Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady

10. 6. 2020 10:31 - Novinky | Autor: Adam Homola

Další Wanted na obzoru? Místo ohýbání kulek by se ohýbaly nápady zdroj: Universal Pictures

Od původního Wanted nás dělí už víc než dekáda, ale dvojky se nakonec možná přeci jen dočkáme. Jen bude vypadat asi výrazně jinak.

Režisér Timur Bekmambetov teď přišel s nápadem, jak na tenhle unikátní akční spektákl navázat, tak, aby to nepůsobilo jako nastavovaná kaše. Pokud jste první Wanted viděli, možná si pamatujete, že jedním z hlavních taháků filmu bylo ohýbání kulek.

S tím by se tvůrci v případném pokračování nejspíš rozloučili, protože pistole v něm pravděpodobně nebudou. Bekmambetov si prý nedokáže představit, že by moderní zabiják pobíhal po dnešním světě s pistolí v ruce. „Proč by to taky dělal? Používal by drony a pravděpodobně by používal počítačové technologie. Teď už nepotřebujete ohýbat kulky, potřebujete ohýbat nápady,“ řekl režisér v rozhovoru pro Deadline.

Bekmambetov nedávno podepsal smlouvu se studiem Universal na produkci pěti filmů a Wanted 2 by teoreticky mohl být jedním z nich, byť to zatím samozřejmě není oficiální. Případné pokračování by navíc vypadalo nejspíš výrazně jinak, než první díl z roku 2008. Režisér by na něj totiž asi použil novou technologii Screenlife, která s klasickými kamerami a štábem na place nepočítá.

Místo nich využívá POV (Point of View, tedy protagonistův úhel pohledu) a natáčí se skrze mobilní telefony a monitory. Herci tak často ani nemusí být na place s hromadou propriet, komparzistů a velkým štábem, což se v dnešní době koronavirové pandemie hodí. Jen by z toho vzešlo jednoduše hodně jiné pokračování, než jaké by leckdo mohl očekávat.

V prvním Wanted hráli v hlavních rolích James McAvoy, Angelina Jolie a Morgan Freeman a v tuto chvíli je ještě předčasné spekulovat o tom, zda by se někdo z nich mohl vrátit i do dvojky.

zdroj: tisková zpráva

Ukázka na první Wanted.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

7. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Šéf studia Lionsgate prozradil, že nebude jen John Wick 4, ale krátce po něm dorazí i John Wick 5.
Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

6. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji novou režisérku.
Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

5. 8. 2020 | Trailery | Adam Homola

První ukázka na nový dokument April Wright jménem Stuntwomen: The Untold Hollywood Story je tady a s ním i jeho hlavní vypravěčka Michelle Rodriguez. Ta ale není hlavní hvězdou celého projektu. naopak ustupuje do pozadí a do popředí se tak dostávají titulní kaskadérky.
Patty Jenkins se s Dianou ve Wonder Woman 3 rozloučí

Patty Jenkins se s Dianou ve Wonder Woman 3 rozloučí

4. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Wonder Woman 3 bude nejspíš posledním dílem s režisérkou prvních dvou dílů série.