Co dělají hvězdy filmového nebe 05

12. 1. 2004 - 20:01 | Téma | red

Co dělají hvězdy filmového nebe 05 Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Malé aktuální profily Jamese Camerona, Jennifer Connellyové a Paula Bettanyho... James Cameron se po veleúspěšném Titanicu (1997) na několik let režijně odmlčel a vedle již uvedeného dokumentu Expedition: Bismarck o průzkumu vraku svého času největší chlouby námořnictva Třetí říše natočil ještě jeden, tematicky velmi podobný, snímek

Hvezdy_film_Cameron
James Cameron se po veleúspěšném Titanicu (1997) na několik let režijně odmlčel a vedle již uvedeného dokumentu Expedition: Bismarck o průzkumu vraku svého času největší chlouby námořnictva Třetí říše natočil ještě jeden, tematicky velmi podobný, snímek. Znovu se totiž v miniponorkách vrátil zpět do hlubin k vraku Titanicu, aby zde mimo jiné natočil pro kina IMAX trojrozměrný dokument Ghosts of the Abyss. V lednu příštího roku by se Cameron měl pustit do režie dlouhometrážního hraného filmu. O tomto utajovaném projektu je známo málo. V mnoha ohledech má být novátorský - natočen a promítán trojrozměrně, řada postav má vzniknout kompletně počítačovou animací. Další Cameronovou režií bude adaptace japonského manga comicsu Battle Angel Alita od Jukita Kišira. Hrdinkou Alita - cyborg s podobou malého děvčete, který se po mnohaleté hibernaci probouzí do světa drog a zločinu a vydá se pátrat po své minulosti. Již nyní Cameron počítá s tím, že se nepůjde pouze o jediný snímek, ale o několikadílnou sérii filmů.

Cameron by se měl podílet na pátém dílu ze série Vetřelců, avšak pouze jako autor scénáře a producent. Spekuluje se, že do režijního křesla snad usedne Ridley Scott, autor prvního z Vetřelců. Návratem ke kořenům by měl být i styl, ve kterém má být film natočen - Cameron se zde chce vrátit k žánru psychologického hororu na úkor výpravnosti a akčnosti. Také u připravovaného filmu Ramses the Damned, další z filmových adaptací upírských knih Anne Riceové (Interview s upírem, Královna prokletých), by měl být Cameron podepsán coby scénárista a producent. Naopak Pravdivé lži 2, jejichž první klapka byla na spadnutí, nejspíš v nejbližší době nevzniknou. Důvodem jsou události 11. září a následná nechuť Hollywoodu ke komediím o terorismu.

Hvezdy_film_Connelly
Jennifer Connellyová, která je držitelkou Oscara za Čistou duši, se v našich kinech již 10. července objeví ve filmu The Hulk. Jedná se o zpracování slavné comicsové předlohy The Incredible Hulk Stana Leeho (autor Spider-Mana či X-Men). Comics je jakousi novodobou variací na příběh doktora Jekylla a vypráví o vědci, který se po nehodě v laboratoři mění ve chvílích vzteku v neuvěřitelně silné zelené monstrum. Toho si zahraje Eric Bana (Černý jestřáb sestřelen) a Connellyová se představí v roli kolegyně a zároveň objekt milostného zájmu hlavního hrdiny. Režisérem filmu s rozpočtem přes 100 milionů dolarů je Ang Lee (Tygr a drak). Již nyní, několik měsíců před premiérou, producenti uvažují o případných pokračováních, do nich počítají i s Connellyovou, která se v nich měla proměnit v bytost velmi podobnou Hulkovi, takzvanou She-Hulk. V právě natáčeném filmu House of Sand and Fog pak Connellyová svede souboj o dům svých snů s íránským emigrantem v podání Bena Kingsleyho. Film, který je autorským debutem Vadima Perelmana, vzniká podle románu Andre Dubuse III. a již nyní je považován za jednoho z horkých oscarových kandidátů. Herečka je snoubenkou Paula Bettanyho.

Hvezdy_film_Bettany
Paul Bettany (hrál ve filmech Příběh rytíře, Čistá duše), dvaatřicetiletý britský herec, jehož kariéra je na prudkém vzestupu, se v nejbližší době objeví hned v několika zajímavých snímcích. V dokončované novince Larse Von Triera Dogville je partnerem Nicole Kidmanové a Stellanu Skarsgaardovi. Film vypráví o ženě na útěku a je zasazen do malého města ve Skalistých horách 30. let a především jeho výtvarné řešení má být značně netradiční. Tradičnější formu má mít velkorozpočtový dobrodružný film Master and Commander: The Far Side of the World podle románů Patricka O‘Briana. Vypráví příběhy britské válečné lodi, jejího kapitána a lodního chirurga (hraje ho Bettany) v období napoleonských válek. Režie byla svěřena Peteru Weirovi (Svěděk, Truman Show), role kapitána Russellu Croweovi. V historickém dramatu The Reckoning odehrávajícím se v Anglii 14. století hraje Bettany prchajícího kněze, který se spojí s hereckou společností vedenou Willemem Dafoem a se svými novými společníky se rozhodne pomoci ženě odsouzené k smrti. V komedii z tenisového prostředí Wimbledon pak bude Bettanyho partnerkou Kirsten Dunstová; snímek režiséra Richarda Loncrainea (Richard III) vypráví o milostném vztahu mezi průměrným postarším hráčem a mladou talentovanou tenistkou v průběhu nejslavnějšího tenisového turnaje světa.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.