Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov

21. 8. 2010 - 14:20 | Téma | red

Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov zdroj: tisková zpráva

Za účasti představitelů hlavních rolí Petra Čtvrtníčka, Pavla Lišky, Matěje Hádka či Mariky Procházkové dnes TV Barrandov zahájila natáčení sitcomu Profesionálové. Komediální seriál o policejní jednotce a její práci inspirovaný stejnojmennou úspěšnou sérií slovenské televize Joj mohou diváci sledovat od 1. září každou středu večer, řekl novinářům mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský.

V šestnácti čtyřicetiminutových dílech se policisté v režii Matúše Liboviče budou zabývat banálními i neuvěřitelnými případy. Příběhy českých Profesionálů jsou shodné s příběhy slovenských mužů zákona, odehrávají se však v českém prostředí a v podání domácích herců.

Svoji roli podporučíka Alexandra Vyšného-Rifenstahla dnes při setkání se zástupci médií přiblížil Pavel Liška. "Vždycky vyfasuju postavu, která se vymyká," konstatoval herec ve slušivé policejní uniformě v místnosti s nápisem Pomáhat a chránit. Podle Lišky nemá jeho postava smysl pro humor ani není příliš oblíbená v kolektivu. "Příliš o té postavě říct nemohu, je to vždycky na začátku očekávání, než se v ní ocitnu," dodal.

Scénář mu předepisuje Vyšného-Rifenstahla jako někoho, koho neberou kolegové příliš vážně. Je chytrý, ale nepraktický a neprůbojný maminčin mazánek.

Naopak jako ambiciózní puntičkář, jehož zálibou je důsledné zachovávání byrokratických procesů, se představí Hádek. Čtvrtníček ztělesňuje hospodského, který dříve sloužil u policie a disponuje cennými kontakty i stykem s podsvětím. Nadporučík Skarlet Kosinová v podání Mariky Procházkové zase má sklon idealizovat si zločince a propadat s nimi romantice.

Slovenská televize Joj sérii začala vysílat v září 2008. Kvůli velkému diváckému zájmu pokračovala v natáčení dalších řad seriálu; od letošního března vysílá čtvrtou řadu. O popularitě projektu u východních sousedů vypovídá fakt, že tvůrci seriálu letos získali ocenění OTO, tedy obdobu české ceny TýTý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.