Denzel Washington opět boduje v kinech, znáte všechny jeho hity?

26. 9. 2014 - 22:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Denzel Washington opět boduje v kinech, znáte všechny jeho hity? zdroj: tisková zpráva

Equalizer s Denzelem Washingtonem je venku a nový snímek sbírá u kritiků převážně kladná hodnocení. Nelze se divit, populární herec se vrací v plné formě a navíc ve filmu nabitém akcí. Nabízíme vám přehled nejzajímavějších trháků spojených se jménem Denzela Washingtona, které si nesmíte nechat ujít

Ono vybrat nejlepší filmy, v nichž se Washington objevil, je docela těžké. Každý divák má jiné preference a hollywoodská hvězda pak docela široký záběr rolí. V posledních letech spojil své jméno například s nedávno zesnulým režisérem Tony Scottem a natočil celkem slušnou řadu akčních filmů. Dokázal však vzít i za srdce ženy napříč kontinenty. To když ztvárnil nemohoucího Lincolna Rhyma v thrilleru Sběratel kostí. Rozhodně však lze s klidným svědomím říci, že společným jmenovatelem naprosté většiny jeho filmů je napětí.

Muž v ohni (2004)

Denzel zdroj: tisková zpráva

Denzel Washington je klasickým agentem ve výslužbě, který se živí tím, že v Mexiku chrání malou holčičku, které v podstatě dělá společníka. Vozí jí do školy, do kroužků a z počátku velmi vlažný vztah přeroste zajímavé přátelství. ve chvíli, kdy je dívka unesena, se z agenta Johna Creasyho stává vraždící stroj, který chce pomstít svoji malou kamarádku. Režisér Tony Scott natočil film, kde pomalu a klidně buduje vztahy mezi hlavními postavami. Jen z náznaků tušíme,  co se ve skutečnosti honí agentovi v hlavě. Když to však vybalí, nastává skutečné peklo.

Případ Pelikán (1993)

Denzel zdroj: tisková zpráva

Spojení s Julií Robertsovou přineslo herci další cenné body v rostoucí popularitě. V té době už měl za sebou několik zajímavých filmů, vždyť jeho kariéra začal již v polovině sedmdesátých let. Skutečný zlom však přišel s Philadelphií s Případem Pelikán v roce 1993. Washington zde ztvárnil novináře, který pomáhá studentce Darby Shawové (Julia Roberts), po níž pasou snad všechny tajné služby USA. Klasický "devadesátkový" thriller funguje i po letech a patří ke klasice režiséra Alana J. Pakuly.

Hurikán v ringu (1999)

Denzel zdroj: tisková zpráva

Rubin Carter je známý černošský boxer, který zatraceně velkou část svého života strávil ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Film popisuje skutečné události a způsob, jakým se Carter (Denzel Washington) dostal nakonec na svobodu. Slavný boxer o svém osudu napsal ve vězení knihu, která se v době vydání stala hitem. Čas je však neúprosný a dílo i jeho autor ve vězení upadnou pomalu do zapomnění. Nakonec se ke knize dostane mladý černoch, který za pomoci svých pěstoun rozhodne dřívější legendě napsat do vězení dopis...

Nezastavitelný (2010)

Denzel zdroj: tisková zpráva

Další spolupráce Tonyho Scotta a Denzela Washingtona ukazuje, jak moc si tito dva pánové rozuměli. Scott z úplně obyčejného příběhu (údajně podle skutečnosti) vykřesal za pomoci svého hereckého oblíbence naprosto nervy drásající trhák. Krajinou se řítí téměř kilometr dlouhý vlak bez strojvedoucího. Na cestě má před sebou jednu hodně dlouhou zatáčku a u ní chemickou továrnu. Když nezastaví, bude to mela. Na jiném vlaku však sedí strojvůdci Chris Pine a Denzel Washington. Je jasné, že to bude pořádně akční zastavení!

Manchurianský kandidát (2004)

Denzel zdroj: tisková zpráva

Tři roky po 11. září už i Hollywood byl unaven věčným strašením lidí a začaly vznikat poněkud spiklenecké filmy, ukazující na zkorumpovanost politiků. Manchurianský kandidát je remakem slavného filmu z roku 1962 s Frankem Sinatrou v hlavní roli, je však doslova přešit na míru událostem začátku minulého desetiletí. Denzel Washington coby veterán z Perského zálivu Ben Marco začíná tušit, že mu někdo vymyl pořádně mozek a naprogramoval jej na vraždění. Jonathan Demme natočil perfektní konspirační thriller, který i po letech parádně funguje.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.