Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov

21. 8. 2010 - 14:20 | Téma | red

Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov zdroj: tisková zpráva

Za účasti představitelů hlavních rolí Petra Čtvrtníčka, Pavla Lišky, Matěje Hádka či Mariky Procházkové dnes TV Barrandov zahájila natáčení sitcomu Profesionálové. Komediální seriál o policejní jednotce a její práci inspirovaný stejnojmennou úspěšnou sérií slovenské televize Joj mohou diváci sledovat od 1. září každou středu večer, řekl novinářům mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský.

V šestnácti čtyřicetiminutových dílech se policisté v režii Matúše Liboviče budou zabývat banálními i neuvěřitelnými případy. Příběhy českých Profesionálů jsou shodné s příběhy slovenských mužů zákona, odehrávají se však v českém prostředí a v podání domácích herců.

Svoji roli podporučíka Alexandra Vyšného-Rifenstahla dnes při setkání se zástupci médií přiblížil Pavel Liška. "Vždycky vyfasuju postavu, která se vymyká," konstatoval herec ve slušivé policejní uniformě v místnosti s nápisem Pomáhat a chránit. Podle Lišky nemá jeho postava smysl pro humor ani není příliš oblíbená v kolektivu. "Příliš o té postavě říct nemohu, je to vždycky na začátku očekávání, než se v ní ocitnu," dodal.

Scénář mu předepisuje Vyšného-Rifenstahla jako někoho, koho neberou kolegové příliš vážně. Je chytrý, ale nepraktický a neprůbojný maminčin mazánek.

Naopak jako ambiciózní puntičkář, jehož zálibou je důsledné zachovávání byrokratických procesů, se představí Hádek. Čtvrtníček ztělesňuje hospodského, který dříve sloužil u policie a disponuje cennými kontakty i stykem s podsvětím. Nadporučík Skarlet Kosinová v podání Mariky Procházkové zase má sklon idealizovat si zločince a propadat s nimi romantice.

Slovenská televize Joj sérii začala vysílat v září 2008. Kvůli velkému diváckému zájmu pokračovala v natáčení dalších řad seriálu; od letošního března vysílá čtvrtou řadu. O popularitě projektu u východních sousedů vypovídá fakt, že tvůrci seriálu letos získali ocenění OTO, tedy obdobu české ceny TýTý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.