Co o svém filmu říká režisérka Miranda July

8. 3. 2006 - 14:52 | Téma | red

Co o svém filmu říká režisérka Miranda July zdroj: tisková zpráva

Mohla byste trochu popsat Richardovu roli otce a potenciálního milence? Myslím, že Richard se necítí jako opravdový otec

Mohla byste trochu popsat Richardovu roli otce a potenciálního milence?

Myslím, že Richard se necítí jako opravdový otec. Sám sebe vnímá jako neschopného plnit tuto roli. Zabývala jsem se myšlenkou, že být „otcem“ je úloha, kterou musíš správně trefit a celý život na ní neustále pracovat. Tato role je však důležitou součástí života, který se každým dnem mění. Richard musí podstoupit riziku a tuto úlohu si osvojit.

Ve scéně, kdy Christine nastoupí do Richardova auta, mohl prožít něco opravdu romantického. Místo toho ji z auta vyhodí. A to jenom proto, že se neumí zhostit úlohy „milence“. To je ovšem pouze jeho duševní blok, který musí sám prolomit. Právě jako já musela učinit krok a přijmout roli režisérky i herečky ve vlastním filmu.

Pokud nedůvěřujete vlastním rolím, je velmi obtížné obstát v jakémkoliv vztahu. John Hawkes na toto opravdu nádherně upozornil svým výkonem v roli Richarda. Ve skutečnosti sám dokáže působit někdy nebezpečně, jindy rozpustile, dojemně či úplně přirozeně, srozumitelně. Přiznám se, že i v reálném životě na mě působí jako postava Richarda.

Můžete říci něco o hudbě a zvucích použitých ve filmu?

Většina partitur je napsána pro „demokratické nástroje“, jak je nazývá autor hudby Mike Andrews. To jsou ty, na které může hrát každý: klávesy Casio, vokodér, bicí automat a další. Vyhnuli jsme se používání sekvenceru a těžili pouze z přirozených zvuků během natáčení. Hrát dojemnou muziku na tyto „studené“ nástroje přesně vystihuje tento snímek. Zdůrazňuje tu očividnou upřímnost bez trapného vytváření sentimentální až plačtivé nálady.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.