Denzel Washington zachraňuje lidstvo ve filmu Kniha přežití

5. 2. 2010 - 13:44 | Téma | red

Denzel Washington zachraňuje lidstvo ve filmu Kniha přežití zdroj: tisková zpráva

Postapokalyptickým příběhem, ve kterém osamělý muž putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu s tajemstvím jak zachránit lidstvo, je americký akční snímek Kniha přežití. Společnost Falcon, která ho dnes představila na pracovní projekci v Praze, ho do kin uvede od 11. února. Hlavní roli vytvořil populární Denzel Washington, který byl i jeho producentem

V dalších rolích filmu režisérů Alberta a Allena Hughesových, se objeví například herečka ruského původu Mila Kunisová, Gary Oldman a Malcolm McDowell.

Příběh snímku se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce. Pustinami kontinentu, který býval Amerikou, prochází osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země - pomníky nedávné katastrofy. Cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, hltu vody či prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí.

"Líbilo se nám, že jde o akční dobrodružný film, který má současně co sdělit, co se týče odhodlání, poslání, obětování, přežití a lidské povahy," uvedl v tiskových materiálech Allen Hughes, který tak se svým bratrem-dvojčetem režíroval už pátý celovečerní projekt. Šéf kaskadérů Jeff Imada má na kontě například drsné snímky Bourneovo ultimátum a Klub rváčů. V tomto filmu zvolil pouliční styl boje, takže dochází na souboje s noži, meči i s tyčemi. Washington prý vše zvládl sám.

Film se natáčel na různých místech Nového Mexika, kde znepříjemňovaly práci především písečné bouře. Digitální úpravy odstranily ze záběrů i poslední kousky plevele, protože režiséři toužili po zcela holém prostředí. Zničené stromy například dovezli z míst lesního požáru.

Washington je dvojnásobným držitelem Oscara, nominován byl na tuto prestižní cenu celkem pětkrát. Objevil se například ve snímcích Glory, Volání svobody, Richard III., Mý lepší blues, Americký gangster a Únos vlaku 1 2 3. V současné době natáčí s Tonym Scottem akční thriller Unstoppable, který má do kin přijít ještě letos.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.