Disney začíná možná pomalu naznačovat Encanto 2

29. 3. 2022 - 11:00 | Novinky | Adam Homola

Disney začíná možná pomalu naznačovat Encanto 2 zdroj: Foto: Disney

Úspěšný a populární animovaný film boduje komerčně, kriticky a jeho písničky nejdou dostat z hlavy. Pokračování je tak asi jen otázkou času.

Pokračování pixarovek jsou docela běžná, ale abysme dostávali pravidelně pokračování animáků od Walt Disney Animation Studios? To se už říct nedá. Ano, párkrát to tu bylo, měli jsme třeba Ledové království 2 (a taky jsme si na něj pěkně počkali...), ale animáky od WDAS nejsou vůbec samozřejmostí.

A je to právě Walt Disney Animation Studios, nikoliv Pixar, kdo loni potěšil svět a především děti (a jejich rodiče...) animovaným hitem Encanto. To v kinech utržilo sice jen 252 milionů dolarů, což není vůbec mnoho, na druhou stranu kontext: Film šel do kin v listopadu loňského roku, tedy během jedné z těch větších covidových vln. Kvůli tomu je 252 milionů dolarů nakonec vlastně velice slušný výsledek.

Ohromným hitem ale musí být Encanto na streamovacích platformách a v neposlední řadě i na YouTube, kde rodiče a děti protáčí jednu písničku za druhou, nemluvě o merchandisingu. Je nejspíš tedy jen otázkou času, než tenhle úspěch tvůrci přerodí v něco dalšího a jeden z režisérů Jared Bush teď naznačuje, že něco dalšího možná bude.

zdroj: Disney

Udělat s Encantem něco víc byl prý vždycky jejich sen. Bush už ale nespecifikuje co má na mysli – ve hře totiž může být nejen plnohodnotné filmové pokračování, ale třeba i muzikál, spin-off, nebo klidně seriál na Disney+.

Bush také naznačuje, a pozor, teď přijdou spoilery, že by rád viděl, co bude dál, protože jedním zázrakem je svíčka Abuely, druhým je pak znovu postavený kouzelný dům z konce filmu... “A co bude dál... doufám, že to uvidíme,” napsal Bush na Twitteru.

Ostatně nějakých nepatrných a v konečném důsledku nic nepotvrzujících náznaků se v různých rozhovorech dopustil i Lin-Manuel Miranda, skladatel filmových písniček.

Po úspěchu a všech těch pomrkáváních by tak nakonec byl zvláštní, kdyby Encanto 2 někdy v budoucnu nebylo. I kdyby se na něj mělo čekat několik let.

Zdroje: Jared Bush Twitter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.