Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady

10. 6. 2020 - 10:31 | Novinky | Adam Homola

Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady zdroj: Universal Pictures

Od původního Wanted nás dělí už víc než dekáda, ale dvojky se nakonec možná přeci jen dočkáme. Jen bude vypadat asi výrazně jinak.

Režisér Timur Bekmambetov teď přišel s nápadem, jak na tenhle unikátní akční spektákl navázat, tak, aby to nepůsobilo jako nastavovaná kaše. Pokud jste první Wanted viděli, možná si pamatujete, že jedním z hlavních taháků filmu bylo ohýbání kulek.

S tím by se tvůrci v případném pokračování nejspíš rozloučili, protože pistole v něm pravděpodobně nebudou. Bekmambetov si prý nedokáže představit, že by moderní zabiják pobíhal po dnešním světě s pistolí v ruce. „Proč by to taky dělal? Používal by drony a pravděpodobně by používal počítačové technologie. Teď už nepotřebujete ohýbat kulky, potřebujete ohýbat nápady,“ řekl režisér v rozhovoru pro Deadline.

Bekmambetov nedávno podepsal smlouvu se studiem Universal na produkci pěti filmů a Wanted 2 by teoreticky mohl být jedním z nich, byť to zatím samozřejmě není oficiální. Případné pokračování by navíc vypadalo nejspíš výrazně jinak, než první díl z roku 2008. Režisér by na něj totiž asi použil novou technologii Screenlife, která s klasickými kamerami a štábem na place nepočítá.

Místo nich využívá POV (Point of View, tedy protagonistův úhel pohledu) a natáčí se skrze mobilní telefony a monitory. Herci tak často ani nemusí být na place s hromadou propriet, komparzistů a velkým štábem, což se v dnešní době koronavirové pandemie hodí. Jen by z toho vzešlo jednoduše hodně jiné pokračování, než jaké by leckdo mohl očekávat.

V prvním Wanted hráli v hlavních rolích James McAvoy, Angelina Jolie a Morgan Freeman a v tuto chvíli je ještě předčasné spekulovat o tom, zda by se někdo z nich mohl vrátit i do dvojky.

zdroj: tisková zpráva

Ukázka na první Wanted.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.