Česká kina nabídnou v sobotu hvězdného Plácida Dominga

4. 2. 2010 - 10:46 | Téma | red

Česká kina nabídnou v sobotu hvězdného Plácida Dominga zdroj: tisková zpráva

Další přímý operní přenos uvedou v sobotu česká kina v rámci oblíbené série Metropolitan Opera: Live in HD. Uvedeno bude Verdiho tragické drama Simon Boccanegra. Tenorista Plácido Domingo v něm vystoupí v titulní barytonové roli.

"Spolu s Domingem se v přenosu objeví Marcello Giordani, Adrianne Pieczonková a James Morris. Inscenaci slavného italského režiséra Giancarla del Monaka bude dirigovat umělecký ředitel Metropolitní opery James Levine. Průvodkyní přenosu bude v Čechách mimořádně oblíbená americká sopranistka Renée Flemingová," řekla ČTK mluvčí projektu Nora Eckhardtová.

Přenos se objeví ve dvou desítkách kin sedmnácti měst, nově se k přenosům připojilo pražské kino MAT.

"Plácida Dominga v roli Simona Boccanegry jsem měl možnost vidět přímo v Metropolitní opeře v New Yorku tento týden. Jeho jevištní charisma je stále stejně podmanivé," uvedl manažer přenosů Martin Cikánek. Po mimořádně úspěšném přenosu Carmen tak podle něj připravila Metropolitní opera další lahůdku, na které by žádný milovník opery neměl chybět.

Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je šestikanálový.

Přenosy Met: Live in HD začaly v České republice od prosince 2007. Lednový přenos Bizetovy Carmen sledovalo ve 20 kinech v ČR přes 6000 diváků. Celosvětově ji vidělo v přímém přenosu téměř 250.000 lidí, další desítky tisíc ji uvidí ze záznamu v rámci série Encores/Přidáváme!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.