Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla

24. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla zdroj: tisková zpráva

Česká televize uzavřela tento týden smlouvu se společností BUC-FILM producenta Jaroslava Boučka, a vstoupila tak do koprodukce filmové verze hry Václava Havla Odcházení. ČTK to dnes oznámil mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha.

Významný český dramatik a někdejší prezident republiky je také autorem scénáře a režisérem filmu. V hlavních rolích se objeví Dagmar Havlová a Josef Abrhám. Natáčet se má od 2. července, film se má v kinech objevit na jaře příštího roku.

"Ve dnech 24. a 25. června pořídí Česká televize v pražském Divadle Archa také záznam této úspěšné divadelní inscenace režiséra Davida Radoka," uvedl Šticha. Režii bude mít Aleš Kisil, diváci záznam uvidí na přelomu října a listopadu. V těchto dnech má Radokova inscenace poslední reprízy, tu úterní zhlédl Havel osobně. Derniéra se uskuteční po zhruba sedmi desítkách repríz 1. července.

Václav Havel si při natáčení splní svůj životní sen, když se stane filmovým režisérem. Další role ztvární například Vlasta Chramostová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Stanislav Zindulka. K jeho dalším stěžejním spolupracovníkům budou patřit kameraman Jan Malíř, střihač Jiří Brožek, skladatel Michal Pavlíček a výtvarník Ondřej Nekvasil.

Svou zatím poslední divadelní hru Odcházení napsal Václav Havel po dvacetileté odmlce. Příběh o odchodu jednoho a příchodu druhého politika k moci nepostrádá originalitu ani humor. Diváky zavádí do domácnosti odcházejícího politika Viléma Riegera, jemuž jako bývalému kancléři skončilo volební období a nad jeho dalším setrváním ve vládní vile obklopené višňovým sadem visí otazník. Autor v tomto textu konstruuje umělý - a smutně zábavný - divadelní svět. Je sebeironickým bilancováním odcházející politické garnitury a sžíravým pohledem na nástup nové dravější generace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.