Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete

9. 1. 2010 - 17:05 | Téma | red

Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete zdroj: tisková zpráva

Internet brzo obohatí nová distribuční technologie. Za plánovaným prodejem filmů, které zůstanou i po zakoupení na disku distributora, stojí americký filmový a mediální konglomerát Walt Disney Co. Služba by měla být spuštěna během letošního roku v různých částech světa.

Pomocí technologie KeyChest chce jedna z největších filmových společností otevřít nový distribuční kanál, který může usnadnit divákům přístup k filmům a televiznímu materiálu od různých tvůrců. Keychest má uživatelům umožnit vzdálený přístup k pevným diskům udržovaným distributorem, na kterých jsou uloženy nabízené filmy. Ty budou moci zájemci sledovat ihned po zaplacení, aniž by je museli stahovat na svůj pevný disk. Ačkoliv lze očekávat, že se technologie neobejde bez kvalitního vysokorychlostního připojení k internetu, rozhodně má co nabídnout. Nejenže může projednou vyřešit problém s přeplněnými pevnými disky, ale uživatelé dostanou možnost přehrát si zakoupený film na jakémkoliv přístroji, z něhož se dostanou na web.

Podle informací agentury Reuters nevytváří Disney Keychest jen jako vlastní podnik a již brzo představí partnery, kteří se zapojí do programu. Na podobě služby a nabízeném obsahu již měsíce jedná s filmovými distributory a kabelovými a telekomunikačními firmami. Disney nevylučuje, že by službu mohla prodat i třetím stranám včetně jiných filmových studií a televizních kanálů. Podle tiskového mluvčího společnosti by se jednání o KeyChestu mělo rozproudit na americkém veletrhu spotřební elektroniky CES, který je otevřen pro návštěvníky Las Vegas od čtvrtka do neděle tohoto týdne.

Disney není první
Službu, která nezapře podobu s KeyChestem, představila v loňském roce společnost OnLive. Pokud tvůrci dostojí svým slibům, získají předplatitelé služby přístup k databázi videoher, které si budou moci zahrát na televizi nebo počítači, aniž by měli konzoli nebo odpovídající hardwarové vybavení.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.