Disney konečně odhaluje novou Malou mořskou vílu plnohodnotným trailerem

13. 3. 2023 - 11:15 | Trailery | Adam Homola

Disney konečně odhaluje novou Malou mořskou vílu plnohodnotným trailerem zdroj: Foto: Disney

Společnost Disney konečně přestává tajnůstkařit a odhaluje první plnohodnotný trailer k očekávanému hranému remaku Malé mořské víly, klasického animovaného filmu z roku 1989.

Ten vypráví příběh mořské víly, jež se zamiluje do člověka a uzavře dohodu s mořskou čarodějnicí, aby se sama mohla stát člověkem.

Trailer, který měl premiéru 13. března 2023, dává fanouškům nahlédnout do kouzelného podmořského světa Atlantidy a pestrých postav, které jej obývají. Halle Bailey hraje Ariel, zvědavou a dobrodružnou mořskou vílu, která sní o tom, že prozkoumá svět nad hladinou.

Jonah Hauer-King hraje prince Erica, okouzlujícího námořníka, kterého Ariel zachrání před bouří a získá její srdce. Javier Bardem představuje krále Tritona, Arielina otce a vládce moře, který neschvaluje její fascinaci lidmi. Melissa McCarthy se ujala role Uršuly, lstivé a pomstychtivé mořské čarodějnice, která Ariel nabídne možnost stát se člověkem výměnou za její hlas.

zdroj: Disney

Jacob Tremblay namluvil Floundera, Arielina věrného rybího přítele, který ji doprovází na jejích dobrodružstvích. Daveed Diggs namluvil Sebastiana, kraba, který slouží jako Tritonův poradce a snaží se Ariel uchránit před problémy.

V traileru zazní také některé z ikonických písní z původního filmu, které složili Alan Menken a Howard Ashman. Menken se vrací k hudbě k remaku a spolu s Lin-Manuelem Mirandou, který je zároveň jedním z producentů, píše i nové písně.

Malou mořskou vílu režíruje Rob Marshall, který dříve točil Disneyho filmy Mary Poppins se vrací a Do lesa. Marshall v jednom z rozhovorů uvedl, že chtěl uctít odkaz původního filmu a zároveň přidat některé nové prvky, aby byl film modernější a rozmanitější. Pochválil Baileyovou za její výkon v roli Ariel a řekl, že do role vnesla spoustu emocí a autenticity.

Malá mořská víla bude v českých kinech už 25. května. Disney zveřejnili také první oficiální plakát, který titulní hrdinku ukazuje v celé její kráse:

mala morska vila 2023 disney zdroj: Foto: Disney

Za připomenutí stojí, že původní Malá mořská víla je jedním z nejoblíbenějších animovaných filmů vůbec. Film byl uveden v roce 1989 společností Walt Disney Pictures Malá mořská víla byla natočena na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena, ale s několika výraznými změnami, aby byla vhodnější pro rodinné publikum.

Film vypráví příběh Ariel, mladé mořské víly, která žije pod mořskou hladinou se svým otcem králem Tritonem, svými sestrami a přáteli Flounderem a Sebastianem. Ariel je ale fascinována lidským světem a sbírá různé předměty, které nachází na vracích lodí nebo na pobřeží. Touží se stát součástí tohoto světa a setkat se s lidským princem Erikem, kterého zachrání před utonutím během bouře.

Ariel uzavře dohodu se zlou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí slíbí, že ji na tři dny promění v člověka výměnou za její hlas. Pokud se Ariel podaří přimět Erika, aby se do ní zamiloval a třetí den ji před západem slunce políbil, zůstane navždy člověkem. Pokud ne, promění se zpět v mořskou pannu a bude patřit Uršule.

S pomocí Sebastiana, Floundera a Scuttlea, racka, který se vyzná v lidské kultuře, se Ariel snaží získat Erikovo srdce, aniž by uměla mluvit. Na své cestě čelí mnoha výzvám, jako jsou poskoci Uršuly Flotsam a Jetsam, kteří se snaží její snahu sabotovat, Erikův věrný pes Max, který jí zpočátku nevěří, a sama Uršula, která se převlékne za krásnou ženu jménem Vanessa, aby Erika zhypnotizovala a vzala si ho.

Malá mořská víla je víc než jen pohádková romance. Je to také příběh o odvaze, zvědavosti, svobodě a rodině. Obsahuje nezapomenutelné písně Alana Menkena a Howarda Ashmana, jako jsou „Part of Your World“, „Under The Sea“, „Kiss The Girl“ a „Poor Unfortunate Souls“. Má na svoji dobu úžasnou animaci, která oživuje scény na souši i na moři a postavy, které svého času zaujaly děti i dospělé.

zdroj: Disney

Zdroje: Disney

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.