Budoucností pro některé žánry je technologie 3D

3. 4. 2010 - 10:00 | Téma | red

Budoucností pro některé žánry je technologie 3D zdroj: tisková zpráva

Přestože technologie trojrozměrného filmu práci herců příliš neovlivňuje, znamená prý budoucnost pro některé filmové žánry. Shodli se na tom režisér snímku Souboj Titánů Louis Leterrier i představitelé hlavních rolí v jeho filmu Sam Worthington a Mads Mikkelsen.

Souboj Titánů, který je remakem snímku z roku 1981, jde do kin po úspěchu trojrozměrné sci-fi Avatar také v podobě 3D, i když byl natočen dvojrozměrně. "V mých představách to byl vždy 3D film, a když řekli, že můžeme Souboj Titánů převést do 3D, tak jsem byl nadšen," řekl ČTK režisér snímku Louis Leterrier

Leterrier si nemyslí, že by všechny filmy byly nyní v 3D, ale oceňuje tuto technologii jako další nástroj, který mají filmaři k dispozici. "Je prostě další formát, další možnost. Je to jako v malířství. Můžete malovat olejem, dělat akvarely, kresby..., máte celou paletu, je na vás, co si vyberete," řekl. "Když chce režisér natáčet v 3D, tak tu možnost prostě má."

"Některé filmy 3D využijí, pro řadu dalších filmů to žádný smysl mít nebude. Ale tento druh filmů (jako Souboj Titánů) je pro 3D jako stvořený," řekl dánský herec Mads Mikkelsen, který hraje v Souboji Titánů roli mytologického hrdiny Draka.

Stejného názoru je Sam Worthington, který hrál hlavní roli v Avataru i v Souboji Titánů. "Samozřejmě se to nehodí pro všechny filmy. Nechcete vidět Schindlerův seznam trojrozměrně. Ale pro akční dobrodružné filmy je 3D skvělé."

"Když 3D použijete správně tak vás ponoří do nějakého světa a přináší scenérie nadživotní velikosti, zvláštní efekty... Myslím, že právě to jako diváci chceme - nechat se vtáhnout do jiného světa," dodal Worthington.

"Hodně lidí si myslí, že to je jen trik. Ale myslím, že pro tento typ filmů, pro akční trháky, je to ohromný nástroj. Když přišel dolby digitální zvuk, tak se lidem nelíbilo, že se v kině ozýval zvuk i zezadu. Ale přistoupili jsme na to a nechtěli bychom jít na film, který je mono," uvedl Worthington.

"Pro nás jako herce ale neznamená 3D velký rozdíl. Nijak to neovlivnilo vlastní natáčení," řekl Mikkelsen.

"Herecká práce na 3D filmu je stejná. Neměním se, stojím tam a mávám mečem," dodal se smíchem Worthington.

Také režisér Leterrier potvrdil, že větším oříškem "bylo hercům říci, že celý film budou nosit sukni". Ale přesto prý nebyl problém pro snímek inspirovaný řeckou mytologií získat herce. "Všechny přitahovala řecká mytologie, každý v ní má oblíbený příběh. Hodně lidí přišlo na casting a mělo o film zájem, i když už pro ně nebyla role. Tak jsem připsal postavy lidí (kteří doprovázejí hrdinu Persea) na jeho cestě. Původně měli být jen dva...," poznamenal Leterrier.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.