Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

9. 11. 2004 - 15:16 | Recenze | red

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích zdroj: tisková zpráva

Deník Bridget Jonesové, natočený před třemi lety podle stejnojmenného románu Helen Fieldingové, se stal jednou z nejpopulárnějších romantických komedií posledních let

Deník Bridget Jonesové, natočený před třemi lety podle stejnojmenného románu Helen Fieldingové, se stal jednou z nejpopulárnějších romantických komedií posledních let. A protože už v té době existovalo knižní pokračování příběhů této trochu praštěné třicátnice, bylo jen otázkou času, kdy vznikne filmové pokračování. Renée Zellwegerová se nakonec uvolila opět přibrat hezkých pár kilogramů a vrátit se tak do kůže mírně zakomplexované reportérky Bridget, která problémy s muži řeší skleničkou alkoholu, cigaretami a čokoládou.

Bridget prožila několik krásných prvních týdnů vztahu s právníkem Markem Darcym, mužem, kterému dala na konci prvního dílu přednost před sukničkářem Danielem. V Markově kanceláři ale nyní začala pracovat štíhlá, půvabná Rebecca, která se na rozdíl od Bridget dokonale hodí do trochu snobské společnosti Markových kolegů. A přestože Mark nepřestává Bridget přesvědčovat o své lásce a oddanosti, všechny její komplexy jsou po krátkém létání v oblacích zpět a stupňující se žárlivé výstupy způsobí v jejím vztahu s Markem první vážnou trhlinu. Na scéně se navíc opět objevuje Daniel Cleaver, který chce znovu získat Bridget pro sebe a jejich společná pracovní cesta do Thajska se jeví jako výborná příležitost…

Stejně jako v prvním dílu Bridget přitahuje trapasy jako magnet. Zdá se, že Markovi vždy volá v nejnepříhodnější dobu, před jeho kolegy říká nejnevhodnější věci, obléká si nejnemožnější šaty a při točení reportáží končí v hromadě hnoje mezi prasaty. Její přátelé se jí sice upřímně snaží pomáhat, většinou to ale končí katastrofou. Její rodiče jí sice mají upřímně rádi, ale z návštěv u nich naskakují Bridget pupínky. Jediné, co se zdálo být dokonalé, byl její vztah s Markem, a i ten teď bere za své. Bridget však neztrácí sebeironii a sarkasmus, s kterým všechny karamboly komentuje ve svém deníku.

Snad jen osobního kouzla jako by jí od prvního dílu trochu ubylo. Přes všechny Bridgetiny chyby, které z ní dělají hrdinku z masa a kostí, ji diváci prvního snímku milovali, protože když se s ní zrovna přímo neidentifikovali, alespoň v ní poznávali někoho ze svých blízkých. V druhém díle ale chybí dostatek kouzelných momentů, které by vyvážily všechny ty chyby a trapasy, kterých se Bridget dopouští. Někoho proto může napadnout, proč o ni ti muži vlastně stále ještě tolik usilují. Přesto ale Bridget Jonesová zůstává jednou z nejsympatičtějších romantických hrdinek.

Lví podíl na tom má představitelka hlavní role Renée Zellwegerová. Držitelka Oscara za snímek Návrat do Cold Mountain a představitelka krásné vražedkyně v muzikálu Chicago se nebojí být před kamerou nehezká a roli Bridget hraje s gustem a lehkostí. Jejími spoluhráči jsou opětí Colin Firth v roli decentního a okouzlujícího Marka Darcyho a Hugh Grant jako neodolatelný svůdník Daniel Cleaver. Filmová postava Daniela dostala daleko větší prostor, než jí byl věnován v knižní předloze. Autoři snímku zřejmě chtěli vytěžit z Grantovy popularity a zachovat model milostného trojúhelníku z prvního dílu. Ten sice opět funguje, ale za cenu opakování stejných scén (Bridgetiny bombarďáky, rvačka obou soků,…).

Snímek je opět poměrně citlivě podbarven řadou známých i méně známých písní, i když ani v tomto ohledu nepředčí první díl. Také tentokrát si Bridget jednu ze skladeb falešně pobrukuje, do vtipnosti scény opilé Bridget, kvílející s magnetofonem, že už nechce být sama (All by myself) to má však daleko.

Jestli máte stejně jako já rádi Deník Bridget Jonesové, určitě si dvojku s podtitulem S rozumem v koncích nenechte ujít. Nese se ve stejném duchu a rozhodně se u při něm pobavíte. Možná ne tolik, jako poprvé, ale rozhodně vás toto pokračování neurazí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.