Deník princezny 2: Královské povinnosti

12. 11. 2004 - 13:59 | Téma | red

Deník princezny 2: Královské povinnosti zdroj: tisková zpráva

Krátce po druhém dílu Bridget Jonesové přichází do českých kin další deníkové pokračování: tentokrát princeznovské

Krátce po druhém dílu Bridget Jonesové přichází do českých kin další deníkové pokračování: tentokrát princeznovské. V prvním Deníku princezny jsme poznali patnáctiletou Miu Thermopolis jako ošklivé káčátko, které navštívila královská babička z Evropy a oznámila mu, že je dědičkou trůnu fiktivní monarchie Genovia. Z káčátka se postupně vyklubala krásná labuť, která po počátečních zmatcích přijala babiččinu výzvu a rozhodla se připravit na nastávající královské povinnosti. Po pěti letech se nyní už dospělá princezna Mia vrací na plátna kin v druhém pokračování romantické komedie, aby se utkala s posledními překážkami, které jí stojí v cestě k trůnu…

Mia už definitivně není tou nerozhodnou a zakomplexovanou středoškolačkou z prvního dílu, vyrostla z ní krásná mladá dáma s ukončeným vysokoškolským vzděláním. I když dáma asi není to pravé slovo pro rozpustilou cácorku, která poskakuje po zámku, každou chvilku něco shodí nebo někam upadne a jejíž obličej zvládne i ty nejroztodivnější grimasy. Vystudovala sice diplomacii, přesto musí s pomocí babičky honem zaplnit ještě spoustu mezer ve znalostech dvorní etikety, tradicí a zákonů země, jíž má už brzy začít vládnout.

Nejtěžší překážku však před ní postaví zkostnatělý genovijský parlament, který trvá na staleté tradici, podle níž nesmí na trůn usednout neprovdaná žena. A protože se na scéně objeví také synovec vikomta Mabreye Nicholas, který si dělá nároky na trůn, je třeba s tím honem něco udělat. Mia tak začne za pomoci babičky narychlo shánět vhodného manžela. Volba padne na Andrewa, hodného a solidního šlechtice, který ochotně pomůže Mie dostát požadavkům parlamentu. Ještě pořád je tady ale pohledný Nicholas, muž, v jehož přítomnosti se Mie podlamují kolena, který by ji však mohl zákeřně připravit o trůn… Nejen Mia, ale i její babička se budou muset rozhodnout mezi láskou a povinností vůči monarchii.

Stejně jako první Deník princezny i jeho pokračování stojí zejména na hereckých výkonech dvou hlavních hrdinek. Julii Andrews, představitelku královny Clarisse, znají dobře zejména milovníci muzikálů. Ve stínu držitelky Oscara za Mary Poppins nezůstala ani Anne Hathaway v roli princezny Mii. Dokázala jí vdechnout jak roztomilou rozpustilost a dětskost, tak dospělou eleganci a šarm. Její role trošku připomíná princeznu z jiné „pohádky“ stejného režiséra, kterou Garry Marshall natočil před patnácti lety pro dospělé publikum: Vivian v podání Julie Robertsové, aneb slavnou Pretty Woman.

Deník princezny 2: Královské povinnosti je příjemnou a nenáročnou pohádkou (nejen) pro malé holčičky. Vždyť která z nich by nechtěla být aspoň na chvilku princeznou z bájného království, ve kterém by mohla s ostatními takyprinceznami surfovat v pyžamu na matraci ze schodů za chápavého přihlížení dospělých sluhů. Která by netoužila mít skříně plné pohádkových šatů a nádherných šperků, ale také džínů a triček podle poslední módy. Je tady všechno, co má ve správné pohádce být: malebné Disneyovské království, krásná princezna, zlý Nicolasův strýc, laskavá babička, happy end… Co na tom, že v tomto filmu je pramálo původních nápadů? Co na tom, že u řady scén máte neodbytný pocit, že už jste to někde viděli? Vašim dcerám to bude jedno, a tenhle snímek je natočený především pro ně.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.