ČT zahájila natáčení televizního filmu Drahá tchýně

22. 4. 2010 - 5:55 | Téma | red

ČT zahájila natáčení televizního filmu Drahá tchýně zdroj: tisková zpráva

Česká televize začala v Brně natáčet nový televizní film ze současnosti s názvem Drahá tchyně. Snímek v režii Lenky Wimmerové je adaptací knihy Simony Monyové Tchyně a uzený. Scénář napsala známá autorka scénářů k televizním seriálům Eva Papoušková. Natáčení potrvá do května, snímek by se mohl na obrazovkách veřejnoprávní televize objevit v příštím roce. ČTK to dnes řekla mluvčí brněnského studia ČT, které film natáčí, Hana Orošová.

Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže jedináčka, který je silně citově připoután ke své matce. Matka Alžběta si nedokáže představit, že by měla o svého syna Hynka, mladého lékaře, přijít, nebo se o něj dělit s jeho manželkou. Proto se nejprve snaží sňatku zabránit, a když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství.

"Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v 35 letech nedokáže vzepřít matce, zaslouží manželku nebo jen soucit," popsala Orošová děj snímku. Hlavní role svěřila režisérka Sandře Novákové, Libuši Švormové, Jitce Čvančarové a Martinu Trnavskému.

Filmový štáb dnes rozložil své ležení na náměstí Republiky v Brně-Husovicích. Několik záběrů vzniklo před místním uzenářstvím včetně scény, kdy Nováková čeká s krabicí chlebíčků před obchodem a jedním z nich obdaruje kolemjdoucího bezdomovce. Ve čtvrtek se filmaři přesunou do Žabovřesk, za dva týdny v neděli se pak objeví v Bystrci na přehradě u restaurace U Emila.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.