CineStar otevřela první multikino ve východních Čechách

29. 1. 2008 - 8:32 | Téma | red

CineStar otevřela první multikino ve východních Čechách Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Dne 24. října bylo v Hradci Králové, v obchodním centru Futurum, slavnostně otevřeno první moderní multikino s osmi kinosály, které je součástí - na českém trhu nové - sítě CineStar. CineStar s.r.o., se sídlem v Praze, patří svým majoritním podílem do německé skupiny Kieft & Kieft

cinestar
CineStar s.r.o., se sídlem v Praze, patří svým majoritním podílem do německé skupiny Kieft & Kieft. Tato skupina působí na německém trhu již více než padesát roků a v současné době provozuje multikina s více než 400 kinosály. Ve druhé polovině devadesátých let rozšířila své aktivity i do ostatních zemí Evropy (Nizozemí, Rakousko, Švýcarsko, Itálie) a na začátku nového tisíciletí vstupuje i na český trh. Do konce roku 2001 tak CineStar počtem promítacích sálů překoná hranici 500.

cinestar
Hradec Králové je prvním městem, kde společnost CineStar, s.r.o., zahájila provoz multikin v České republice, navíc v kombinaci se zábavním a obchodním centrem Futurum. Multikino bude splňovat světový standard technické kvality zvuku (Dolby Digital, SDDS a DTS), obrazu a diváckého pohodlí (kvalitní sedadla a klimatizace). Celková kapacita multikina je 1 580 míst v osmi sálech a divákům bude nabídnuto až 14 filmů denně.

Slavnostního zahájení prvního multikina ve východních Čechách, které bylo spojeno s předpremiérou filmu Moulin Rouge, se zúčastnili osobně pan Heiner Kieft a paní Marlis Kieftová.

cinestar
Dalším regionem, kde se od listopadu diváci mohou těšit na osm kinosálů (konkrétně 2 009 sedadel), je Ostrava. I zde má být špičková promítací a zvuková technika v každém z kinosálů, kde na diváky severomoravské metropole čekají horké filmové novinky.

Počátkem roku 2002 společnost CineStar, s.r.o., přivítá v osmi kinosálech (1 400 sedadel) multikina i obyvatele Českých Budějovic, které bude součástí nově otevřeného obchodního a zábavního centra Čtyři dvory. Kromě multikina se připravuje také bowling centrum s deseti dráhami, herny a komplex kaváren, barů a restaurací o celkové rozloze 1 300 metrů čtverečních.

cinestar
Společnost CineStar, s.r.o., počítá v roce 2002 s otevřením dalších multikin v různých regionech České republiky (lokality od 100.000 obyvatel), a právě touto expanzí na českém trhu vyniká.

Vedle výše zmíněné techniky se centra vyznačují také individuální architekturou, propracovaným interiérem a odpovídajícím výběrem filmů. Pojetí prostor interiérů umožňuje ze všech míst vynikající rozhled, komfortní sedadla nabízejí optimální volnost.

Jan Bradáč (výkonný ředitel společnosti CineStar) k tomu řekl: „Cílem je vytvořit z center CineStaru místa kulturního a společenského dění ve městě. Návštěvník v nich najde nejmodernější techniku, jedinečnou atmosféru a skvělé filmové novinky. Naše domy chápeme jednoznačně jako centra odpočinkové zábavy a příjemných zážitků.“

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.