Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov

21. 8. 2010 - 14:20 | Téma | red

Český sitcom o policejní jednotce Profesionálové od září na TV Barrandov zdroj: tisková zpráva

Za účasti představitelů hlavních rolí Petra Čtvrtníčka, Pavla Lišky, Matěje Hádka či Mariky Procházkové dnes TV Barrandov zahájila natáčení sitcomu Profesionálové. Komediální seriál o policejní jednotce a její práci inspirovaný stejnojmennou úspěšnou sérií slovenské televize Joj mohou diváci sledovat od 1. září každou středu večer, řekl novinářům mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský.

V šestnácti čtyřicetiminutových dílech se policisté v režii Matúše Liboviče budou zabývat banálními i neuvěřitelnými případy. Příběhy českých Profesionálů jsou shodné s příběhy slovenských mužů zákona, odehrávají se však v českém prostředí a v podání domácích herců.

Svoji roli podporučíka Alexandra Vyšného-Rifenstahla dnes při setkání se zástupci médií přiblížil Pavel Liška. "Vždycky vyfasuju postavu, která se vymyká," konstatoval herec ve slušivé policejní uniformě v místnosti s nápisem Pomáhat a chránit. Podle Lišky nemá jeho postava smysl pro humor ani není příliš oblíbená v kolektivu. "Příliš o té postavě říct nemohu, je to vždycky na začátku očekávání, než se v ní ocitnu," dodal.

Scénář mu předepisuje Vyšného-Rifenstahla jako někoho, koho neberou kolegové příliš vážně. Je chytrý, ale nepraktický a neprůbojný maminčin mazánek.

Naopak jako ambiciózní puntičkář, jehož zálibou je důsledné zachovávání byrokratických procesů, se představí Hádek. Čtvrtníček ztělesňuje hospodského, který dříve sloužil u policie a disponuje cennými kontakty i stykem s podsvětím. Nadporučík Skarlet Kosinová v podání Mariky Procházkové zase má sklon idealizovat si zločince a propadat s nimi romantice.

Slovenská televize Joj sérii začala vysílat v září 2008. Kvůli velkému diváckému zájmu pokračovala v natáčení dalších řad seriálu; od letošního března vysílá čtvrtou řadu. O popularitě projektu u východních sousedů vypovídá fakt, že tvůrci seriálu letos získali ocenění OTO, tedy obdobu české ceny TýTý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.
Disney začíná natáčet další seriál ze světa Star Wars: Ahsoka

Disney začíná natáčet další seriál ze světa Star Wars: Ahsoka

10. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Lucasfilm nepolevuje - padla první klapka očekávaného seriálu Ahsoka s Rosarií Dawson v hlavní roli.