Co obsahuje DVD Jurský park: Speciální čtyřdisková sběratelská kolekce (Jurassic Park Ultimate Colle

28. 1. 2008 - 14:42 | Téma | red

Co obsahuje DVD Jurský park: Speciální čtyřdisková sběratelská kolekce (Jurassic Park Ultimate Colle zdroj: tisková zpráva

Sběratelská kolekce všech tří dílů Jurského parku je vybavena opravdu solidně, je jen škoda, že Steven Spielberg se osobně v bonusech neangažoval tak, jak by mohl

Sběratelská kolekce všech tří dílů Jurského parku je vybavena opravdu solidně, je jen škoda, že Steven Spielberg se osobně v bonusech neangažoval tak, jak by mohl. Třeba komentářem k filmům apod. Nicméně majitelé obdobné kolekce s Indiana Jonesem vědí, že v jeho případě nejde o nikterak překvapivou skutečnost. Potěšitelným faktem je, že všechny bonusové materiály jsou opatřeny českými titulky.

Technická data o jednotlivých discích

Tato sběratelská edice vyjde v září 2005!

Disk 1: Jurský park

Na prvním disku se spolu s filmem nachází zhruba hodina bonusových materiálů. Samozřejmě nechybí film o filmu Jak se natáčel Jurský park (50:09), jímž nás provede herec James Earl Jones. Dále je zde autentický videozáznam diskuse Spielberga a jeho spolupracovníků, kde jim sděluje svou tvůrčí vizi - Přípravy na natáčení (6:16). Bonusy pokračují Vyhledáváním lokací (1:57), Ruchy (1:23), Animovaným scénářem Phila Tippeta (3:00), kde je scéna s raptory v kuchyni zkusmo provedena jen pomocí loutek. Nechybí ani kreslený scénář, fotografie z produkce filmu, skicy & koncepty, nezbytné upoutávky na Jurský park 1 – 3, obrázková encyklopedie dinosaurů a geneze filmu v textové podobě.

Podrobnější informace o obsahu tohoto disku

Disk 2: Jurský park: Ztracený svět

Druhý disk opět obsahuje dokument o natáčení (53:10) a rovněž se můžeme podívat na některé vystřižené scény (7:07). K ruce je nám i malá encyklopedie dinosaurů se základními informacemi o druzích, s nimiž se ve Ztraceném světě setkáme. Běžné jsou poznámky k výrobě filmu a profily herců a tvůrců, jakož i trailery. DVD je doslova nadupané fotodokumentací. Můžeme si prohlédnou tematické ilustrace a kresby, zmenšené modely budov, zvířat, fotky výtvarníků z ILM při práci na mechanických modelech a u počítačů, fotky z vlastního natáčení či marketingové předměty, jako plakáty (i ty nepoužité) nebo hračky. Zajímavých je i jedenáct scén prezentovaných pomocí originálního kresleného scénáře.

Podrobnější informace o obsahu tohoto disku

Disk 3: Jurský park III

Běžný film o filmu (22:44) je doplněn kratším dokumentem Noví dinosauři z Jurského Parku III (7:51) - povídáním o tom, jak tvůrci v posledním pokračování uplatnili aktuální vědecké poznatky a přidali pár druhů dinosaurů. Následuje Prohlídka studia Stana Winstona (3:11), kde vznikaly animatronické modely, Na návštěvě u Industrial Light & Magic (20:10) se zase dozvíme, jak to bylo s počítačovými dinosaury. Nahlédnutí do skutečných vykopávek zprostředkuje Montana: hledání nových dinosaurů (4:18). Výčet uzavírají nepříliš zajímavý Dokument o natáčení (6:38), Srovnání kresleného scénáře a dokončeného filmu (8:00), upoutávky, fotografie & plakáty a konečně počítačem renderovaný přehled druhů dinosaurů. Vlastní film obsahuje zvukovou stopu s komentářem některých členů týmu zodpovědného za vizuální efekty.

Podrobnější informace o obsahu tohoto disku

Disk 4: Jak vznikal Jurský park

Čtvrtý, čistě bonusový disk je rozdělen na tři části – každá z nich je věnována odpovídajícímu dílu Jurského parku. První obsahuje krátký dokument o natáčení (4:47), poměrně fádní dokument Steven Spielberg režíruje (9:04), jenž prakticky nic nedokumentuje, storyboard s nahrubo animovaným útokem tyranosaura (7:26) a dokument o hurikánu na Kauai (2:06), který na ostrov udeřil předposlední natáčecí den. Jurský park: před a po vizuálních efektech (6:00) pak představuje velmi zajímavou ukázku skládání trikového záběru z jednotlivých prvků a vrstev.

Druhá část obsahuje dokument o natáčení (13:16), rozhovor s autorem scénáře a románové předlohy Michaelem Crichtonem (15:00), dokument Ztracený svět: před a po vizuálních efektech (20:43) a kratičkou animátorskou legrácku Industrial Light & Music děkuje Stevenu Spielbergovi (1:38).

Ve třetí části najdeme Jurský park III: Speciální efekty (10:28), dokument zaměřený na modely Stana Winstona (přes použití počítačové techniky se jim filmaři nevyhnuli), velmi zajímavé Zvuky Jurského parku III (13:33), Prezentaci Industrial Light & Magic Press (10:11) a ukázku výtvarných návrhů Výprava Jurského parku III (7:54). Úplně nakonec se nám ještě představí atrakce v zábavním parku studia Universal Jurassic Park: The Ride.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.