Červencová přehlídka filmových krasavic

19. 7. 2013 23:05 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Červencová přehlídka filmových krasavic

Vyrazíte-li v sedmém měsíci do kina, existuje slušná šance, že svůj pohled upřete i na jednu z následujících hereček. Abyste se mezi nimi neztratili, přinášíme krátkou obrazovou i faktickou ochutnávku nejzajímavějších červencových kousků!

Audrey Tautou

Sedmatřicetiletá Francouzka s uhrančivým pohledem bude nejspíše navždy nejznámější pro roli Amélie z Montmartru. Toto léto se však bleskla i v oceňovaném ujetém dramatu Pěna dní od Michela Gondryho.

Film: Pěná dní, premiéra 4. července

Zajímavost: V mládí zvažovala i kariéru bioložky zaměřené na studium primátů.

  Audrey Tatou

Vera Farmiga

Jako lovkyně démonů se Vera Farmiga letos představí ve snímku, inu, V zajetí démonů. Tato dáma ve středních letech si na svůj herecký sukces počkala dlouho – i přes roli v oceňovaném snímku Poprava jste ji však mohli zahlédnout ve snímcích Skrytá identita či Chlapec v pruhovaném pyžamu.

Film: V zajetí démonů, premiéra 25. července

Zajímavost: Vyrůstala v ukrajinské komunitě a angličtině přišla na chuť až v šesti letech.

Vera  Vermiga

Alexis Bledel

Dva roky trvalo, než česká distribuce sáhla po filmu Violet & Daisy o dvojici mladých nájemných vražedkyň – přesto se tak stalo a budeme díky tomu na velkém plátně moct sledovat i Alexis Bledel, známou pro roli zajíčka Rory v Gilmorových děvčatech. Od té doby slečna Bledelová po všech směrech dospěla a loni si tak střihla i postavu nešťastné manželky v seriálu Mad Men.

Film: Violet & Daisy, premiéra 25. července

Zajímavost: Má slabost na své kolegy. Po několik let randila v Milo Ventimigliem, který si krom Gilmorových děvčat dali hlavní roli v seriálu Hrdinové, letos v březnu se pak zasnoubila s Vincentem Kartheiserem, hlavním slizounem Mad Menů.

Alexis Bledel

Olga Makejeva

Romantické drama Oranžová láska k nám přichází nejen s příběhem hlubokého příběhu o partnerství. Zároveň v něm totiž oceníte i éterický pohled mladé ukrajinské divadelnice Olgy Makajevy.

Film: Oranžová láska, premiéra 11. července

Zajímavost: Film měl premiéru před šesti lety.

Olga Makejeva

Rinko Kikuči

Východní vnady v červenci zastoupí japonská hvězda ve snímku Pacific Rim - Útok na Zemi. Doposud si pohledu na její gigantické oči mohli užívat především japonští diváci ve filmech Ikitai či Sanmon Yakusha, mezinárodní potlesk si však odnesla i za roli hluchoněmé dospívající dívky v dramatu Babel.

Film: Pacific Rim - Útok na Zemi, premiéra 11. července

Zajímavost: Zvládá lukostřelbu, tradiční japonský tanec i jízdu na koni či motorce!

Rinko Kikuči

Anne Paulicevich

Pokud se muž dostane na vztahový, taneční a festivalový hit Tango libre, záchranný kruh mu hodí sympaticky nosatá belgická herečka Anne Paulicevich. Je jí vlastní naprosté vyhranění vůči bulváru a nulový počet hanbatých fotek – a snad i právě proto je Anne jedním z nejzajímavějších pokoukání v červencových kinech.

Film: Tango libre, premiéra 25. července

Zajímavost: Anne krom hlavní role sepsala k Tango libre i scénář.

Anne Paulicevich

Saoirse Ronan

Nominace vycházející hvězdičky do podobného přehledu by ještě před pár lety smrděla kriminálem – Saoirse je sotva čerstvých devatenáct a svou kariéru započala jako naivní dítě v epické depce Pokání. Od té doby jsme její uhrančivý pohled mohli spatřit i rozdávat vazolamy v akčním ambientu Hanna či plakat nad svým vrahem v nepodařeném dramatu Petera Jacksona Pevné pouto.

Film: Violet & Daisy, premiéra 25. července

Zajímavost: Její jméno se čte "Šerša Rounan".

Saoirse Ronan

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.