Disney by se prý mohl zbavit Hulu a získat tím práva na Hulka i Namora

9. 3. 2023 - 7:44 | Novinky | Adam Homola

Disney by se prý mohl zbavit Hulu a získat tím práva na Hulka i Namora zdroj: Foto: Marvel

Podle analytika z Wall Street by společnost Disney mohla získat práva na postavy Marvelu od společnosti Comcast výměnou za svůj většinový podíl ve společnosti Hulu. Oblíbený Hulk by tak už jen nemusel hrát druhé housle a mohl by se konečně dočkat vlastního filmu.

Jason Bazinet, analytik společnosti Citigroup, se domnívá, že Disney se možná chce zbavit Hulu, a uvádí, že studio nemá zájem o masovou streamovací službu.

Bazinet spekuluje, že Disney možná prodá svůj podíl v Hulu, který v současnosti činí 67 %, přičemž zbývajících 33 % vlastní Comcast. Obě strany mají dohodu, která umožňuje kterékoli straně koupit nebo prodat zbývající podíl již v lednu 2024.

Bazinet se domnívá, že Disney by mohla tuto příležitost využít k získání práv na postavy společnosti Marvel, jako jsou Hulk a Namor, které v současné době vlastní Comcast. Tyto postavy by doplnily stávající stáj franšíz společnosti Disney a posílily by její vlastní streamovací službu Disney+.

Disney+ se zaměřuje na prémiový obsah z franšíz, jako jsou Marvel a Star Wars, a Bazinet se domnívá, že obsahová strategie Hulu nemusí dobře zapadat do image a vize značky Disney. Služba Hulu je navíc dostupná především ve Spojených státech, kde čelí konkurenci dalších streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video a HBO Max.

zdroj: Disney

Bazinet odhaduje, že hodnota společnosti Hulu by se mohla pohybovat mezi 20 a 28 miliardami dolarů a že by Disney mohla potenciálně prodat svůj podíl ve společnosti Hulu společnosti Comcast a získat za to postavy společnosti Marvel. To by Disney umožnilo vytvořit sólové filmy pro tyto postavy a lépe je začlenit do filmového vesmíru Marvelu.

Společnost Disney se snažila přivést Hulka do svých vlastních filmů kvůli tomu, že distribuční práva na jakýkoli sólový film s Hulkem vlastní Universal Pictures. Stejná situace se týká Namora, který se teď objevil ve druhém Black Pantherovi. Je to podvodní vládce, který se střetával a spojoval s dalšími hrdiny, jako jsou Avengers a Fantastická čtyřka, a je jednou z nejstarších komiksových postav, jejíž vznik se datuje do roku 1939.

Bazinetův návrh by mohl být přínosný pro obě strany a vytvořit větší hodnotu pro jejich zákazníky.

zdroj: Marvel Studios

Zdroje: Disney , Hulu , The Wall Street Journal , Citigroup , Comcast

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.