Červencová přehlídka filmových krasavic

- Téma autor: Ladislav Loukota

Vyrazíte-li v sedmém měsíci do kina, existuje slušná šance, že svůj pohled upřete i na jednu z následujících hereček. Abyste se mezi nimi neztratili, přinášíme krátkou obrazovou i faktickou ochutnávku nejzajímavějších červencových kousků!

Vera  Vermiga

Vera Vermiga,zdroj: Archiv

Audrey Tautou

Sedmatřicetiletá Francouzka s uhrančivým pohledem bude nejspíše navždy nejznámější pro roli Amélie z Montmartru. Toto léto se však bleskla i v oceňovaném ujetém dramatu Pěna dní od Michela Gondryho.

Film: Pěná dní, premiéra 4. července

Zajímavost: V mládí zvažovala i kariéru bioložky zaměřené na studium primátů.

 

Audrey Tatou

Audrey Tatou,zdroj:Archiv

Vera Farmiga

Jako lovkyně démonů se Vera Farmiga letos představí ve snímku, inu, V zajetí démonů. Tato dáma ve středních letech si na svůj herecký sukces počkala dlouho – i přes roli v oceňovaném snímku Poprava jste ji však mohli zahlédnout ve snímcích Skrytá identita či Chlapec v pruhovaném pyžamu.

Film: V zajetí démonů, premiéra 25. července

Zajímavost: Vyrůstala v ukrajinské komunitě a angličtině přišla na chuť až v šesti letech.

Vera  Vermiga

Vera Vermiga,zdroj:Archiv

Alexis Bledel

Dva roky trvalo, než česká distribuce sáhla po filmu Violet & Daisy o dvojici mladých nájemných vražedkyň – přesto se tak stalo a budeme díky tomu na velkém plátně moct sledovat i Alexis Bledel, známou pro roli zajíčka Rory v Gilmorových děvčatech. Od té doby slečna Bledelová po všech směrech dospěla a loni si tak střihla i postavu nešťastné manželky v seriálu Mad Men.

Film: Violet & Daisy, premiéra 25. července

Zajímavost: Má slabost na své kolegy. Po několik let randila v Milo Ventimigliem, který si krom Gilmorových děvčat dali hlavní roli v seriálu Hrdinové, letos v březnu se pak zasnoubila s Vincentem Kartheiserem, hlavním slizounem Mad Menů.

Alexis Bledel

Alexis Bledel,zdroj:Archiv

Olga Makejeva

Romantické drama Oranžová láska k nám přichází nejen s příběhem hlubokého příběhu o partnerství. Zároveň v něm totiž oceníte i éterický pohled mladé ukrajinské divadelnice Olgy Makajevy.

Film: Oranžová láska, premiéra 11. července

Zajímavost: Film měl premiéru před šesti lety.

Olga Makejeva

Olga Makejeva,zdroj:Archiv

Rinko Kikuči

Východní vnady v červenci zastoupí japonská hvězda ve snímku Pacific Rim - Útok na Zemi. Doposud si pohledu na její gigantické oči mohli užívat především japonští diváci ve filmech Ikitai či Sanmon Yakusha, mezinárodní potlesk si však odnesla i za roli hluchoněmé dospívající dívky v dramatu Babel.

Film: Pacific Rim - Útok na Zemi, premiéra 11. července

Zajímavost: Zvládá lukostřelbu, tradiční japonský tanec i jízdu na koni či motorce!

Rinko Kikuči

Rinko Kikuči,zdroj:Archiv

Anne Paulicevich

Pokud se muž dostane na vztahový, taneční a festivalový hit Tango libre, záchranný kruh mu hodí sympaticky nosatá belgická herečka Anne Paulicevich. Je jí vlastní naprosté vyhranění vůči bulváru a nulový počet hanbatých fotek – a snad i právě proto je Anne jedním z nejzajímavějších pokoukání v červencových kinech.

Film: Tango libre, premiéra 25. července

Zajímavost: Anne krom hlavní role sepsala k Tango libre i scénář.

Anne Paulicevich

Anne Paulicevich,zdroj:Archiv

Saoirse Ronan

Nominace vycházející hvězdičky do podobného přehledu by ještě před pár lety smrděla kriminálem – Saoirse je sotva čerstvých devatenáct a svou kariéru započala jako naivní dítě v epické depce Pokání. Od té doby jsme její uhrančivý pohled mohli spatřit i rozdávat vazolamy v akčním ambientu Hanna či plakat nad svým vrahem v nepodařeném dramatu Petera Jacksona Pevné pouto.

Film: Violet & Daisy, premiéra 25. července

Zajímavost: Její jméno se čte "Šerša Rounan".

Saoirse Ronan

Saoirse Ronan,zdroj:Archiv

Tagy: herečky

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.