Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla

24. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla zdroj: tisková zpráva

Česká televize uzavřela tento týden smlouvu se společností BUC-FILM producenta Jaroslava Boučka, a vstoupila tak do koprodukce filmové verze hry Václava Havla Odcházení. ČTK to dnes oznámil mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha.

Významný český dramatik a někdejší prezident republiky je také autorem scénáře a režisérem filmu. V hlavních rolích se objeví Dagmar Havlová a Josef Abrhám. Natáčet se má od 2. července, film se má v kinech objevit na jaře příštího roku.

"Ve dnech 24. a 25. června pořídí Česká televize v pražském Divadle Archa také záznam této úspěšné divadelní inscenace režiséra Davida Radoka," uvedl Šticha. Režii bude mít Aleš Kisil, diváci záznam uvidí na přelomu října a listopadu. V těchto dnech má Radokova inscenace poslední reprízy, tu úterní zhlédl Havel osobně. Derniéra se uskuteční po zhruba sedmi desítkách repríz 1. července.

Václav Havel si při natáčení splní svůj životní sen, když se stane filmovým režisérem. Další role ztvární například Vlasta Chramostová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Stanislav Zindulka. K jeho dalším stěžejním spolupracovníkům budou patřit kameraman Jan Malíř, střihač Jiří Brožek, skladatel Michal Pavlíček a výtvarník Ondřej Nekvasil.

Svou zatím poslední divadelní hru Odcházení napsal Václav Havel po dvacetileté odmlce. Příběh o odchodu jednoho a příchodu druhého politika k moci nepostrádá originalitu ani humor. Diváky zavádí do domácnosti odcházejícího politika Viléma Riegera, jemuž jako bývalému kancléři skončilo volební období a nad jeho dalším setrváním ve vládní vile obklopené višňovým sadem visí otazník. Autor v tomto textu konstruuje umělý - a smutně zábavný - divadelní svět. Je sebeironickým bilancováním odcházející politické garnitury a sžíravým pohledem na nástup nové dravější generace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.