Česká kina nabídnou v sobotu hvězdného Plácida Dominga

4. 2. 2010 - 10:46 | Téma | red

Česká kina nabídnou v sobotu hvězdného Plácida Dominga zdroj: tisková zpráva

Další přímý operní přenos uvedou v sobotu česká kina v rámci oblíbené série Metropolitan Opera: Live in HD. Uvedeno bude Verdiho tragické drama Simon Boccanegra. Tenorista Plácido Domingo v něm vystoupí v titulní barytonové roli.

"Spolu s Domingem se v přenosu objeví Marcello Giordani, Adrianne Pieczonková a James Morris. Inscenaci slavného italského režiséra Giancarla del Monaka bude dirigovat umělecký ředitel Metropolitní opery James Levine. Průvodkyní přenosu bude v Čechách mimořádně oblíbená americká sopranistka Renée Flemingová," řekla ČTK mluvčí projektu Nora Eckhardtová.

Přenos se objeví ve dvou desítkách kin sedmnácti měst, nově se k přenosům připojilo pražské kino MAT.

"Plácida Dominga v roli Simona Boccanegry jsem měl možnost vidět přímo v Metropolitní opeře v New Yorku tento týden. Jeho jevištní charisma je stále stejně podmanivé," uvedl manažer přenosů Martin Cikánek. Po mimořádně úspěšném přenosu Carmen tak podle něj připravila Metropolitní opera další lahůdku, na které by žádný milovník opery neměl chybět.

Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je šestikanálový.

Přenosy Met: Live in HD začaly v České republice od prosince 2007. Lednový přenos Bizetovy Carmen sledovalo ve 20 kinech v ČR přes 6000 diváků. Celosvětově ji vidělo v přímém přenosu téměř 250.000 lidí, další desítky tisíc ji uvidí ze záznamu v rámci série Encores/Přidáváme!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.