Disney začne natáčet třetí sezónu Mandaloriana ještě letos

16. 10. 2020 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Disney začne natáčet třetí sezónu Mandaloriana ještě letos zdroj: Foto: Lucasfilm

Jestliže je nějaká produkce připravená na pandemii koronaviru, je to první hraný seriál ze světa Star Wars: Mandalorian.

První sezóna sice nebyla kdovíjak úžasná, ale o kvalitní seriál určitě šlo. Fanoušci po něm skočili jak slepice po flusu, Baby Yoda obrátil na chvíli internet vzhůru nohama a tehdy čerstvě spuštěná služba Disney+ si nemohla přát lepší začátek.

Druhou sezónu pak stihli tvůrci dotočit ještě těsně před nástupem koronaviru a dočkáme se jí již tento měsíc. Samozřejmě opět pouze na Disney+ a opět s Pedrem Pascalem v titulní roli.

Třetí sezóna pak na sebe nenechá dlouho čekat. Tedy je pravděpodobné, že my se jí dočkáme nejspíš až někdy příští rok touhle dobou, ale natáčet se začne už velice brzy – ještě letos. Pro Variety to potvrdil šéf produkce Jon Favreau.

zdroj: Lucasfilm

Celosvětová pandemie koronaviru může situaci ještě zhatit, ale plány produkčního týmu jsou jasné: na plac se všichni potřební dostaví do konce roku. A faktem je, že zrovna Mandalorian je na koronavirus připraven: Favreau totiž řekl, že na place má spousta herců různé masky, helmy nebo jinak zakrytý obličej tak, jak to vyžaduje scénář, takže někteří herci jsou chránění i před kamerou.

Celá produkce je navíc relativně malá a po place pobíhá málo lidí: hrstka herců a jen pár členů štábu. Rozhodně tak nejde o obří produkci o vyšších stovkách lidí tak, jak to můžeme znát z některých velkých hollywoodských filmů. Štáb navíc nemusí téměř nikam cestovat: díky technologii „The Volume“ se může drtivá většina scén natočit přímo na place, který je svým způsobem kolem dokola obehnán speciálním plátnem, na které štáb promítá všechno potřebné. Pozadí, prostředí a leckdy i řadu věcí, které by za normálních okolností museli mít fyzicky přítomny hned vedle herců.

zdroj: Lucasfilm

Spousta z toho se pak dodělává v postprodukci, tudíž má celý Mandalorian opravdu malé riziko přenosu viru. Minimálně tedy v porovnání s typickou filmovou a ostatně i seriálovou produkcí.

Druhá sezóna The Mandalorian bude k mání na Disney+ už na konci tohoto měsíce, respektive tam uvidíme její první díl.

Zdroje: Variety , Disney , Lucasfilm

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.