Bruce Willis skončil ze zdravotních důvodů s kariérou

31. 3. 2022 - 9:25 | Novinky | Adam Homola

Bruce Willis skončil ze zdravotních důvodů s kariérou zdroj: Foto: 20th Century Studios

Legendární Bruce Willis ukončil svoji hereckou kariéru. Na vině je afázie – nemoc, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči.

Smutnou zprávu oznámila na sociálních sítích jeho rodina, respektive dcera Rumer Willis. Afázie byla Willisovi diagnostikována prý nedávno a po důkladném zvažování se rozhodl zanechat své kariéry, napsala na Instagramu Rumer.

Bruce Willis se etabloval v 80. a 90. letech jako jedna z absolutních akčních ikon, přitom zvládal i komediální a vážné role. Do obecného povědomí ho dostal už seriál Moonlight, ale ty opravdové hity teprve následovaly: Smrtonosná past, Poslední skaut, Šestý smysl, 12 opic, Pulp Fiction, Pátý element, Sin City...

Willis má na kontě opravdu nepřeberné množství filmů, od těch velkých, až po některé menší. Bohužel kvalita jeho produkce šla v posledních letech výrazně dolů. Je otázkou, zda měl vůbec od Sin City (2014) nějaký alespoň trochu kvalitní film a zajímavou roli, ale spíše ne.

Z kopce to s ním šlo navíc už předtím, kdy se sice objevil v menších rolích ve filmech jako Red 2, G.I. Joe 2, Expendables a dalších, ale jednak tyhle snímky netáhl kupředu jenom on, a hlavně i tam byla kvalita proměnlivá.

I přes nevalnou kvalitu jeho filmů z poslední zhruba dekády mu už ale nikdo nikdy neodpáře snímky, s nimiž se nesmazatelně zapsal do filmové historie a za které zaslouží uznání a poklonu.

zdroj: 20th Century Fox

Zdroje: Rumer Willis Instagram

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.