Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu

15. 8. 2010 - 14:00 | Téma | red

Český film Přežít svůj život bude mít premiéru na benátském festivalu zdroj: tisková zpráva

Na blížícím se 67. ročníku mezinárodního festivalu v Benátkách bude mít premiéru nový česko-slovenský film Jana Švankmajera Přežít svůj život. Festival se uskuteční od 1. do 11. září, Švankmajerův snímek na něm bude uveden mimo soutěž, oznámila ČTK Markéta Šantrochová z Českého filmového centra.

V českých kinech se snímek podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích. České premiéře bude v polovině září předcházet premiéra slovenská.

"Z uvedení filmu v Benátkách máme samozřejmě já i pan režisér obrovskou radost," komentoval to producent Jaromír Kallista. K tomu, že snímek bude uveden mimo soutěž, poznamenal, že oba nemají podobné soutěže rádi.

 

"My totiž zásadně nesoutěžíme, protože nastavit objektivní kritéria je podle nás téměř nemožné," uvedl Kallista. Navíc příprava všech materiálů pro festival, ať už jde o kopie, digitální nosiče či propagační materiály, je pro jejich společnost Athanor velmi náročná a nákladná, dodal.

Snímek bude mít mezinárodní premiéru 10. září odpoledne v hlavním kinosále benátského festivalu Sala Grande, který má kapacitu 1100 míst. Nachází se uvnitř Palazzo del Cinema, kde se tato prestižní filmová přehlídka koná již od roku 1937.

V minulosti byly na festivalu v Benátkách uvedeny také české filmy Lištičky v roce 2009 v sekci Critic's Week a Venkovský učitel Bohdana Slámy v roce 2008 v sekci Venice Days.
Už letos na jaře Švankmajer ČTK řekl, že snímek Přežít svůj život dokončil, ale s premiérou že počítá až na podzim. Vytvořil ho animací fotografií herců a doplnil o hrané dotáčky, scénář měl hotový už v roce 2006. Tato psychoanalytická komedie je příběhem muže žijícího jeden život v realitě a druhý ve snu.

Přežít svůj život zdroj: tisková zpráva

Projekt, který vznikl v koprodukci společnosti Athanor se slovenskou firmou C-GA film, podpořila osmi miliony korun rada Fondu České republiky na podporu a rozvoj české kinematografie. Finance získal i na Slovensku. Byl jedním ze 13 koprodukčních snímků, jimž se v roce 2008 rozhodl poskytnout peníze fond Rady Evropy na podporu evropské kinematografie Eurimages a přidělil mu zhruba šest milionů korun.

Celkový rozpočet komedie Přežít svůj život je podle Kallisty 35 milionů korun. Koprodukční účast má na tomto snímku i Česká televize a společnost UPP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.