CineStar otevřela první multikino ve východních Čechách

29. 1. 2008 - 8:32 | Téma | red

CineStar otevřela první multikino ve východních Čechách Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Dne 24. října bylo v Hradci Králové, v obchodním centru Futurum, slavnostně otevřeno první moderní multikino s osmi kinosály, které je součástí - na českém trhu nové - sítě CineStar. CineStar s.r.o., se sídlem v Praze, patří svým majoritním podílem do německé skupiny Kieft & Kieft

cinestar
CineStar s.r.o., se sídlem v Praze, patří svým majoritním podílem do německé skupiny Kieft & Kieft. Tato skupina působí na německém trhu již více než padesát roků a v současné době provozuje multikina s více než 400 kinosály. Ve druhé polovině devadesátých let rozšířila své aktivity i do ostatních zemí Evropy (Nizozemí, Rakousko, Švýcarsko, Itálie) a na začátku nového tisíciletí vstupuje i na český trh. Do konce roku 2001 tak CineStar počtem promítacích sálů překoná hranici 500.

cinestar
Hradec Králové je prvním městem, kde společnost CineStar, s.r.o., zahájila provoz multikin v České republice, navíc v kombinaci se zábavním a obchodním centrem Futurum. Multikino bude splňovat světový standard technické kvality zvuku (Dolby Digital, SDDS a DTS), obrazu a diváckého pohodlí (kvalitní sedadla a klimatizace). Celková kapacita multikina je 1 580 míst v osmi sálech a divákům bude nabídnuto až 14 filmů denně.

Slavnostního zahájení prvního multikina ve východních Čechách, které bylo spojeno s předpremiérou filmu Moulin Rouge, se zúčastnili osobně pan Heiner Kieft a paní Marlis Kieftová.

cinestar
Dalším regionem, kde se od listopadu diváci mohou těšit na osm kinosálů (konkrétně 2 009 sedadel), je Ostrava. I zde má být špičková promítací a zvuková technika v každém z kinosálů, kde na diváky severomoravské metropole čekají horké filmové novinky.

Počátkem roku 2002 společnost CineStar, s.r.o., přivítá v osmi kinosálech (1 400 sedadel) multikina i obyvatele Českých Budějovic, které bude součástí nově otevřeného obchodního a zábavního centra Čtyři dvory. Kromě multikina se připravuje také bowling centrum s deseti dráhami, herny a komplex kaváren, barů a restaurací o celkové rozloze 1 300 metrů čtverečních.

cinestar
Společnost CineStar, s.r.o., počítá v roce 2002 s otevřením dalších multikin v různých regionech České republiky (lokality od 100.000 obyvatel), a právě touto expanzí na českém trhu vyniká.

Vedle výše zmíněné techniky se centra vyznačují také individuální architekturou, propracovaným interiérem a odpovídajícím výběrem filmů. Pojetí prostor interiérů umožňuje ze všech míst vynikající rozhled, komfortní sedadla nabízejí optimální volnost.

Jan Bradáč (výkonný ředitel společnosti CineStar) k tomu řekl: „Cílem je vytvořit z center CineStaru místa kulturního a společenského dění ve městě. Návštěvník v nich najde nejmodernější techniku, jedinečnou atmosféru a skvělé filmové novinky. Naše domy chápeme jednoznačně jako centra odpočinkové zábavy a příjemných zážitků.“

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.