ČT zahájila natáčení televizního filmu Drahá tchýně

22. 4. 2010 - 5:55 | Téma | red

ČT zahájila natáčení televizního filmu Drahá tchýně zdroj: tisková zpráva

Česká televize začala v Brně natáčet nový televizní film ze současnosti s názvem Drahá tchyně. Snímek v režii Lenky Wimmerové je adaptací knihy Simony Monyové Tchyně a uzený. Scénář napsala známá autorka scénářů k televizním seriálům Eva Papoušková. Natáčení potrvá do května, snímek by se mohl na obrazovkách veřejnoprávní televize objevit v příštím roce. ČTK to dnes řekla mluvčí brněnského studia ČT, které film natáčí, Hana Orošová.

Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže jedináčka, který je silně citově připoután ke své matce. Matka Alžběta si nedokáže představit, že by měla o svého syna Hynka, mladého lékaře, přijít, nebo se o něj dělit s jeho manželkou. Proto se nejprve snaží sňatku zabránit, a když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství.

"Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v 35 letech nedokáže vzepřít matce, zaslouží manželku nebo jen soucit," popsala Orošová děj snímku. Hlavní role svěřila režisérka Sandře Novákové, Libuši Švormové, Jitce Čvančarové a Martinu Trnavskému.

Filmový štáb dnes rozložil své ležení na náměstí Republiky v Brně-Husovicích. Několik záběrů vzniklo před místním uzenářstvím včetně scény, kdy Nováková čeká s krabicí chlebíčků před obchodem a jedním z nich obdaruje kolemjdoucího bezdomovce. Ve čtvrtek se filmaři přesunou do Žabovřesk, za dva týdny v neděli se pak objeví v Bystrci na přehradě u restaurace U Emila.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.