou tematikou, a to seriály True Blood: Pravá krev a The Vampire Diaries.

Depp, který se loni představil například ve filmu Veřejní nepřátelé, převzal speciální cenu pro nejlepšího herce dekády od Cohena. Očividně dojatý herec poděkoval divákům a podotkl, že jsou "jediným důvodem, proč tu kdokoliv z nás dnes stojí na pódiu". 

Ocenění pro nejlepší filmovou herečku si odnesla Sandra Bullocková. Diváci jí přízeň vyjádřili ještě jednou, když zvolili nejoblíbenější filmovou komedií film Návrh, ve kterém byl partnerem Bullockové herec Ryan Reynolds.

Pozornost poutala i zpěvačka Mariah Carey. Umělkyně na vyhlašování výsledků ankety dorazila z filmového festivalu v Palm Springs, kde v úterý kvůli dlouhým pauzám a záchvatům smíchu nepůsobila zcela střízlivým dojmem. Tentokrát si ale napravila reputaci a při přebírání ceny pro nejoblíbenějšího umělce žánru R&B jí problémy působily pouze šaty, ve kterých se jí špatně chodilo, a tak ji na pódium musel doprovodit manžel Nick Cannon.

Nejoblíbenějším umělcem diváci zvolili country zpěváka a manžela Kidmanové Keithe Urbana, mezi ženami ve stejné kategorii vyhrála zpěvačka Taylor Swiftová. V kategorii country pak bodovala zpěvačka Carrie Underwoodová.

Mezi televizními pořady byl loni u diváků nejvíce oblíbený komediální seriál Teorie velkého třesku a drama Dr. House. Nejoblíbenějším televizním komediálním hercem se stal Steve Carell z americké verze britského komediálního seriálu Kancl. Nejoblíbenější komediální herečkou se pak stala Alyson Hanniganová ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Mezi herci vážných rolí se divákům loni nejvíc líbil představitel hlavní role v seriálu Dr. House Hugh Laurie.

Anketa People's Choice Awards se vyhlašuje od roku 1975. Zahajuje sezónu udělování cen v různých oborech, jako jsou například filmové Oscary či hudební ceny Grammy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.