Budoucností pro některé žánry je technologie 3D

3. 4. 2010 - 10:00 | Téma | red

Budoucností pro některé žánry je technologie 3D zdroj: tisková zpráva

Přestože technologie trojrozměrného filmu práci herců příliš neovlivňuje, znamená prý budoucnost pro některé filmové žánry. Shodli se na tom režisér snímku Souboj Titánů Louis Leterrier i představitelé hlavních rolí v jeho filmu Sam Worthington a Mads Mikkelsen.

Souboj Titánů, který je remakem snímku z roku 1981, jde do kin po úspěchu trojrozměrné sci-fi Avatar také v podobě 3D, i když byl natočen dvojrozměrně. "V mých představách to byl vždy 3D film, a když řekli, že můžeme Souboj Titánů převést do 3D, tak jsem byl nadšen," řekl ČTK režisér snímku Louis Leterrier

Leterrier si nemyslí, že by všechny filmy byly nyní v 3D, ale oceňuje tuto technologii jako další nástroj, který mají filmaři k dispozici. "Je prostě další formát, další možnost. Je to jako v malířství. Můžete malovat olejem, dělat akvarely, kresby..., máte celou paletu, je na vás, co si vyberete," řekl. "Když chce režisér natáčet v 3D, tak tu možnost prostě má."

"Některé filmy 3D využijí, pro řadu dalších filmů to žádný smysl mít nebude. Ale tento druh filmů (jako Souboj Titánů) je pro 3D jako stvořený," řekl dánský herec Mads Mikkelsen, který hraje v Souboji Titánů roli mytologického hrdiny Draka.

Stejného názoru je Sam Worthington, který hrál hlavní roli v Avataru i v Souboji Titánů. "Samozřejmě se to nehodí pro všechny filmy. Nechcete vidět Schindlerův seznam trojrozměrně. Ale pro akční dobrodružné filmy je 3D skvělé."

"Když 3D použijete správně tak vás ponoří do nějakého světa a přináší scenérie nadživotní velikosti, zvláštní efekty... Myslím, že právě to jako diváci chceme - nechat se vtáhnout do jiného světa," dodal Worthington.

"Hodně lidí si myslí, že to je jen trik. Ale myslím, že pro tento typ filmů, pro akční trháky, je to ohromný nástroj. Když přišel dolby digitální zvuk, tak se lidem nelíbilo, že se v kině ozýval zvuk i zezadu. Ale přistoupili jsme na to a nechtěli bychom jít na film, který je mono," uvedl Worthington.

"Pro nás jako herce ale neznamená 3D velký rozdíl. Nijak to neovlivnilo vlastní natáčení," řekl Mikkelsen.

"Herecká práce na 3D filmu je stejná. Neměním se, stojím tam a mávám mečem," dodal se smíchem Worthington.

Také režisér Leterrier potvrdil, že větším oříškem "bylo hercům říci, že celý film budou nosit sukni". Ale přesto prý nebyl problém pro snímek inspirovaný řeckou mytologií získat herce. "Všechny přitahovala řecká mytologie, každý v ní má oblíbený příběh. Hodně lidí přišlo na casting a mělo o film zájem, i když už pro ně nebyla role. Tak jsem připsal postavy lidí (kteří doprovázejí hrdinu Persea) na jeho cestě. Původně měli být jen dva...," poznamenal Leterrier.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.