Co s láskou - recenze nového romantického filmu nejen o lásce

20. 10. 2014 - 22:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Co s láskou - recenze nového romantického filmu nejen o lásce zdroj: tisková zpráva

Jednou za kvartál musí do kin dorazit romantický film. Buď s nádechem žertovného pitvoření, nebo s trochu víc vážnější notičkou. Snímek Co s láskou je dramatičtější a na otázku položenou v názvu filmu odpovídá rozvleklou zápletkou o hledání se dvou lidí.

Ti dva se hledají bohužel dlouhých 117 minut, což z jinak ucházející láskyplné romance dělá občas nesledovatelný škvár. On se jmenuje Dawson a ona Amanda. On pochází z divné a chudé rodiny, ona z té bohatší a přesto se do sebe opravdu zamilovali. Na střední škole, dodávám schválně na konec. To je možná jediný dějový nesmysl clého filmu, protože kdo v srdci nosí pětadvacet let svoji první lásku? Jen fantastové a snílci. Ale těm dvěma to prostě budete za nějakou chvíli věřit.

Best of me zdroj: tisková zpráva

 

Film ukazující středoškolské vzplanutí, kde dva teenagery spojí opravdová a upřímná láska, je dobrý. Je to ta úvodní část, v níž hrají obě postavy mladší herci Luke Bracey a Liana Liberato. Jsou takoví opravdoví a ve snímku to těm dvěma fakt funguje. Pak se stane neštěstí a po jedné nehodě zavřou Luka do vězení.

Po dvaceti letech se znovu setkávají na pohřbu bývalého spolužáka a samozřejmě to mezi nimi zajiskří znovu. Luke však nevypadá jako Bracey, ale hraje jej James Marsden. Je jako ošlehaný životem a tak máme asi mávnout rukou nad tím, že vypadá úplně jinak. Michelle Monoghan pak ztvárnila Amandu a nutno říci, že její (trochu) afektovaná téměř čtyřicetiletá ženská je sympatičtější.

The_Best_of_Me_4 zdroj: tisková zpráva

Dál už režisér Michael Hoffman rozehrává klasickou zápletku plnou zoufalých otázek a odpovědí, příšerných dialogů a předvídatelného děje. Kde jsi celou tu dobu, kde jsi byl, může to znovu fungovat? Hrozné!

Kvartální romantika je parádním odpočinkovým filmem pro ženy a dívky, mužské publikum i to sebevíc tolerantní, bude mít problém. 

A hádejte, jak to dopadne?

Hodnocení: 60 %

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.