Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla

24. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Česká televize bude koproducentem Odcházení od Václava Havla zdroj: tisková zpráva

Česká televize uzavřela tento týden smlouvu se společností BUC-FILM producenta Jaroslava Boučka, a vstoupila tak do koprodukce filmové verze hry Václava Havla Odcházení. ČTK to dnes oznámil mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha.

Významný český dramatik a někdejší prezident republiky je také autorem scénáře a režisérem filmu. V hlavních rolích se objeví Dagmar Havlová a Josef Abrhám. Natáčet se má od 2. července, film se má v kinech objevit na jaře příštího roku.

"Ve dnech 24. a 25. června pořídí Česká televize v pražském Divadle Archa také záznam této úspěšné divadelní inscenace režiséra Davida Radoka," uvedl Šticha. Režii bude mít Aleš Kisil, diváci záznam uvidí na přelomu října a listopadu. V těchto dnech má Radokova inscenace poslední reprízy, tu úterní zhlédl Havel osobně. Derniéra se uskuteční po zhruba sedmi desítkách repríz 1. července.

Václav Havel si při natáčení splní svůj životní sen, když se stane filmovým režisérem. Další role ztvární například Vlasta Chramostová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Stanislav Zindulka. K jeho dalším stěžejním spolupracovníkům budou patřit kameraman Jan Malíř, střihač Jiří Brožek, skladatel Michal Pavlíček a výtvarník Ondřej Nekvasil.

Svou zatím poslední divadelní hru Odcházení napsal Václav Havel po dvacetileté odmlce. Příběh o odchodu jednoho a příchodu druhého politika k moci nepostrádá originalitu ani humor. Diváky zavádí do domácnosti odcházejícího politika Viléma Riegera, jemuž jako bývalému kancléři skončilo volební období a nad jeho dalším setrváním ve vládní vile obklopené višňovým sadem visí otazník. Autor v tomto textu konstruuje umělý - a smutně zábavný - divadelní svět. Je sebeironickým bilancováním odcházející politické garnitury a sžíravým pohledem na nástup nové dravější generace.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.