Denzel Washington opět boduje v kinech, znáte všechny jeho hity?

26. 9. 2014 22:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Denzel Washington opět boduje v kinech, znáte všechny jeho hity?

Equalizer s Denzelem Washingtonem je venku a nový snímek sbírá u kritiků převážně kladná hodnocení. Nelze se divit, populární herec se vrací v plné formě a navíc ve filmu nabitém akcí. Nabízíme vám přehled nejzajímavějších trháků spojených se jménem Denzela Washingtona, které si nesmíte nechat ujít

Ono vybrat nejlepší filmy, v nichž se Washington objevil, je docela těžké. Každý divák má jiné preference a hollywoodská hvězda pak docela široký záběr rolí. V posledních letech spojil své jméno například s nedávno zesnulým režisérem Tony Scottem a natočil celkem slušnou řadu akčních filmů. Dokázal však vzít i za srdce ženy napříč kontinenty. To když ztvárnil nemohoucího Lincolna Rhyma v thrilleru Sběratel kostí. Rozhodně však lze s klidným svědomím říci, že společným jmenovatelem naprosté většiny jeho filmů je napětí.

Muž v ohni (2004)

Denzel

Denzel Washington je klasickým agentem ve výslužbě, který se živí tím, že v Mexiku chrání malou holčičku, které v podstatě dělá společníka. Vozí jí do školy, do kroužků a z počátku velmi vlažný vztah přeroste zajímavé přátelství. ve chvíli, kdy je dívka unesena, se z agenta Johna Creasyho stává vraždící stroj, který chce pomstít svoji malou kamarádku. Režisér Tony Scott natočil film, kde pomalu a klidně buduje vztahy mezi hlavními postavami. Jen z náznaků tušíme,  co se ve skutečnosti honí agentovi v hlavě. Když to však vybalí, nastává skutečné peklo.

Případ Pelikán (1993)

Denzel

Spojení s Julií Robertsovou přineslo herci další cenné body v rostoucí popularitě. V té době už měl za sebou několik zajímavých filmů, vždyť jeho kariéra začal již v polovině sedmdesátých let. Skutečný zlom však přišel s Philadelphií s Případem Pelikán v roce 1993. Washington zde ztvárnil novináře, který pomáhá studentce Darby Shawové (Julia Roberts), po níž pasou snad všechny tajné služby USA. Klasický "devadesátkový" thriller funguje i po letech a patří ke klasice režiséra Alana J. Pakuly.

Hurikán v ringu (1999)

Denzel

Rubin Carter je známý černošský boxer, který zatraceně velkou část svého života strávil ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Film popisuje skutečné události a způsob, jakým se Carter (Denzel Washington) dostal nakonec na svobodu. Slavný boxer o svém osudu napsal ve vězení knihu, která se v době vydání stala hitem. Čas je však neúprosný a dílo i jeho autor ve vězení upadnou pomalu do zapomnění. Nakonec se ke knize dostane mladý černoch, který za pomoci svých pěstoun rozhodne dřívější legendě napsat do vězení dopis...

Nezastavitelný (2010)

Denzel

Další spolupráce Tonyho Scotta a Denzela Washingtona ukazuje, jak moc si tito dva pánové rozuměli. Scott z úplně obyčejného příběhu (údajně podle skutečnosti) vykřesal za pomoci svého hereckého oblíbence naprosto nervy drásající trhák. Krajinou se řítí téměř kilometr dlouhý vlak bez strojvedoucího. Na cestě má před sebou jednu hodně dlouhou zatáčku a u ní chemickou továrnu. Když nezastaví, bude to mela. Na jiném vlaku však sedí strojvůdci Chris Pine a Denzel Washington. Je jasné, že to bude pořádně akční zastavení!

Manchurianský kandidát (2004)

Denzel

Tři roky po 11. září už i Hollywood byl unaven věčným strašením lidí a začaly vznikat poněkud spiklenecké filmy, ukazující na zkorumpovanost politiků. Manchurianský kandidát je remakem slavného filmu z roku 1962 s Frankem Sinatrou v hlavní roli, je však doslova přešit na míru událostem začátku minulého desetiletí. Denzel Washington coby veterán z Perského zálivu Ben Marco začíná tušit, že mu někdo vymyl pořádně mozek a naprogramoval jej na vraždění. Jonathan Demme natočil perfektní konspirační thriller, který i po letech parádně funguje.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.