Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

11. 11. 2019 10:30 - Novinky | Autor: Adam Homola

Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál Zdroj: Archiv

Gerard Butler je sympaťák s velmi selektivním čuchem na dobré role. Někdy mu to vyjde, zatímco jindy vleze střemhlav do béčkové bahna, a ne a ne z něj vylézt.

Zlato trefil hned několikrát, ale dá se říct, že v poslední době je pro něj nejprospěšnější série „Fallen“. Ta začala v roce 2013 filmem Pád Bílého domu (v originále Olympus Has Fallen), pokračovala v roce 2016 filmem Pád Londýna (v originále London Has Fallen) a letos jsme mohli vidět Angel Has Fallen (v originále Angel Has Fallen).

Žádný z filmů sice negeneruje miliardy dolarů, ale tady se bavíme o úplně jiné úrovni filmů, než na jaké operují třeba marvelovky. Stamiliony z toho ale dohromady káply, tak proč v tom nepokračovat. A že se bude pokračovat ve velkém. Jeden z producentů filmu totiž pro Deadline řekl, že se toho chystá víc než dost.

Konkrétně je v plánu celá nová trilogie celovečerních filmů, do kterých se počítá s Butlerem, jenže tam to nekončí. Fallen se totiž daří nejen v Americe, ale solidní peníze vydělává i na ostatních trzích. Proto padla idea, že se nepojede jen na stříbrném plátně a jen s Butlerem. Pokud všechno klapne, mohly by vznikat lokální seriály cílené na jednotlivé trhy (např. Indie, Čína apod.) s tamními hereckými hvězdami.

Lokální herecká esa by se pak mohla objevit v některém z chystaných filmů po boku Butlera, tudíž by šlo o vzájemně prospěšný vztah a svým způsobem i o budování jakéhosi propojeného rozšířeného „univerza“.

Jestliže to producenti a režiséři uchopí za správný konec, mohla by se z toho vyklubat zajímavá filmově-televizní série plná jednoduchých scénářů a efektní akce. Žebříčky sledovanosti a tržeb asi bořit nebude, ale publikum si jistě bez problémů najde.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt: Jurský svět 3 bude jako Avengers: Endgame

Chris Pratt: Jurský svět 3 bude jako Avengers: Endgame

21. 2. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět překvapil, dvojka trochu zklamala a za nedlouho se začne natáčet trojka. Která by měla být něco jako dinosauří Avengers: Endgame, alespoň podle Chrise Pratta.
Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

20. 2. 2020 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Na den svatého Valentýna se Filmová filharmonie v pražském Rudolfinu opět postarala o hluboký zážitek. Pro své posluchače si orchestr pod vedením Josefa Kurfiřta připravil výběr romantických filmových skladeb napříč žánry. Kdo ale čekal samé sladké a pomalé melodie, mohl být dost překvapen.
7 filmů o první světové válce, které byste rozhodně měli vidět

7 filmů o první světové válce, které byste rozhodně měli vidět

20. 2. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Tříoscarová pecka 1917 se už promítá i v českých kinech. Strhující příběh o hrdinství, odvaze, naději a zbytečnosti války byste si rozhodně neměli nechat ujít, ale pokud vám novinka Sama Mendese nebude stačit, máme pro vás pár dalších filmových tipů, ve kterých se podíváte do zákopů první světové války.
Recenze: 1917 – válka z první řady

Recenze: 1917 – válka z první řady

19. 2. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Zatímco druhé světové válce se filmaři věnují docela poctivě, tu první malinko flákají, letošní rok to ale platit naštěstí nebude