Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu

15. 8. 2010 14:00 - Téma | Autor: red

Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu Zdroj: Archiv

Na blížícím se 67. ročníku mezinárodního festivalu v Benátkách bude mít premiéru nový česko-slovenský film Jana Švankmajera Přežít svůj život. Festival se uskuteční od 1. do 11. září, Švankmajerův snímek na něm bude uveden mimo soutěž, oznámila ČTK Markéta Šantrochová z Českého filmového centra.

V českých kinech se snímek podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích. České premiéře bude v polovině září předcházet premiéra slovenská.

"Z uvedení filmu v Benátkách máme samozřejmě já i pan režisér obrovskou radost," komentoval to producent Jaromír Kallista. K tomu, že snímek bude uveden mimo soutěž, poznamenal, že oba nemají podobné soutěže rádi.

 

"My totiž zásadně nesoutěžíme, protože nastavit objektivní kritéria je podle nás téměř nemožné," uvedl Kallista. Navíc příprava všech materiálů pro festival, ať už jde o kopie, digitální nosiče či propagační materiály, je pro jejich společnost Athanor velmi náročná a nákladná, dodal.

Snímek bude mít mezinárodní premiéru 10. září odpoledne v hlavním kinosále benátského festivalu Sala Grande, který má kapacitu 1100 míst. Nachází se uvnitř Palazzo del Cinema, kde se tato prestižní filmová přehlídka koná již od roku 1937.

V minulosti byly na festivalu v Benátkách uvedeny také české filmy Lištičky v roce 2009 v sekci Critic's Week a Venkovský učitel Bohdana Slámy v roce 2008 v sekci Venice Days.
Už letos na jaře Švankmajer ČTK řekl, že snímek Přežít svůj život dokončil, ale s premiérou že počítá až na podzim. Vytvořil ho animací fotografií herců a doplnil o hrané dotáčky, scénář měl hotový už v roce 2006. Tato psychoanalytická komedie je příběhem muže žijícího jeden život v realitě a druhý ve snu.

Přežít svůj život Zdroj: Archiv

Projekt, který vznikl v koprodukci společnosti Athanor se slovenskou firmou C-GA film, podpořila osmi miliony korun rada Fondu České republiky na podporu a rozvoj české kinematografie. Finance získal i na Slovensku. Byl jedním ze 13 koprodukčních snímků, jimž se v roce 2008 rozhodl poskytnout peníze fond Rady Evropy na podporu evropské kinematografie Eurimages a přidělil mu zhruba šest milionů korun.

Celkový rozpočet komedie Přežít svůj život je podle Kallisty 35 milionů korun. Koprodukční účast má na tomto snímku i Česká televize a společnost UPP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.
Recenze: Mizerové navždy – Will Smith a Martin Lawrence na to pořád mají!

Recenze: Mizerové navždy – Will Smith a Martin Lawrence na to pořád mají!

16. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith se stal hvězdou v druhé půlce devadesátých let především díky Dnu nezávislosti, ale taky díky Mizerům. V nich si spolu s Martinem Lawrencem zahráli dvojici ostrých poldů z Miami, kteří jdou po krku drogovým gangům a obvykle si kvůli nim musí koroneři brát přesčasy.