Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

11. 11. 2019 10:30 - Novinky | Autor: Adam Homola

Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

Gerard Butler je sympaťák s velmi selektivním čuchem na dobré role. Někdy mu to vyjde, zatímco jindy vleze střemhlav do béčkové bahna, a ne a ne z něj vylézt.

Zlato trefil hned několikrát, ale dá se říct, že v poslední době je pro něj nejprospěšnější série „Fallen“. Ta začala v roce 2013 filmem Pád Bílého domu (v originále Olympus Has Fallen), pokračovala v roce 2016 filmem Pád Londýna (v originále London Has Fallen) a letos jsme mohli vidět Angel Has Fallen (v originále Angel Has Fallen).

Žádný z filmů sice negeneruje miliardy dolarů, ale tady se bavíme o úplně jiné úrovni filmů, než na jaké operují třeba marvelovky. Stamiliony z toho ale dohromady káply, tak proč v tom nepokračovat. A že se bude pokračovat ve velkém. Jeden z producentů filmu totiž pro Deadline řekl, že se toho chystá víc než dost.

Konkrétně je v plánu celá nová trilogie celovečerních filmů, do kterých se počítá s Butlerem, jenže tam to nekončí. Fallen se totiž daří nejen v Americe, ale solidní peníze vydělává i na ostatních trzích. Proto padla idea, že se nepojede jen na stříbrném plátně a jen s Butlerem. Pokud všechno klapne, mohly by vznikat lokální seriály cílené na jednotlivé trhy (např. Indie, Čína apod.) s tamními hereckými hvězdami.

Lokální herecká esa by se pak mohla objevit v některém z chystaných filmů po boku Butlera, tudíž by šlo o vzájemně prospěšný vztah a svým způsobem i o budování jakéhosi propojeného rozšířeného „univerza“.

Jestliže to producenti a režiséři uchopí za správný konec, mohla by se z toho vyklubat zajímavá filmově-televizní série plná jednoduchých scénářů a efektní akce. Žebříčky sledovanosti a tržeb asi bořit nebude, ale publikum si jistě bez problémů najde.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.