Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete

9. 1. 2010 - 17:05 | Téma | red

Disney nabídne na webu filmy, které si nestáhnete zdroj: tisková zpráva

Internet brzo obohatí nová distribuční technologie. Za plánovaným prodejem filmů, které zůstanou i po zakoupení na disku distributora, stojí americký filmový a mediální konglomerát Walt Disney Co. Služba by měla být spuštěna během letošního roku v různých částech světa.

Pomocí technologie KeyChest chce jedna z největších filmových společností otevřít nový distribuční kanál, který může usnadnit divákům přístup k filmům a televiznímu materiálu od různých tvůrců. Keychest má uživatelům umožnit vzdálený přístup k pevným diskům udržovaným distributorem, na kterých jsou uloženy nabízené filmy. Ty budou moci zájemci sledovat ihned po zaplacení, aniž by je museli stahovat na svůj pevný disk. Ačkoliv lze očekávat, že se technologie neobejde bez kvalitního vysokorychlostního připojení k internetu, rozhodně má co nabídnout. Nejenže může projednou vyřešit problém s přeplněnými pevnými disky, ale uživatelé dostanou možnost přehrát si zakoupený film na jakémkoliv přístroji, z něhož se dostanou na web.

Podle informací agentury Reuters nevytváří Disney Keychest jen jako vlastní podnik a již brzo představí partnery, kteří se zapojí do programu. Na podobě služby a nabízeném obsahu již měsíce jedná s filmovými distributory a kabelovými a telekomunikačními firmami. Disney nevylučuje, že by službu mohla prodat i třetím stranám včetně jiných filmových studií a televizních kanálů. Podle tiskového mluvčího společnosti by se jednání o KeyChestu mělo rozproudit na americkém veletrhu spotřební elektroniky CES, který je otevřen pro návštěvníky Las Vegas od čtvrtka do neděle tohoto týdne.

Disney není první
Službu, která nezapře podobu s KeyChestem, představila v loňském roce společnost OnLive. Pokud tvůrci dostojí svým slibům, získají předplatitelé služby přístup k databázi videoher, které si budou moci zahrát na televizi nebo počítači, aniž by měli konzoli nebo odpovídající hardwarové vybavení.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.