Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete

9. 1. 2010 - 17:05 | Téma | red

Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete zdroj: tisková zpráva

Internet brzo obohatí nová distribuční technologie. Za plánovaným prodejem filmů, které zůstanou i po zakoupení na disku distributora, stojí americký filmový a mediální konglomerát Walt Disney Co. Služba by měla být spuštěna během letošního roku v různých částech světa.

Pomocí technologie KeyChest chce jedna z největších filmových společností otevřít nový distribuční kanál, který může usnadnit divákům přístup k filmům a televiznímu materiálu od různých tvůrců. Keychest má uživatelům umožnit vzdálený přístup k pevným diskům udržovaným distributorem, na kterých jsou uloženy nabízené filmy. Ty budou moci zájemci sledovat ihned po zaplacení, aniž by je museli stahovat na svůj pevný disk. Ačkoliv lze očekávat, že se technologie neobejde bez kvalitního vysokorychlostního připojení k internetu, rozhodně má co nabídnout. Nejenže může projednou vyřešit problém s přeplněnými pevnými disky, ale uživatelé dostanou možnost přehrát si zakoupený film na jakémkoliv přístroji, z něhož se dostanou na web.

Podle informací agentury Reuters nevytváří Disney Keychest jen jako vlastní podnik a již brzo představí partnery, kteří se zapojí do programu. Na podobě služby a nabízeném obsahu již měsíce jedná s filmovými distributory a kabelovými a telekomunikačními firmami. Disney nevylučuje, že by službu mohla prodat i třetím stranám včetně jiných filmových studií a televizních kanálů. Podle tiskového mluvčího společnosti by se jednání o KeyChestu mělo rozproudit na americkém veletrhu spotřební elektroniky CES, který je otevřen pro návštěvníky Las Vegas od čtvrtka do neděle tohoto týdne.

Disney není první
Službu, která nezapře podobu s KeyChestem, představila v loňském roce společnost OnLive. Pokud tvůrci dostojí svým slibům, získají předplatitelé služby přístup k databázi videoher, které si budou moci zahrát na televizi nebo počítači, aniž by měli konzoli nebo odpovídající hardwarové vybavení.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.