Český lev začíná být lvem velmi unaveným

24. 1. 2008 - 15:32 | Téma | red

Český lev začíná být lvem velmi unaveným zdroj: tisková zpráva

Český lev 2006 Nejsem zřejmě jediný, kdo zastává názor, že Českého lva postihuje únava stereotypu. Když se podívám na letošního Českého lva jako pořad uváděný v hlavním vysílacím čase sobotního programu, musím konstatovat, že se jednalo o pořad velmi nudný, dovolil bych si tvrdit, že v mnohém až trapný.

Autor projektu se rozhodl v letošním roce ohromit všechny diváky, včetně těch televizních, tím, že angažuje coby předávající osobnosti, kteří se většinou objevili coby moderátoři hlavních či nominačních večerů. Mezi dvanácti muži měly být dvě ženy. Byla nakonec jedna. Avizovanou, nemocí indisponovanou Halinu Pawlowskou nahradil Petr Vachler. Když se začalo mluvit o čtrnácti moderátorech, předpokládal jsem, že se dočkáme všech, kteří v minulosti provázeli Českým lvem. Ale chyběli ti právě nejlepší. Jiří Macháček (moderoval lva vloni) a především nejvýraznější moderátorská osobnost Českého lva Jaroslav Dušek (galavečerem provázel v letech 2000–2003).

Český lev 2006: M. Zbrožek V proudu víceméně trapných vystoupení (ze kterých v trapnosti jednoznačně dominuje vystoupení dua Matonoha-Liška, Miroslava Donutila, Milana Steindlera či neustále dokola stejné historky vyprávějícího Bolka Polívky) působí jako pověstná pěst na oko vystoupení vždy distinguovaného Marka Ebena a jeho skupiny. Ani hlavní průvodce večera Igor Chmela nepřesvědčil. Nedivím se třeba Václavu Marhoulovi, který pro tisk řekl, že si raději Českého lva užije z pohodlí křesla u televizní obrazovky. My, co jsme byli přímo v Lucerně jsme přepnout nemohli, nezbývalo nám než se řídit rčení: „Neživíš, tak nepřepínej...“ Nejsmutnější je asi fakt, že výrazné změny se nedočkáme ani do budoucna; Petr Vachler potvrdil, že odmítá jakékoliv inovace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.