Český lev začíná být lvem velmi unaveným

24. 1. 2008 - 15:32 | Téma | red

Český lev začíná být lvem velmi unaveným zdroj: tisková zpráva

Český lev 2006 Nejsem zřejmě jediný, kdo zastává názor, že Českého lva postihuje únava stereotypu. Když se podívám na letošního Českého lva jako pořad uváděný v hlavním vysílacím čase sobotního programu, musím konstatovat, že se jednalo o pořad velmi nudný, dovolil bych si tvrdit, že v mnohém až trapný.

Autor projektu se rozhodl v letošním roce ohromit všechny diváky, včetně těch televizních, tím, že angažuje coby předávající osobnosti, kteří se většinou objevili coby moderátoři hlavních či nominačních večerů. Mezi dvanácti muži měly být dvě ženy. Byla nakonec jedna. Avizovanou, nemocí indisponovanou Halinu Pawlowskou nahradil Petr Vachler. Když se začalo mluvit o čtrnácti moderátorech, předpokládal jsem, že se dočkáme všech, kteří v minulosti provázeli Českým lvem. Ale chyběli ti právě nejlepší. Jiří Macháček (moderoval lva vloni) a především nejvýraznější moderátorská osobnost Českého lva Jaroslav Dušek (galavečerem provázel v letech 2000–2003).

Český lev 2006: M. Zbrožek V proudu víceméně trapných vystoupení (ze kterých v trapnosti jednoznačně dominuje vystoupení dua Matonoha-Liška, Miroslava Donutila, Milana Steindlera či neustále dokola stejné historky vyprávějícího Bolka Polívky) působí jako pověstná pěst na oko vystoupení vždy distinguovaného Marka Ebena a jeho skupiny. Ani hlavní průvodce večera Igor Chmela nepřesvědčil. Nedivím se třeba Václavu Marhoulovi, který pro tisk řekl, že si raději Českého lva užije z pohodlí křesla u televizní obrazovky. My, co jsme byli přímo v Lucerně jsme přepnout nemohli, nezbývalo nám než se řídit rčení: „Neživíš, tak nepřepínej...“ Nejsmutnější je asi fakt, že výrazné změny se nedočkáme ani do budoucna; Petr Vachler potvrdil, že odmítá jakékoliv inovace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.