Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu

15. 8. 2010 - 14:00 | Téma | red

Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu zdroj: tisková zpráva

Na blížícím se 67. ročníku mezinárodního festivalu v Benátkách bude mít premiéru nový česko-slovenský film Jana Švankmajera Přežít svůj život. Festival se uskuteční od 1. do 11. září, Švankmajerův snímek na něm bude uveden mimo soutěž, oznámila ČTK Markéta Šantrochová z Českého filmového centra.

V českých kinech se snímek podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích. České premiéře bude v polovině září předcházet premiéra slovenská.

"Z uvedení filmu v Benátkách máme samozřejmě já i pan režisér obrovskou radost," komentoval to producent Jaromír Kallista. K tomu, že snímek bude uveden mimo soutěž, poznamenal, že oba nemají podobné soutěže rádi.

 

"My totiž zásadně nesoutěžíme, protože nastavit objektivní kritéria je podle nás téměř nemožné," uvedl Kallista. Navíc příprava všech materiálů pro festival, ať už jde o kopie, digitální nosiče či propagační materiály, je pro jejich společnost Athanor velmi náročná a nákladná, dodal.

Snímek bude mít mezinárodní premiéru 10. září odpoledne v hlavním kinosále benátského festivalu Sala Grande, který má kapacitu 1100 míst. Nachází se uvnitř Palazzo del Cinema, kde se tato prestižní filmová přehlídka koná již od roku 1937.

V minulosti byly na festivalu v Benátkách uvedeny také české filmy Lištičky v roce 2009 v sekci Critic's Week a Venkovský učitel Bohdana Slámy v roce 2008 v sekci Venice Days.
Už letos na jaře Švankmajer ČTK řekl, že snímek Přežít svůj život dokončil, ale s premiérou že počítá až na podzim. Vytvořil ho animací fotografií herců a doplnil o hrané dotáčky, scénář měl hotový už v roce 2006. Tato psychoanalytická komedie je příběhem muže žijícího jeden život v realitě a druhý ve snu.

Přežít svůj život zdroj: tisková zpráva

Projekt, který vznikl v koprodukci společnosti Athanor se slovenskou firmou C-GA film, podpořila osmi miliony korun rada Fondu České republiky na podporu a rozvoj české kinematografie. Finance získal i na Slovensku. Byl jedním ze 13 koprodukčních snímků, jimž se v roce 2008 rozhodl poskytnout peníze fond Rady Evropy na podporu evropské kinematografie Eurimages a přidělil mu zhruba šest milionů korun.

Celkový rozpočet komedie Přežít svůj život je podle Kallisty 35 milionů korun. Koprodukční účast má na tomto snímku i Česká televize a společnost UPP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.