Denzel Washington zachraňuje lidstvo ve filmu Kniha přežití

5. 2. 2010 - 13:44 | Téma | red

Denzel Washington zachraňuje lidstvo ve filmu Kniha přežití zdroj: tisková zpráva

Postapokalyptickým příběhem, ve kterém osamělý muž putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu s tajemstvím jak zachránit lidstvo, je americký akční snímek Kniha přežití. Společnost Falcon, která ho dnes představila na pracovní projekci v Praze, ho do kin uvede od 11. února. Hlavní roli vytvořil populární Denzel Washington, který byl i jeho producentem

V dalších rolích filmu režisérů Alberta a Allena Hughesových, se objeví například herečka ruského původu Mila Kunisová, Gary Oldman a Malcolm McDowell.

Příběh snímku se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce. Pustinami kontinentu, který býval Amerikou, prochází osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země - pomníky nedávné katastrofy. Cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, hltu vody či prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí.

"Líbilo se nám, že jde o akční dobrodružný film, který má současně co sdělit, co se týče odhodlání, poslání, obětování, přežití a lidské povahy," uvedl v tiskových materiálech Allen Hughes, který tak se svým bratrem-dvojčetem režíroval už pátý celovečerní projekt. Šéf kaskadérů Jeff Imada má na kontě například drsné snímky Bourneovo ultimátum a Klub rváčů. V tomto filmu zvolil pouliční styl boje, takže dochází na souboje s noži, meči i s tyčemi. Washington prý vše zvládl sám.

Film se natáčel na různých místech Nového Mexika, kde znepříjemňovaly práci především písečné bouře. Digitální úpravy odstranily ze záběrů i poslední kousky plevele, protože režiséři toužili po zcela holém prostředí. Zničené stromy například dovezli z míst lesního požáru.

Washington je dvojnásobným držitelem Oscara, nominován byl na tuto prestižní cenu celkem pětkrát. Objevil se například ve snímcích Glory, Volání svobody, Richard III., Mý lepší blues, Americký gangster a Únos vlaku 1 2 3. V současné době natáčí s Tonym Scottem akční thriller Unstoppable, který má do kin přijít ještě letos.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.