Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

11. 11. 2019 - 10:30 | Novinky | Adam Homola

Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál zdroj: tisková zpráva

Gerard Butler je sympaťák s velmi selektivním čuchem na dobré role. Někdy mu to vyjde, zatímco jindy vleze střemhlav do béčkové bahna, a ne a ne z něj vylézt.

Zlato trefil hned několikrát, ale dá se říct, že v poslední době je pro něj nejprospěšnější série „Fallen“. Ta začala v roce 2013 filmem Pád Bílého domu (v originále Olympus Has Fallen), pokračovala v roce 2016 filmem Pád Londýna (v originále London Has Fallen) a letos jsme mohli vidět Angel Has Fallen (v originále Angel Has Fallen).

Žádný z filmů sice negeneruje miliardy dolarů, ale tady se bavíme o úplně jiné úrovni filmů, než na jaké operují třeba marvelovky. Stamiliony z toho ale dohromady káply, tak proč v tom nepokračovat. A že se bude pokračovat ve velkém. Jeden z producentů filmu totiž pro Deadline řekl, že se toho chystá víc než dost.

Konkrétně je v plánu celá nová trilogie celovečerních filmů, do kterých se počítá s Butlerem, jenže tam to nekončí. Fallen se totiž daří nejen v Americe, ale solidní peníze vydělává i na ostatních trzích. Proto padla idea, že se nepojede jen na stříbrném plátně a jen s Butlerem. Pokud všechno klapne, mohly by vznikat lokální seriály cílené na jednotlivé trhy (např. Indie, Čína apod.) s tamními hereckými hvězdami.

Lokální herecká esa by se pak mohla objevit v některém z chystaných filmů po boku Butlera, tudíž by šlo o vzájemně prospěšný vztah a svým způsobem i o budování jakéhosi propojeného rozšířeného „univerza“.

Jestliže to producenti a režiséři uchopí za správný konec, mohla by se z toho vyklubat zajímavá filmově-televizní série plná jednoduchých scénářů a efektní akce. Žebříčky sledovanosti a tržeb asi bořit nebude, ale publikum si jistě bez problémů najde.

zdroj: Lionsgate

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.