Čestnou cenu na festivalu v Curychu převezme za Douglas kolega DeVito

23. 8. 2010 - 8:30 | Téma | red

Čestnou cenu na festivalu v Curychu převezme za Douglas kolega DeVito zdroj: tisková zpráva

Americký herec Michael Douglas dostane na podzimním filmovém festivalu ve švýcarském Curychu čestné ocenění Golden Icon (Zlatá ikona) za celoživotní dílo. Za hollywoodskou hvězdu cenu kvůli nemoci převezme počátkem října přítel a herecký kolega Danny DeVito, uvedli dnes organizátoři festivalu, který se uskuteční od 23. září do 3. října.

Douglas a DeVito žili za dob svých studií ve společném pokoji a od té doby jsou blízkými přáteli. Douglas se pod DeVittem jako režisérem zaskvěl v dramatu Válka Roseových (1989). V polovině 80. let se oba objevili před kamerou v dobrodružných filmech Honba za diamantem a Honba za klenotem Nilu.

Douglas v roce 1988 získal Oscara za hlavní mužskou hereckou roli ve snímku Wall Street.
Naopak jednu z prvních hereckých rolí DeVito získal v oscarovém filmu< Přelet nad kukaččím hnízdem (1975), který Douglas produkoval a režíroval ho Miloš Forman, jenž letos v Curychu rovněž převezme ocenění za celoživotní dílo. Festival v největším švýcarském městě rovněž čáslavskému rodákovi věnuje retrospektivu.

Pětašedesátiletý Douglas je podruhé ženatý, jeho manželkou je herecká kolegyně Catherine Zeta-Jones, s níž má dvě děti. Lékaři Douglasovi našli zhoubný nádor v hrtanu, ale doufají v jeho úplné uzdravení.

V loňském roce měl čestnou cenu za celoživotní dílo v Curychu převzít i režisér polského původu Roman Polanski. Nemohl si však ocenění osobně převzít, protože hned po příletu byl zatčen na základě amerického zatykače. Americká justice Polanského viní z toho, že měl v 70. letech v USA sex s nezletilou dívkou. Švýcarsko režiséra Spojeným státům nakonec nevydalo a po mnohaměsíčním domácím vězení na horské chatě v Gstaadu jej v červenci pustilo na svobodu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.