Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady

10. 6. 2020 - 10:31 | Novinky | Adam Homola

Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady zdroj: Universal Pictures

Od původního Wanted nás dělí už víc než dekáda, ale dvojky se nakonec možná přeci jen dočkáme. Jen bude vypadat asi výrazně jinak.

Režisér Timur Bekmambetov teď přišel s nápadem, jak na tenhle unikátní akční spektákl navázat, tak, aby to nepůsobilo jako nastavovaná kaše. Pokud jste první Wanted viděli, možná si pamatujete, že jedním z hlavních taháků filmu bylo ohýbání kulek.

S tím by se tvůrci v případném pokračování nejspíš rozloučili, protože pistole v něm pravděpodobně nebudou. Bekmambetov si prý nedokáže představit, že by moderní zabiják pobíhal po dnešním světě s pistolí v ruce. „Proč by to taky dělal? Používal by drony a pravděpodobně by používal počítačové technologie. Teď už nepotřebujete ohýbat kulky, potřebujete ohýbat nápady,“ řekl režisér v rozhovoru pro Deadline.

Bekmambetov nedávno podepsal smlouvu se studiem Universal na produkci pěti filmů a Wanted 2 by teoreticky mohl být jedním z nich, byť to zatím samozřejmě není oficiální. Případné pokračování by navíc vypadalo nejspíš výrazně jinak, než první díl z roku 2008. Režisér by na něj totiž asi použil novou technologii Screenlife, která s klasickými kamerami a štábem na place nepočítá.

Místo nich využívá POV (Point of View, tedy protagonistův úhel pohledu) a natáčí se skrze mobilní telefony a monitory. Herci tak často ani nemusí být na place s hromadou propriet, komparzistů a velkým štábem, což se v dnešní době koronavirové pandemie hodí. Jen by z toho vzešlo jednoduše hodně jiné pokračování, než jaké by leckdo mohl očekávat.

V prvním Wanted hráli v hlavních rolích James McAvoy, Angelina Jolie a Morgan Freeman a v tuto chvíli je ještě předčasné spekulovat o tom, zda by se někdo z nich mohl vrátit i do dvojky.

zdroj: tisková zpráva

Ukázka na první Wanted.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.